cpg1251 номер провадження справи 21/67/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
22.07.2013 Справа № 908/2070/13
Боржник - Приватне підприємство "Фізико-технічна лабораторія" (69600, м. Запоріжжя, вул. Червоногвардійська, буд 48, код ЄДРПОУ 33611371)
банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника - АБ "Діамантбанк", м. Запоріжжя;
про банкрутство
Суддя Черкаський В.І.
за участі представників учасників:
від боржника - не з'явився
ВСТАНОВИВ
13.06.2013 боржником подано заяву про порушення справи про банкрутство ПП "Фізико-технічна лабораторія".
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 14.06.2013 заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 08.07.2013.
Шляхом застосування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі визначено кандидатуру арбітражного керуючого Гартенко Віталія Федоровича (ліцензія Міністерства економіки АВ № 470424 від 17.05.2010 року, 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 25, оф. 407, ідентифікаційний номер 2778218959) в якості ліквідатора боржника.
У засідання 08.07.2013 боржник представників не направив, вимог суду не виконав.
Копія ухвали суду від 14.06.2013 направлена на адресу боржника (згідно витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) - м. Запоріжжя, вул. Червоногвардійська, буд 48 повернулась до суду з відміткою поштового відділення - «не значиться».
Станом на 08.07.2013 боржником, арбітражним керуючим Гартенко В.Ф., банком, ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби; Жовтневий ВДВС Запорізького МУЮ;УПФУ в Жовтневому районі м. Запоріжжя не виконані вимоги ухвали суду від 14.06.2013.
Ухвалою від 08.07.2013 підготовче засідання відкладено до 22.07.2013, 11-10.
Станом на 22.07.2013 боржником не виконані вимоги ухвали суду від 14.06.2013.
Копія ухвали суду від 08.07.2013 направлена на адресу боржника (згідно витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) - м. Запоріжжя, вул. Червоногвардійська, буд 48 повернулась до суду з відміткою поштового відділення - «не значиться».
Суд, вивчивши заяву та додані до неї матеріали, вважає, що в порушенні провадження у справі слід відмовити, виходячи з наступного.
За приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
За наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство (ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство).
Згідно із абз. 1 частини 7 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідне правило передбачено ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури "добровільної ліквідації" юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо "добровільної ліквідації" юридичної особи.
Так, враховуючи вимоги ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; встановлення строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, який може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Разом з тим, для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам державної податкової служби та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період. Також під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Листом від 18.07.2013 ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя повідомило суд, що боржник на обліку в інспекції не перебуває. Підприємством 19.09.2012р проведено зміну місцезнаходження на м. Запоріжжя, вул.Червоногвардійська.48. У зв'язку з тим, що ПП «Фізико-технична лабораторія» перебувало в процедурі припинення за рішенням власника, облікова справа платника для взяття на облік в ДП1 у Жовтневому районі м. Запоріжжя не надходила. Виходячи з вищенаведеного, боржник знаходиться на обліку у ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Боржником не надано доказів виконання приписів ст. 110 ЦК України в частині подання до податкової служби, в якій боржник перебуває на обліку, звітності та проведення ними перевірок для визначення наявності або відсутності заборгованості у боржника.
Згідно з ч. 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Боржником до господарського суду не надано оригіналів документів, доданих до заяви. Ксерокопії документів не можуть бути доказом, яким підтверджуються обставини, зазначені у заяві, згідно до вимог, які встановлені ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що боржником при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство не дотримано загальних правил проведення ліквідації підприємства, передбачених ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, відповідних документів в підтвердження проведення процедури "добровільної ліквідації" до заяви не додано, у зв'язку з чим відсутні визначені законом підстави для порушення провадження у справі про банкрутство.
Керуючись абз. 1 ч. 7 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ
Відмовити в порушенні провадження у справі про банкрутство за заявою Приватного підприємства "Фізико-технічна лабораторія" (вх. № 2173/09-05 від 13.06.2013).
Копію ухвали надіслати боржнику; ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська; Жовтневому ВДВС Запорізького МУЮ; державному реєстратору ВДРЮОФОП РС Запорізького МУЮ (Жовтневій РА ЗМР - 69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 26).
Суддя В.І. Черкаський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2013 |
Оприлюднено | 23.07.2013 |
Номер документу | 32535632 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Черкаський В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні