8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 липня 2013 року Справа № 812/5703/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Цицюри О.О.,
при секретарі: Чуванову А.С.,
за участю сторін:
представника позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» про стягнення суми податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 32084,00 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника,-
ВСТАНОВИВ:
26 червня 2013 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» про стягнення суми податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 32084,00 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника, в обґрунтування якого зазначив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» здійснює фінансово - господарську діяльність на підставі Статуту і є самостійним суб'єктом, який має права юридичної особи.
Заборгованість відповідача з авансових внесків з податку на прибуток складає 32084,00 грн., що підтверджується податковою декларацією.
З метою погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» податковим органом надіслано податкову вимогу №15 від 16.04.2013.
Таким чином, позивач просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток у розмірі 32084,00 грн.
У судове засідання представник позивача не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг-це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п.57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» зареєстровано виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області.
Відповідача взято на податковий облік в Стахановській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області.
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 Товариство з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» подало до Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області податкову декларацію з податку на прибуток підприємства від 29.10.2012 за ІІ-ІІІ квартали 2013 року (а.с. 9-10).
Таким чином, сума податкового боргу з податку на прибуток підприємства, що підлягає стягненню з ТОВ «Велес-АГ», складає 32084,00 грн.
У відповідності до вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України 16 квітня 2013 року податковим органом винесено податкову вимогу №15, яку отримано відповідачем 19.04.2013, що підтверджується його особистим підписом на корінці податкової вимоги (а.с.11).
Однак зазначені заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» про стягнення суми податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток у розмірі 32084,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 16 липня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 22 липня 2013 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» про стягнення суми податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 32084,00 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника задовольнити повністю.
Стягнути кошти в сумі 32084,00 грн. (тридцять дві тисячі вісімдесят чотири гривні) з Товариства з обмеженою відповідальністю «Велес-АГ» (94013, Луганська область, м.Стаханов, просп. Леніна, 3/20; код ЄДРПОУ 35728546) в рахунок погашення податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток з наявних розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 22 липня 2013 року.
Суддя О.О. Цицюра
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2013 |
Оприлюднено | 24.07.2013 |
Номер документу | 32545285 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.О. Цицюра
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні