Рішення
від 17.07.2013 по справі 119/4573/13-ц
ФЕОДОСІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа № 119/4573/13-ц

2/119/2012/13

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2013 року

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді Мурзенка М. В.

при секретарі Маричевій С. В.

за участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Щебетівської селищної ради про визначення часток спадкодавців в праві спільної власності, визнання права власності на майно в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Щебетівської селищної ради про визначення часток спадкодавців в праві спільної власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, визнання права власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1 в порядку спадкування. Позов обґрунтовано тим, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які є батьками позивача, належав на праві власності в рівних частках будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1. Згідно рішення Щебетовської селищної ради від 28.08.2002 р. № 31 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 був виданий державний акт на земельну ділянку, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, без визначення часток. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. Після її смерті спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті останнього свідоцтво про право на спадщину за законом на ціле домоволодіння, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 отримала ОСОБА_2. У видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку позивачу було відмовлено з тих підстав, що в державному акті на земельну ділянку відсутній кадастровий номер, не визначено частки в спільному майні та назва вулиці, де розташований житловий будинок відрізняється від назви вулиці, що зазначена в державному акті. Зазначені вище обставини унеможливлюють отримання позивачем свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, розташовану за адресою АДРЕСА_1 що стало підставою для звернення до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про розгляд справи в його відсутність не надходило.

Згідно ст.. 224 ЦК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 20.11.2001 року належав в рівних частках на праві спільної часткової власності одноквартирний будинок площею 74, 5 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.7).

Згідно рішення Щебетовської селищної ради від 28.08.2002 р. № 31 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 була передана у власність земельна ділянка площею 0,0925 га, серії ІІ КМ № 010170, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", виданий державний акт на право власності на вказану земельну ділянку (а.с.12,13), в якому частки співвласників в праві власності не визначені.

ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були батьками позивача, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 5).

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4.

ОСОБА_2 звернулась з заявою до приватного нотаріуса Феодосійського міського нотаріального округу ОСОБА_5 з про прийняття спадщини та отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.9).

У видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку їй було відмовлено у зв'язку з тим, що частки в спільному майні не визначені, в державному акті на земельну ділянку відсутній кадастровий номер, та адрес житлового будинку, який розташований на земельній ділянці відрізняється від адресу, що зазначений в державному акті (а.с.8).

Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до частини 4 ст. 89 ЗК України співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки.

Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Враховуючи вище викладене , суд приходить до висновку, що частка померлого ОСОБА_4 в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", становила 1/2 частку, частка померлої ОСОБА_3 в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", становила 1/2 частку.

З копії свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок за адресо. АДРЕСА_1 виданого позивачу (а.с. 9) вбачається, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, але не оформив своїх спадкових прав.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За таких обставин, суд доходить до висновку про входження до складу спадкової маси після смерті ОСОБА_4, земельної ділянки за адресою 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", ? частка якої належала йому на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку (а.с. 12), інша ? частка якої належала йому в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки в порядку спадкування.

Враховуючи те, що позивач є дочкою ОСОБА_3 та ОСОБА_4, у передбачений законом термін після відкриття спадщини після смерті ОСОБА_4 звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, суд вважає за можливе визнати за позивачем право власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку" в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, ОСОБА_3.

Керуючись ст.ст. 81, 89 ЗК України, ст. ст. 1218, 1223, 1225, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 14, 60, 88, 212- 215, 224-226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визначити, що частка померлого ОСОБА_4 в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", становила 1/2 частку.

Визначити, що частка померлої ОСОБА_3 в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку", становила 1/2 частку.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 0,0925 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку" в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, ОСОБА_3.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя М. В. Мурзенко

Суддя /підпис/

З ОРИГІНАЛОМ ЗГІДНО:

Суддя: Секретар:

СудФеодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення17.07.2013
Оприлюднено26.07.2013
Номер документу32551937
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —119/4573/13-ц

Рішення від 17.07.2013

Цивільне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Мурзенко М. В.

Ухвала від 14.06.2013

Цивільне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Мурзенко М. В.

Ухвала від 10.06.2013

Цивільне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Мурзенко М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні