cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15.07.13р. Справа № 904/4790/13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Саксагань", м. Кривий
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Кривбас", м. Кривий Ріг
про стягнення 52 349 грн. 79 коп.
Суддя Первушин Ю.Ю.
Представники:
від позивача: Горбатюк Т.О. - керівник,
Нікітіна В.Б. - представник, довіреність № б/н від б/д;
Власкіна Т.Я. - представник, довіреність № б/н від б/д.
від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Готель Саксагань" (далі - Позивач) звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Кривбас" (далі - Відповідач) заборгованості за надані готельні послуги в сумі 52 349 грн. 79 коп., із яких: 51 581 грн. 50 коп. - основного боргу, 134 грн. 46 коп. - 3% річних, 633 грн. 83 коп. - пеня.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Відповідачем договору № 47/01 про надання готельних послуг укладеного між сторонами 10.03.2011 року.
Ухвалою господарського суду від 19.06.2013 року порушено провадження у справі №904/4790/13 та призначено до розгляду у судовому засіданні на 15.07.2013 року.
В свою чергу, повноважний представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзив на позов на інші витребувані документи до суду не надав. Жодних пояснень щодо причини неявки або інших клопотань до господарського суду не надходило. Про день, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджує повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 31).
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (п. 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18).
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними в ній матеріалами.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу представниками сторін не заявлялось.
У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 15.07.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, оцінивши надані до матеріалів справи докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
10 березня 2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Готель Саксагань" (далі - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Кривбас" було укладено Договір № 47/01 про надання готельних послуг (далі - Договір). Відповідно до п. 1.1 Договору, Позивач зобов'язується на підставі замовлень Замовника надавати Споживачам готельні послуги.
Відповідно до п. 5.6 Договору, Замовлені Замовником та підтверджені Готелем готельні послуги, за винятком випадків, коли готельні послуги оплачується Споживачами самостійно, мають бути у розмірі 100 (ста) відсотків передплачені Замовником, Підставою для оплати Замовником готельних послуг є відповідні рахунки на оплату, виставлені Готелем відповідно до цього Договору.
Пунктом 5.4 Договору передбачено, що Замовник зобов'язаний здійснити оплату рахунків Готелю протягом одного банківського дня з дати їх отримання для Споживачів, але у будь-якому випадку не пізніше ніж за один календарний день до дати заїзду Споживачів, а також за 14 (чотирнадцять) календарних днів до дати заїзду Груп Споживачів, якщо інше не обумовлено цим Договором.
У разі замовлення та оплати Споживачами готельних послуг безпосередньо на місці у готелі, Готель може надати таким споживачам готельні послуги у загальному порядку (п. 5.9 Договору).
За погодженням Готелю допускається прийняття замовлень на готельні послуги і сплатою вартості у дату заїзду Споживачів до Готелю або наступного дня, за умови надання Готелю, не пізніше дата заїзду, Оригіналу гарантійного листа Замовника, підписаного його уповноваженою особою та скріпленого Його печаткою, із зазначенням у ньому адреси та банківських реквізитів, а також підтвердженням у ньому обов'язку Замовника сплатити вартість замовлених готельних послуг. В іншому випадку Готель має право відмовити у наданні Споживачам готельних послуг та не може нести за це жодної відповідальності (п. 5.10 Договору).
Як свідчить з матеріалів справи, Позивачем на виконання умов вищезазначеного Договору за період з квітня 2013 року надало Відповідачеві готельні послуги на загальну суму 62 561 грн. 50 коп., факт надання послуг підтверджується актами наданих послуг Акт № С - 00000260 на суму 17 828 грн. 39 коп., № С - 00000333 на суму 16 614 грн. 20 коп. (а.с. 20), № С - 00000347 від 13.05.2013 року на суму 13 222 грн. 93 коп. (а.с. 21), № С - 00000384 на суму 14 895 грн. 98 коп. (а.с. 22), які підписані Відповідачем без претензій.
Позивач у позовній заяві стверджує, що Відповідач частково сплатив за надані готельні послуги, а саме у розмірі 10 980 грн. 00 коп., внаслідок чого у нього утворилась заборгованість перед Позивачем в сумі 51 581 грн. 50 коп.
Вивчивши обставини справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи із наступного.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ст. 174 Господарського кодексу України).
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку ( ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).
На підставі ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, що передбачено ст. 611 ЦК України.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Викладене є підставою для задоволення позову в частині стягнення основної заборгованості у розмірі 51 581 грн. 50 коп.
Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі вищезазначеної норми закону позивачем було нараховано 3% річних за період з 26.04.2013 року по 13.06.2013 року на загальну суму134 грн. 46 коп.
Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Частиною 6 ст. 231 Господарського кодексу України визначено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір не передбачено законом або договором, а статтями 1 та 4 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" від 22.11.1996 року №543-96-ВР передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але розмір пені не повинен перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалася пеня.
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання грошових зобов'язань, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України).
Відповідно до п.6.1. Договору про надання готельних послуг № 47/01 від 10.03.2011 року за невиконання чи неналежне виконання взятих на себе зобов'язань за цим Договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним українським законодавством. Крім того, згідно з п.6.2. Договору за порушення строків розрахунків, передбачених цим Договором, Сторона, що порушила, сплачує іншій пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від простроченої до сплати суми грошових коштів за кожен день прострочення.
Відповідно до п. 6.2 Позивачем була нарахована пеня за період з 26.04.2013 року по 13.06.2013 року на загальну суму 633 грн. 83 коп.
Після перерахунку відповідно до вимог чинного законодавства, господарським судом встановлено, що пеня за період з 26.04.2013 року по 13.06.2013 року становить 673 грн. 39 коп. та 3% річних за період з 26.04.2013 року по 13.06.2013 року становить 135 грн. 81 коп., але враховуючи те, що суд не має права виходити за межі позовних вимог стягненню підлягає пеня у розмірі 633 грн. 83 коп. за період з 26.04.2013 року по 13.06.2013 року та 3% річних у сумі 134 грн. 46 коп.
З урахуванням встановлених обставин, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на Відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 625 ЦК України, ст.ст. 4, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Кривбас" (50006, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, проспект Металургів 5, код ЄДРПОУ 33453402) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Саксагань" (50012, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, вулиця Дишинського, 11, код ЄДРПОУ 34063482) 51 581 грн. 50 коп. - основного боргу, 633 грн. 83 коп. - пені, 134 грн. 46 коп. - 3% річних, та стягнути 1720 грн. 50 коп. - судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.Ю. Первушин Повне рішення складено 22.07.2013 року.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2013 |
Оприлюднено | 24.07.2013 |
Номер документу | 32547626 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні