cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.07.2013 р. Справа №917/1090/13
за позовом Товариства з обмеженою відповідальнгістю "Експосервіс Трейд", вул.Половки-70, м.Полтава, Полтавська область, 36034
про стягнення 30498,80 грн.
Суддя Кльопов І.Г.
Представники:
від позивача : Шейка Р.В.
від відповідача: не з"явився.
У судовому засіданні 02.07.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст.85 ГПК України.
Суть спору: Розглядається позов про стягнення з відповідача заборгованості за отриманий товар у розмірі 30498,80грн. .
Відповідач в судове засідання не з'явився. Ухвала суду, яка направлялася відповідачу за вказаною в позові адресою, повернулася до суду з відміткою поштового відділення - за закінченням терміну зберігання.
До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Крім того, вказана в позові адреса відповідача, на яку направлялася ухвалу суду, підтверджена документально (позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 02.07.2013р.)
Така ж адреса вказана позивачем у позові, а отже відповідач вважається повідомлений належним чином про час та місце судового засідання.
Справа розглядається за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши і оцінивши подані позивачем докази, на які він посилається як на підставу своїх вимог, заслухавши представника позивача, суд, встановив:
01 листопада 2012 року товариством з обмеженою відповідальністю «Колбі терм» від товариства з обмеженою відповідальністю «Експосервіс Трейд» був отриманий товар (металопродукція) на загальну суму 30 498,80 грн.:видаткова накладна № ЕТрИн-000645 - 15142,00 грн., видаткова накладна № ЕТрИн-000646 - 11 952,80 грн., видаткова накладна № ЕТрИн-000652 - 1 598,00 грн., видаткова накладна № ЕТрИн-000657 - 1 806,00 грн.
Товар отриманий за довіреністю № 1 від 01 листопада 2012 року директором ТОВ «Колбі терм» Кольчиком Олегом Олексійовичем.
Розрахунок за отриманий товар товариством з обмеженою відповідальністю «Колбі терм» з моменту отримання товару не проведений.
27.12.2012 року товариством з обмеженою відповідальністю «Експосервіс трейд» на адресу ТОВ «Колбі терм» була направлена вимога про погашення заборгованості в сумі 30498, 80 грн., заборгованість ТОВ «Колбі терм» не погашена.
Відповідно до вимог норм ЦК України ( 435-15 ) правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Зі змісту визначення правочину можна виділити такі основні його ознаки:
правочин є юридичним фактом, оскільки внаслідок його вчинення виникають, змінюються або припиняються цивільні права та обов'язки;
правочин - це вольова дія суб'єктів цивільного права, що характеризує внутрішнє суб'єктивне бажання особи, і за цією ознакою правочин відрізняють від юридичних вчинків, правові наслідки яких наступають в силу закону незалежно від волі його суб'єктів;
правочин породжує правовий наслідок;
правочин - це завжди дії незалежних та рівноправних суб'єктів цивільного права;
правочин завжди має бути правомірною дією, не може суперечити закону, інакше він не буде дійсним, законодавцем встановлено презумпцію правомірності правочину, якщо його недійсність прямо не встановлено законом або якщо він не визнаний недійсним у судовому порядку.
Статтею 203 ЦК України ( 435-15 ) встановлено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину:
Зміст правочину не може суперечити ЦК України ( 435-15 ), іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом.
Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом - це одна із основних вимог його чинності. Якщо законом визначена конкретна форма, в якій обов'язково мас вчинятися правочин, то її необхідно дотримуватися. У разі не дотримання цієї вимоги, настають негативні наслідки. Формою правочину є, спосіб вираження волі його сторін.
Згідно статті 205 Цивільного кодексу України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, Для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Згідно статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом- Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частиною першою статті 612 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтями 655, 692 Цивільного кодексу України визначено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. Покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Невиконання ТОВ «Колбі терм» своїх зобов'язань по оплаті отриманого товару є грубим порушенням прав та законних інтересів ТОВ «Експосервіс Трейд» і вищевказаних норм чинного законодавства.
Станом на 30 травня 2013 року сума боргу ТОВ «Колбі терм» перед ТОВ «Експосервіс Трейд» за отриманий 01 листопада 2012 року товар складає 30 498,80 грн.
Надані позивачем матеріали є переконливими доказами у справі, оскільки доводять факт належного виконання відповідачем своїх зобов"язань
Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст. ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суддя, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Колбі терм" (вул.Комсомольська-34, м.Полтава, Полтавська область, 36000, код 37498067, р/р 2600401032550 в АТ "БМ Банк", МФО 380913 (р/р 2600590097946 в філії ПАТ "ПУМБ", МФО 305813) на користь товариства з обмеженою відповідальнгістю "Експосервіс Трейд"(вул.Половки-70, м.Полтава, Полтавська область, 36034, код 33581920, р/р 260015606 ПАТ "Полтава-банк", МФО 331489) суму боргу у розмірі 30498,80грн. та 1720,50грн. судового збору.
Видати наказ з набранням цим рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено: 03.07.2013р.
Суддя Кльопов І.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2013 |
Оприлюднено | 23.07.2013 |
Номер документу | 32537531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Кльопов І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні