Ухвала
від 19.07.2013 по справі 450/2069/13-ц
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/2069/13-ц Провадження № 2/450/1353/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" липня 2013 р. суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., при секретарі Пундор Б.Г., розглянувши заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Публічного акціонерного товариства "Фольксбанк" про визнання іпотечного договору недійсним,-

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, ПАТ "Фольксбанк" в якому просить визнати недійсним іпотечний договір від 30.09.2008 року, посвідчений приватним нотаріусом Пустомитівського районного нотаріального округу ОСОБА_3, та договори про внесення змін і доповнень до цього іпотечного договору.

13.06.2013 року позивачем у цій справі ОСОБА_1 було подано заяву про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою Львівська область Пустомитівський район с. Дмитровичі, Винничківської сільської ради, кадастровий номер 4623681200:03:001:0087, що відповідно до державного акту про право власності на земельну ділянку, належить ОСОБА_2

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до умов оскаржуваних договорі іпотекодержатель, ПАТ «Фольксбанк», має право вищого пріоритету на задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки (спірної земельної ділянки), а також просить врахувати той факт, що правовстановлюючі документи оформлені на відповідача, ОСОБА_2 Вважає, що оскільки забезпечення позову не порушує принципів змагальності і процесуального рівноправ'я сторін, а його мета, це хоча і негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання рішення суду, а також перешкоджання спричинення їй значної шкоди.

У відповідності до вимог ст.151 ч.1 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Статтею 151 ч.3 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити виконання рішення суду. Згідно вимог ст.152 ч.1 п.2 ЦПК України одним з видів забезпечення позову є заборона вчиняти певні дії.

Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі, відповідно до вимог ст.153 ч.1 ЦПК України.

Проаналізувавши вимоги позивача, суд приходить до висновку про відмову в забезпеченні позову з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ППВСУ «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22.12.2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Окрім того, згідно положень ст. 60 ЦПК України, котрі підлягають застосуванню і при розгляді заяви про забезпечення позову, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Всупереч цим вимогам процесуального закону, заява не містить належного обґрунтування необхідності застосування обраного позивачем виду забезпечення позову, а також припущення позивача про те, що невжиття вказаного заходу може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення заявлених позовних вимог.

Так, право вищого пріоритету на задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки (спірної земельної ділянки) у ПАТ "Фольксбанк", а також ті обставини, що правовстановлюючі документи оформлені на відповідача, ОСОБА_2 не свідчать про те, що існує реальна загроза невиконання, чи утруднення виконання судового рішення у цій справі.

Керуючись ст.ст. 151-153, 168 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в :

В задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п"яти днів з дня її проголошення або отримання копії такої.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

СуддяВ. Є. Мусієвський

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення19.07.2013
Оприлюднено23.08.2013
Номер документу32518252
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —450/2069/13-ц

Ухвала від 01.11.2013

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мусієвський В. Є.

Ухвала від 22.11.2013

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мусієвський В. Є.

Ухвала від 19.07.2013

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мусієвський В. Є.

Ухвала від 19.07.2013

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мусієвський В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні