Постанова
від 17.07.2013 по справі 813/4580/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2013 року № 813/4580/13-а

10 год. 30 хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий - суддя Коморний О.І.,

секретар судового засідання - Ячмінська Я.О.

з участю

представника прокуратури Бойко Н.І.

представник позивача не прибув

представник відповідача не прибув

розглянув у попередньому судовому засіданні в підготовчому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області до Жирівської сільської ради Жидачівського району Львівської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення дій.

Обставини справи.

Прокурор Жидачівського району Львівської області звернувся 12.06.2013 року до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою у якій містяться вимоги:

- визнати неправомірною бездіяльність Жирівської сільської ради щодо не оформлення документів на розміщення та експлуатацію полігону твердих побутових відходів згідно з вимог чинного законодавства;

- зобов'язати Жирівську сільську раду затвердити місцеву програму поводження з відходами на 2013 рік;

- зобов'язати Жирівську сільську раду вжити заходів для оформлення документів, що посвідчують право користування або володіння земельною ділянкою під розміщення полігону твердих побутових відходів;

- зобов'язати Жирівську сільську раду отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів;

- зобов'язати Жирівську сільську раду організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів цих відходів;

- зобов'язати Жирівську сільську раду отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів на 2013 рік;

- зобов'язати Жирівську сільську раду впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.

Позовні вимоги мотивовано тим, що проведеною прокуратурою Жидачівського району перевіркою дотримання законодавства України у сфері поводження з відходами на території Жирівської сільської ради встановлено відсутність вжиття відповідачем заходів щодо виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами.

Зокрема: програма поводження з твердими побутовими відходами на території ради на 2013 рік не розроблена та рішенням сесії не затверджена; не організовано роздільне збирання корисних відходів в населених пунктах Жирівської сільської ради; полігон твердих побутових відходів на території Жирівської сільської ради відсутній; документи стосовно розміщення полігону твердих побутових відходів не розроблені; тверді побутові відходи вивозяться на несанкціоноване сміттєзвалище площею 0.7 га, що знаходиться на земельній ділянці за межами населеного пункту с. Жирово; під'їздні шляхи до несанкціонованого сміттєзвалища не асфальтовані, прилегла територія до нього засмічена легкими фракціями відходів; охорона сміттєзвалища відсутня; відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу захоронення відходів.

Крім того, документи що посвідчують право користування або володіння земельною ділянкою під вказаним сміттєзвалищем у встановленому законом порядку відсутні, що є порушенням ст.ст. 125,126 Земельного кодексу України, де вказано, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації них прав. Право власності па земельну ділянку посвідчується державним актом.

У попередньому судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Позивач представника не направив, повідомлений належним чином. Правової позиції у спорі від Державної екологічної інспекції у Львівській області до суду не надходило.

Відповідач представника до суду не направив, повідомлений належним чином. Від відповідача надійшла заява про повне визнання позовних вимог.

З огляду на положення ч.3 ст.112 та ч.4 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе прийняти постанову у попередньому судовому засіданні в підготовчому провадженні у зв'язку з повним визнанням відповідачем позову.

Суд заслухав пояснення представника прокуратури, дослідив подані докази у їх сукупності, та

встановив:

Прокурором Жидачівського району Львівської області 22.04.2013 року направлено Голові Жирівської сільської ради вимогу №07/1/4-75вих-78окв-13 (а.с.28), відповідно до якої відповідач в термін до 25.04.2013 року мав повідомити, чи усунуто сільською радою порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, виявлених прокуратурою району під час проведення в 2012 році перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Жирівською сільською радою, за результатами якої відповідачеві вносилося подання.

На вказану вимогу відповідач листом №62 від 24.04.2013 р. (а.с.29) повідомив прокуратуру Жидачівського району, що Жирівською сільською радою вказане подання розглянуто, землевпорядника сільської ради Юкіш М.І. за порушення вимог законодавства про відходи та своїх функціональних обов'язків притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Однак у зв'язку з браком коштів сільською радою не усунуто усі порушення вказані у поданні прокуратури Жидачівського району від 17.02.2012 року, але вишукуються кошти на усунення порушень вказаних у поданні прокуратури.

Оскільки згідно відповіді Жирівської сільської ради від 24.04.2013 р. подання прокуратури Жидачівського району від 17.02.2012 року виконано частково, що може свідчити про порушення вимог ст..21,33 Закону України «Про відходи», прокурором Жидачівського району Львівської області 24.04.2013 року винесено Постанову про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів.

За результатами проведеної перевірки прокуратурою Жидачівського району Львівської області встановлено, що програма поводження з твердими побутовими відходами на території ради на 2013 рік не розроблена та рішенням сесії не затверджена, не організовано роздільне збирання корисних відходів в населених пунктах Жирівської сільської ради.

Полігон твердих побутових відходів на території Жирівської сільської ради відсутній. Документи стосовно розміщення полігону твердих побутових відходів не розроблені.

Тверді побутові відходи вивозяться на несанкціоноване сміттєзвалище площею 0.7 га, що знаходиться на земельній ділянці за межами населеного пункту с.Жирово. Під'їздні шляхи до несанкціонованого сміттєзвалища не асфальтовані, прилегла територія до нього засмічена легкими фракціями відходів. Охорона сміттєзвалища відсутня, Відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процес) захоронення відходів.

Крім того, документи що посвідчують право користування або володіння земельною ділянкою під вказаним сміттєзвалищем у встановленому законом порядку відсутні, що є порушенням ст.ст. 125,126 Земельного кодексу України, де вказано, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації них прав. Право власності па земельну ділянку посвідчується державним актом.

В ході перевірки встановлено, що прокуратурою Жидачівського району 17.02.2012 року проводилась перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Жирівською сільською радою, під час якої виявлялись зазначені порушення вимог природоохоронного законодавства України у сфері поводження з відходами та вносилось подання, щодо усунення виявлених порушень.

Проте, в ході перевірки встановлено, що Жирівською сільською радою не виконано вимоги подання від 17.02.2012 року, в тому числі:

- дозвіл на розміщення та лімітів на утворення та розміщення відходів на 2013 рік не оформлено;

- не оформлено полігон твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства;

- не впроваджено ведення первинного обліку відходів за встановленою формою І-ВТ.

Виявлені за результатами перевірки порушення свідчать, що Жирівською сільською радою та її виконавчим органом не вживаються заходи щодо виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Закріплений у ч. 1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Вміщений у ч. 2 цієї ж статті принцип диспозитивності визначає, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідного до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Відповідно до ч. 1. ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Суб'єкти владних повноважень, згідно з ч.3 ст.6 КАС України, мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб (ч.2 ст.6 КАС України).

Повноваження органів прокуратури визначені Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. N 1789-XII далі - Закон України "Про прокуратуру" (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Статтею 1 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

У відповідності до ст. 19 Закон України "Про прокуратуру" предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є, у тому числі, відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам, додержання законів, що стосуються економічних відносин. Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.

Повноваження прокурора щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів передбачені ст. 20 цього Закону, відповідно до якої, при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право: 1) вносити подання; 2) у встановленому законом порядку ініціювати притягнення особи до дисциплінарної, адміністративної відповідальності, складати протокол про адміністративне правопорушення та починати досудове розслідування; 3) звертатися до суду в передбачених законом випадках.

Перевірки відповідно до ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" проводяться за письмовими зверненнями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, фізичних та юридичних осіб, а також за власною ініціативою прокурора. При цьому перевірки за заявами фізичних чи юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.

У разі якщо захист прав і свобод людини і громадянина та інтересів держави згідно із законом є компетенцією відповідних органів державного нагляду (контролю), перевірки проводяться з обов'язковим наданням оцінки щодо законності їх діяльності. У зв'язку з бездіяльністю уповноваженого органу державного нагляду (контролю) або відсутністю такого органу вживаються відповідні заходи прокурорського реагування, спрямовані на забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів держави.

Для здійснення перевірки прокурор приймає постанову, в якій зазначає підстави, що свідчать про можливі порушення законності, та обґрунтовує необхідність вчинення дій, передбачених пунктами 3, 4 та 5 частини першої статті 20 цього Закону. Не допускається проведення перевірки без надання копії зазначеної постанови представнику підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, фізичній особі - підприємцю. Постанова прокурора може бути оскаржена цими особами до прокурора вищого рівня або суду в порядку адміністративного судочинства протягом десяти днів з дня одержання копії постанови. За результатами розгляду скарги прокурор вищого рівня приймає рішення про задоволення скарги та скасування постанови або про відмову у задоволенні скарги. Оскарження постанови до прокурора вищого рівня не позбавляє особу права на її оскарження до суду, яке може бути здійснене нею протягом десяти днів з дня одержання рішення прокурора вищого рівня про результати розгляду скарги.

Оригінали витребуваних чи отриманих прокурором актів, документів та матеріалів мають бути повернуті відповідним особам після закінчення перевірки, крім випадків долучення їх до матеріалів кримінального провадження в порядку, передбаченому процесуальним законодавством. У разі необхідності до закінчення перевірки можуть бути повернуті копії зазначених документів.

Повноваження прокурора щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів передбачені ст. 20 цього Закону, відповідно до якої, при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатися до суду в передбачених законом випадках

Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Діяльність прокурора в адміністративному судочинстві відбувається в конкретних процесуальних формах, передбачених в ч. 3 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру». Такими формами є:

- звернення до суду із позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб;

- участь у розгляді судами справ;

- внесення апеляційного, касаційного подання на судові рішення або заяви про їх перегляд за нововиявленими обставинами.

Прокурор самостійно визначає підстави для представництва в судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Відповідно до ч.2 ст. 60. КАС України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.

У рішенні Конституційного Суду України від 08. 04.1999 року у справі за № 3 - рп/99 (про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) зазначено, що «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи могло відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Таким чином, при зверненні прокурора до відповідного суду, прокурор повинен у позовній заяві обґрунтувати обставини, які вказують на існування необхідності захисту інтересів держави.

Подаючи адміністративний позов в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області прокурор вбачає необхідність захисту інтересів держави, оскільки відповідачем порушуються вимоги законодавства України у сфері поводження з відходами на території Жирівської сільської ради.

З урахуванням встановлених фактичних обставин справи та вищенаведених норм Закону України "Про прокуратуру" суд констатує подання позову прокурором в порядку та з підстав передбачених законом.

Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України визначає, згідно преамбули, Закон України "Про відходи" від 05.03.1998 р. N 187/98-ВР у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують відповідно до ст. 21 Закону України "Про відходи": а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції з) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території; и) ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів; і) сприяння роз'ясненню законодавства про відходи серед населення, створення необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини ї) здійснення інших повноважень відповідно до законів України; й) надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю; к) надання дозволів на будівництво або реконструкцію об'єкта поводження з відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом; л) надання дозволів на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом; м) здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

Відповідно до ст.33 Закону України «Про відходи», зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення).

На кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів.

Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов'язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання.

Визначені для зберігання та видалення відходів місця чи об'єкти повинні використовуватися лише для заявлених на одержання дозволу відходів.

Забороняється змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія.

Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. Захоронення відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами спеціальних досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.

Згідно ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, ним та іншими законами до їх відання.

Відповідно до вимог ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів.

До відання виконавчих органів сільських, селищних та міських рад згідно ч.1 ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» належить підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля, визначення території для розміщення відходів.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Доказів виконання вимог прокуратури Жидачівського району по усуненню виявлених порушень законодавства України про відходи відповідачем суду не надано, водночас позовні вимоги відповідач визнає повністю.

Враховуючи встановлені фактичні обставини справи та вищенаведені норми діючого законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, їх визнання відповідачем не порушує чиїх-небудь прав та інтересів, відтак такі підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати у відповідності до вимог ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 112, 121, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати неправомірною бездіяльність Жирівської сільської ради Жидачівського району Львівської області щодо не оформлення документів на розміщення та експлуатацію полігону твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства.

3. Зобов'язати Жирівську сільську раду Жидачівського району Львівської області (Львівська область Жидачівський район с. Жирова, ЄДРПОУ 04374803):

- затвердити місцеву програму поводження з відходами на 2013 рік;

- вжити заходи для оформлення документів, що посвідчують право користування або володіння земельною ділянкою під розміщення полігону твердих побутових відходів;

- отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів;

- організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів цих відходів;

- отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів на 2013 рік.

- впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.

3. Судові витрати з сторін не стягуються.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 22.07.2013р. о 10:00 год.

Суддя Коморний О.І.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.07.2013
Оприлюднено23.07.2013
Номер документу32524556
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4580/13-а

Постанова від 17.07.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні