Ухвала
від 22.07.2013 по справі 901/2373/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

22.07.2013№02-21/ 901/2373/13

Суддя Господарського суду Автономної Республіки Крим Шкуро В.М., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гидрострой-91-Тур»

до відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим

про визнання протиправними та скасування постанови

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гидрострой-91-Тур» звернулося до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим про визнання протиправними та скасування постанови № 107 від 02.07.2013 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Вказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду господарським судом з наступних підстав.

Предметом даного позову є законність постанови, прийнятої Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим на підставі протоколу про вчинення правопорушення від 19.06.2013, акту перевірки від 24.05.2013, припису про усунення порушення вимог законодавства №335 від 19.05.2013, складених за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт.

В силу статті 125 Конституції України, система судів загальної юрисдикції в Україні будується, зокрема, за принципом спеціалізації.

З огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4 1 , 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 Господарського процесуального кодексу України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Згідно пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

При цьому, пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439, Державна архітектурно-будівельна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до пункту 3 цього Положення основними завданнями Державної архітектурно-будівельної інспекції України є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, зокрема, здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань.

У пункті 6 вказаного Положення вказано, що Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.

Таким чином, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України і виконує владні управлінські функції.

Управління у сфері містобудівної діяльності, згідно пункту 6 частини першої статті 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», здійснюється шляхом контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, проектної документації.

У зв'язку із наведеним, відповідний акт - постанова, складений Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим за результатами виконання функцій контролю у сфері містобудівної діяльності є реалізацією управлінських повноважень.

Викладене вказує, що зазначені правовідносини є публічно-правовими, а справи зі спорів, що виникають між суб'єктами цих відносин, є адміністративними.

Отже, розгляд поданого ТОВ«Гидрострой-91-Тур» позову належить до компетенції адміністративних судів, а не господарських судів, і має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір», позивачу підлягає поверненню з державного бюджету 2 060,00 грн. судового збору, сплаченого згідно квитанції №19/19 від 19.07.2013.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 62, статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

У прийнятті позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Гидрострой-91-Тур» відмовити.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Гидрострой-91-Тур» (вул. Меліораторів, б.1, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98111, ідентифікаційний код 24697170) з Державного бюджету України (отримувач УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, код ЄДРПОУ 38040558, код бюджетної класифікації 22030001, банк ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) судовий збір у сумі 2 060,00 грн., сплачений відповідно до квитанції №19/19 від 19.07.2013.

Дана ухвала відповідно пункту 2 частини другої статті 17 Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом, який підлягає виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Ухвала набрала законної сили з дня її винесення 22.07.2013.

Ухвалу може бути пред'явлено до виконання протягом року з наступного дня після набрання законної сили.

Додаток: матеріали позовної заяви з додатком на 20 аркушах, в тому числі оригінал квитанції №19/19 від 19.07.2013.

Суддя В.М. Шкуро

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення22.07.2013
Оприлюднено23.07.2013
Номер документу32534591
СудочинствоГосподарське