ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
15 липня 2013 року Справа № 913/1428/13
Провадження №16пд/913/1428/13
За позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Глобус-Сервіс», м.Луганськ
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Луганськ
про зобов'язання укласти договір та стягнення 13884 грн. 94 коп.,
Суддя Шеліхіна Р.М.,
секретар судового засідання Маценко О.В.,
за участю представників сторін:
від позивача: Ковальова І.М., довіреність від 20.05.2013;
від відповідача: представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: позивачем заявлені вимоги про:
- зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя (про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території), для цього вказати в резолютивній частині рішення умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору;
- стягнення з відповідача заборгованість по обов'язковим платежам на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 13 884 грн. 94 коп.;
- стягнення з відповідача витрат по сплаті судового збору та витрати на отримання витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у сумі 63 грн. 80 коп.
Відповідач не забезпечив участі свого представника у судовому засіданні, не надав суду витребувані документи. Про причини неявки до суду не повідомив, хоча про час і місце проведення судового засідання відповідача було повідомлено належним чином.
Відповідно до ст.75 ГПК України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, суд виходить з наступного.
07.07.2006 для забезпечення і захисту прав власників квартир та нежитлових приміщень будинку, дотримання належного утримання та використання неподільного і загального майна у будинку АДРЕСА_1 зареєстровано Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Глобус-Сервіс» (далі - ОСББ), членом якого, зокрема, є відповідач - приватний підприємець - фізична особа ОСОБА_1, як власник нежитлового приміщення у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1
Згідно рішення виконавчого комітету Луганської міської ради № 36 від 12.02.20007 ОСББ є балансоутримувачем будинку та забезпечує його управління.
Тому позивач самостійно виконує функції виконавця послуг по утриманню будинку та прибудинкової території.
Відповідно до Статуту ОСББ останній має надавати власникам житлових та нежитлових приміщень у будинку житлово-комунальні послуги, а власники житлових та нежитлових приміщень - споживачі сплачувати отримані послуги. ОСББ має право встановлювати розмірі платежів і внески для забезпечення виконання статутних завдань, а також вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх установлених законодавством платежів, зборів і внесків від власників приміщень (п.п. 2.3, 2.5).
Рішенням позачергових загальних зборів об'єднання від 27.07.2011, оформленим протоколом від 27.07.2011, були затверджені тарифи на утримання будинку для житлових та нежитлових приміщень в наступному розмірі: для нежитлових приміщень, відключених від центрального опалення - 1,26 грн. за 1 кв.м. загальної площі, вказаної в технічному паспорті приміщення. Зборами вирішено застосовувати тарифи з 01.07.2011.
За період з 01.07.2011 по 01.05.2013 (заявлений у позові) відповідачу були надані послуги з утримання та ремонту неподільного майна та відповідної частки загального майна в сумі 13 884 грн. 94 коп., які відповідач не оплачував.
Крім того, відповідачу пропонувалось укласти з позивачем договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території, проект якого був направлений листом № 89 від 07.12.2012 (а.с. 22-24), однак підприємець, всупереч ст.ст. 9 та 13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі -Закон про ОСББ) відмовився від укладення цього договору.
Дані обставини стали підставою для звернення позивача з позовом про
- зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя (про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території), для цього вказати в резолютивній частині рішення умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору;
- стягнення з відповідача заборгованість по обов'язковим платежам на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 13 884 грн. 94 коп.;
- стягнення з відповідача витрат по сплаті судового збору та витрати на отримання витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у сумі 63 грн. 80 коп.
Щодо вимоги про зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території .
Відповідно до п. 2.1 Статуту ОСББ метою створення об'єднання є забезпечення захисту прав його членів відповідно до п. 11.1 цього Статуту та дотримання ними обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Судом досліджено надане позивачем рішення господарського суду Луганської області від 29.08.2011 у справі № 9/122пд/2011, яким встановлено, що відповідач є власником 2-х нежитлових приміщень загальною площею 500,9 кв. м.: площею 157,90 кв. м. (на підставі договору купівлі-продажу від 16.04.1998) та площею 343,0 кв. м. (на підставі договору купівлі-продажу від 25.02.1999) у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 власники квартир якого утворили ОСББ "Глобус-Сервіс" та 07.07.2006 зареєстрували об'єднання як юридичну особу у виконкомі Луганської міськради, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію.
Відповідно до ст. 35 ГПК України факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.
Таким чином, факт права власності відповідача на нежитлове приміщення у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 не потребує додатковому встановленню у даній справі.
Щодо спірних правовідносин, позивач є управителем, оскільки відповідно до ст. 1 Закону про ОСББ управителем є юридична особа, яка здійснює управління неподільним та загальним майном житлового комплексу за дорученням власника (власників) майна і забезпечує його належну експлуатацію.
Спірні правовідносини регулюються чинним законодавством наступним чином.
Частиною 4 статті 4 Закону про ОСББ передбачено, що основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 13 Закону про ОСББ відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі Типового договору, форму якого затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
У разі передачі частини функцій по управлінню неподільним та загальним майном житлового комплексу юридичній особі між власником приміщення і цією юридичною особою укладається окремий договір.
Відповідно до п. 2.1 статуту ОСББ метою створення об'єднання є забезпечення захисту прав його членів відповідно до п. 11.1 цього статуту та дотримання ними обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Відповідач відмовився від укладення запропонованого йому договору про участь у витратах з утримання будинку та прибудинкової території.
Однак пунктом 8.1 статуту позивача передбачене його право укладати договори з кожним власником житлового чи нежитлового приміщення на основі Типового договору, затвердженого спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Обов'язок відповідача укласти спірний договір з позивачем передбачений як положеннями статуту ОСББ "Глобус-Сервіс", так і Законом про ОСББ (ст. 16, 17), крім того, згідно з ч. 8 ст. 22 цього Закону відмова від укладення договору , від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається . Такі дії є порушенням прав інших членів об'єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.
Відповідно до ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України ( 435-15 ).
Виходячи з викладеного, вимога про зобов'язання відповідача укласти спірний договір є обґрунтованою, законною та такою, що підлягає задоволенню. Суд вважає укладеним договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території № 58-04/12 в редакції проекту договору, який був направлений відповідачу та залучений до матеріалів справи (а.с. 23, 24).
Щодо вимоги про стягнення з відповідача заборгованості з обов'язкових платежів на утримання будинку та прибудинкової території .
Пунктом 2.5 статуту ОСББ передбачене право об'єднання вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх установлених законом та статутом об'єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів.
Відповідно до ст. 10 Закону про ОСББ до компетенції правління відноситься, крім іншого, відноситься здійснення контролю за своєчасною сплатою членами об'єднання внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством.
Згідно зі списком членів об'єднання співвласників ОСББ "Глобус-Сервіс" (а.с. 20-21) відповідач є членом об'єднання, а відповідно до п. 11.3 статуту об'єднання член об'єднання зобов'язаний крім іншого своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі.
Відповідач відмовився від сплати витрат, пов'язаних з утримання будинку.
Частиною 6 статті 13 Закону про ОСББ передбачене право об'єднання у разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна об'єднання звертатися до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку.
Крім викладеного, право позивача щодо звернення з цією вимогою передбачене й ч. 8 ст. 22 Закону про ОСББ.
Таким чином, позивач звернувся з вимогою у спосіб, який передбачений законом, тому вимога є правомірною.
Щодо розміру нарахованої позивачем заборгованості суд зазначає наступне.
Господарським судом Луганської області у справі № 9/122пд/2011 встановлено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку має право самостійно визначати порядок та розмір тарифу на утримання будинків, споруд та прибудинкової території.
Відповідно до рішення загальних зборів членів ОСББ "Глобус-Сервіс" від 27.07.2011, оформленого протоколом № 1, витяг якого наданий до матеріалів справи (а.с. 10), тарифи на утримання будинків для нежитлових приміщень, відключених від централізованого опалення, встановлені на рівні 1,26 грн. за 1 кв. м.
Оскільки загальна площа нежитлових приміщень відповідача складає 500,9 кв. м., розрахунок позивача у сумі 13 884 грн. 94 коп., складений за період з 01.07.2011 по 01.05.2013 (а.с. 9), відповідає фактичним обставинам.
Тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості по обов'язковим платежам на утримання будинку та прибудинкової території у сумі 13 884 грн. 94 коп. підлягають до задоволення.
Правомірність нарахування даних платежів встановлена Вищим господарським судом України у постанові від 13.03.2013 у справі № 9/122пд/2011.
За таких обставин, з урахуванням вимог закону щодо належності і допустимості доказів, суд вважає, що позивачем доведено належними доказами ті обставини, на які він посилається як на підставу своєї вимоги, натомість відповідач це не спростував та не довів належними доказами іншого, тому позов слід задовольнити.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Щодо вимоги позивача про стягнення з відповідача витрат на отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у сумі 63 грн. 80 коп. суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 44 ГПК України судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до п. 1 постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» до інших витрат у розумінні статті 44 ГПК відносяться, зокрема: суми, які підлягають сплаті особам, викликаним до господарського суду для дачі пояснень з питань, що виникають під час розгляду справи (стаття 30 названого Кодексу); витрати сторін та інших учасників судового процесу, пов'язані з явкою їх або їхніх представників у засідання господарського суду, за умови, що таку явку судом було визнано обов'язковою.
Витрати на отримання витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не є іншими витратами у розумінні ст. 44 ГПК України.
За таких обставин дані витрати покладаються на позивача.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. ст.ст.22,33,34,4344,49,82,84,85 ГПК України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Глобус-Сервіс» до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про зобов'язання укласти договір та стягнення 13884 грн. 94 коп. задовольнити.
2. Вважати укладеним договір № 58-04/12 про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території, між приватним підприємцем - фізичною особою ОСОБА_1 , АДРЕСА_2, ід. номер НОМЕР_1, та об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Глобус-Сервіс" , 91016, м. Луганськ, вул. Совєтська, 58, ід. код 34450025, в наступній редакції:
«ДОГОВІР № 58-04/12
про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території
м. Луганськ «___»
1. Найменування сторін
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЛОБУС-СЕРВІС», надалі Балансоутримувач, в особі Голови Правління ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, надалі Власник, що діє на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію, яка є власником нежитлового приміщення у житловому будинку, з іншої сторони, уклали цей Договір про таке:
2. Предмет договору
2.1. Балансоутримувач безпосередньо або з дозволу власників шляхом залучення на конкурсних засадах фізичних та/чи юридичних осіб для надання послуг власникам приміщень з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу забезпечує належну його експлуатацію, якісне та своєчасне надання житлово-комунальних послуг, забезпечує відповідні умови користування неподільним та загальним майном Власника ФОП ОСОБА_1.
2.2. Послуги з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу в розумінні цього Договору - це послуги з утримання будинку та прибудинкової території, ремонту місць загального користування та інженерного обладнання житлового будинку, в якому знаходиться нежитлове приміщення, що займає Власник, а також поставка у приміщення Власника комунальних послуг. Власник приміщення бере участь у витратах на виконання зазначених робіт.
3. Характеристика приміщення
3.1. Нежитлове вбудоване приміщення, що належить Власнику (надалі - Приміщення), розташоване за адресою: м. Луганськ, вул. Советская, буд. 58, № 46-47. Приміщення розташоване на першому поверсі будинку, має окремий вхід та підвальні приміщення.
3.2. Право власності на нежитлове приміщення зареєстроване за Власником на підставі Договорів купівлі-продажу з регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області від 16.04.1998 р. на 157,9 кв.м. та від 25.02.1999 р. на 343,0 кв.м.
3.3. Загальна площа Приміщення становить 500,9 кв.м.
3.4. Приміщення використовується тільки для нежитлових цілей (під кафе-бар «Челсі»).
3.5. Приміщення обладнане електроенергією, газопостачанням, водопроводом, опаленням, каналізацією.
4. Вартість послуги та загальна вартість щомісячного платежу.
Порядок оплати послуг.
4.1 Згідно з рішенням загальних зборів членів ОСББ «Глобус-Сервіс» від 27.07.2011 р. тариф на послуги по утриманню будинку для нежитлових приміщень, відключенних від централізованного опалення, затверджений в розмірі 1,26 гривень за 1 кв.м площі Приміщення, що належить Власнику (виписка із Протоколу загальних зборів є невід'ємною частиною цього Договору та додається).
4.2. Щомісячний платіж на момент укладення цього Договору становить 631,13 гривень на місяць.
4.3. Вартість щомісячного платежу, що зазначений в п. 4.2. цього Договору, може бути змінена у випадку затвердження нових тарифів рішенням загальних зборів членів об'єднання.
4.4. Розрахунковим періодом є календарний місяць.
4.5. Платежі вносяться Власником не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
4.6. За несвоєчасне внесення плати із Власника стягується пеня в розмірі 2% від несплаченої суми за кожен день прострочення, якщо інший розмір пені не передбачений законодавством, але не більше 100% суми заборгованості.
4.7. У разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних Балансоутримувач проводить перерахунок розміру плати.
4.8. Оплата послуг здійснюється в готівковій формі (з видачею відповідного розрахункового документа) або в безготівковій формі (шляхом перерахування коштів на банківський рахунок Балансоутримувача).
4.9. Споживання послуг водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг, не передбачених цим Договором, здійснюється Власником на підставі самостійно укладених ним договорів з підприємствами, організаціями, які надають ці послуги. Оплата послуг водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг, не передбачених цим Договором, здійснюється Власником шляхом безпосереднього перерахування коштів на рахунки підприємств, організацій, які надають ці послуги, за відповідними тарифами для кожного виду послуг у порядку, встановленому законом.
5. Права сторін щодо здійснення управління житловим комплексом
5.1. Балансоутримувач має право:
5.1.1. Вимагати від Власника Приміщення дотримання Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572 «Про механізм впровадження Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» (далі - Правила).
5.1.2. Ініціювати в судовому порядку відшкодування завданих Власником чи іншою особою, що займає чи використовує Приміщення на законних підставах або з відома Власника, збитків, якщо вони систематично псують чи руйнують Приміщення чи іншим чином порушують вимоги Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями.
5.1.3. Входити, за згодою Власника, до займаного ним Приміщення для огляду елементів житлового будинку та його обладнання.
5.1.4. Вимагати від Власника виконання договірних зобов'язань в повному обсязі, в тому числі своєчасного внесення оплати за надані послуги у визначеному сторонами розмірі та пені у випадку прострочення платежів.
5.2. Власник приміщення має право:
5.2.1. Вимагати від Балансоутримувача належного виконання покладених на нього обов'язків щодо утримання неподільного та загального майна житлового комплексу.
5.2.2. Стягнути з Балансоутримувача вартість ремонту або зарахувати її в рахунок наступних платежів у разі завдання шкоди майну внаслідок неякісного виконання Балансоутримувачем своїх обов'язків, або вартість робіт у разі відмови надати необхідні послуги, які були зроблені силами Власника згідно з актом, складеним комісією за участю представників об'єднання, Балансоутримувача та запрошених фахівців, або за рішенням суду.
5.2.3. На здійснення перерахунку плати за вказані послуги при порушенні якісних та кількісних показників житлово-комунальних послуг.
6. Обов'язки сторін щодо надання послуг з експлуатації житлового комплексу та щодо оплати цих послуг
6.1. Балансоутримувач зобов'язується:
6.1.1. Здійснювати належну експлуатацію житлового комплексу та забезпечувати відповідні умови користування власним, неподільним та загальним майном власників. Проводити контроль за дотриманням власниками приміщень норм протипожежної безпеки та правил користування газовими і електроприладами.
6.1.2. Надавати весь комплекс послуг з утримання будинку та прибудинкової території за умови своєчасної та повної оплати за надані послуги.
6.1.3. Вчасно проводити підготовку житлового будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.
6.1.4. Письмово доводити до відома Власника Приміщення встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги та розміри щомісячних платежів за них.
6.1.5. Надавати Власнику розрахункову документацію за надані послуги.
6.1.6. Вимагати відшкодування збитків, завданих неподільному та загальному майну житлового комплексу Власником Приміщення чи іншою особою, що займає чи використовує Приміщення на законних підставах або з відома Власника.
6.2. Власник приміщення зобов'язується:
6.2. 1. Використовувати Приміщення виключно за призначенням.
6.2.2. Дотримуватися Правил, вчасно вживати заходів щодо усунення виявлених несправностей.
6.2.3. Не допускати самовільного перепланування Приміщення, руйнування конструкцій будинку, заміни та перестановки технічного обладнання в Приміщенні.
6.2.4. У встановлені терміни сплачувати належні платежі, а при простроченні внесення платежів - сплачувати пеню у встановленому цим Договором розмірі.
6.2.5. Дотримуватись правил пожежної безпеки.
6.2.6. Допускати у займане Власником Приміщення представників Балансоутримувача для огляду елементів житлового будинку та його обладнання, перевірки показань засобів обліку в денний час, а в разі аварій і в нічний час.
6.2.7. Відшкодовувати збитки, завдані з власної вини житловому чи нежитловому приміщенню або майну інших власників.
6.2.8. Повідомляти Балансоутримувача про своє місцезнаходження або місцезнаходження своєї довіреної особи (адреса, телефон), якщо Власник постійно не знаходиться у Приміщенні, для можливості технічного огляду або проведення ремонту в разі потреби ліквідації аварії на внутрішньобудинкових мережах.
6.2.9. Своєчасно за свій рахунок проводити необхідний поточний ремонт у Приміщенні:
6.2.9.1. обслуговування та поточний ремонт електромереж та електричних пристроїв у Приміщенні після вводних пристроїв;.
6.2.9.2. обслуговування та поточний ремонт інженерних мереж та обладнання (усередині Приміщення);
6.2.9.3. косметичний та реставраційний ремонти Приміщення;
6.2.9.4. обслуговування та ремонт власного технологічного устаткування.
6.2.10. За свій рахунок проводити капітальний ремонт Приміщення, якщо необхідність такого ремонту викликана результатами діяльності, що здійснюється Власником Приміщення.
6.2.11. Самостійно та за свій рахунок проводити дезінфекцію та дератизацію Приміщення.
6.2.12. Самостійно та за свій рахунок вивозити відходи та будівельне сміття у випадку здійснення ремонту в Приміщенні.
7. Порядок контролю та звіту сторін. Наслідки невиконання умов договору
7.1. У разі порушення однією із сторін умов Договору інша сторона викликає представника цієї сторони для складання та підписання акта-претензії, в якому зазначаються порушені пункти Договору.
Акт-претензія складається сторонами і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника однієї із сторін у термін 2 дні або відмови його від підписання акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як три власники приміщень у даному будинку.
Акт-претензія надсилається стороною іншій стороні, яка у п'ятиденний термін приймає рішення про задоволення або про відмову в задоволенні претензій з обгрунтуванням її причин.
7.2. Балансоутримувач відшкодовує Власнику Приміщення матеріальні збитки, завдані невиконанням обов'язків, передбачених у пункті 6.1 цього Договору, в порядку, визначеному законодавством.
7.3. Власник приміщення відшкодовує матеріальні збитки, завдані невиконанням обов'язків, передбачених пунктом 6.2 цього Договору, згідно із законодавством.
7.4. Балансоутримувач та Власник Приміщення за порушення умов цього Договору несуть відповідальність в установленому законодавством порядку.
7.5. Ліквідацію наслідків аварій, що відбулися із вини Власника, забезпечує Балансоутримувач за рахунок коштів Власника, або за згодою Балансоутримувача - Власник.
7.6. Сплата пені, передбаченої Договором, не звільняє Власника від виконання взятих на себе зобов'язань по усуненню допущених порушень.
8. Перелік форс-мажорних обставин
8.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов'язків за цим Договором, якщо це невиконання є наслідком обставин непереборної сили, що виникла після укладення цього Договору внаслідок обставин надзвичайного характеру, які сторони не могли передбачити або попередити.
8.2. При виникненні обставин, указаних у пункті 8.1, і неможливості виконання умов Договору кожна сторона повинна в семиденний термін з дня виникнення цих обставин повідомити про них у письмовій формі іншу сторону. Повідомлення повинно містити дані про характер обставин, а також офіційні документи, що підтверджують наявність цих обставин і, по можливості, дають оцінку їх впливу на виконання стороною своїх обов'язків за цим Договором.
8.3. Якщо сторона не направила чи несвоєчасно направила повідомлення, передбачене у пункті 8.2, то вона зобов'язана відшкодувати іншій стороні завдані нею збитки.
8.4. У випадках виникнення обставин, передбачених у пункті 8.1, термін виконання стороною обов'язків за цим Договором переноситься відповідно до часу, протягом якого діють ці обставини і їх наслідки.
9. Строк дії Договору, умови продовження та припинення дії Договору, дата укладення Договору
9.1. Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє протягом одного року.
9.2. Якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодна із сторін не висловила наміру внести до нього зміни або доповнення, він вважається пролонгованим ще на рік на тих же умовах.
9.3. Цей Договір може бути розірвано за згодою сторін або в судовому порядку.
9.4. Спори щодо змісту цього Договору та спори, що виникають між сторонами під час його виконання, вирішуються за згодою сторін або в установленому законодавством порядку.
9.5. Зміни та доповнення до Договору дійсні, якщо вони викладені в письмовій формі і підписані сторонами або уповноваженими представниками сторін.
9.6. Цей Договір оформлено в двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Балансоутримувача, а другий - у Власника Приміщення.
10. Юридичні і платіжні реквізити сторін
Балансоутримувач: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Глобус - Сервіс» 91016, м. Луганськ, вул. Совєтская, 58 Код ЄДРПОУ 34450025 р/р 2600001003853 в ФВАТ «Держексімбанк» м. Луганськ, МФО 304289 Підписи сторін Голова правління ОСББ «Глобус-Сервіс»
Договір набуває чинності з моменту набрання даним рішенням законної сили.
3. Стягнути з відповідача, фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_2, ід. номер НОМЕР_1, на користь позивача, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Глобус-Сервіс" , 91016, м. Луганськ, вул. Совєтська, 58, код 34450025, заборгованість з обов'язкових платежів на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 13 884, 94 грн ., судовий збір в сумі 2867 грн. 50 коп .
Наказ видати після набрання законної сили даним рішенням.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Дата підписання рішення: 22.07.2013 .
Суддя Р. Шеліхіна
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2013 |
Оприлюднено | 22.07.2013 |
Номер документу | 32515972 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Шеліхіна Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні