cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 липня 2013 р. Справа №801/6472/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря Лотакова А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Ялта АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білий Лев»
про стягнення,
Обставини справи: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим (далі - позивач) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білий Лев» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 3481,84 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до нього застосовані штрафні санкції.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що підтримує позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, правом надати заперечення не скористався, будь - яких клопотань не надсилав.
Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає за можливе, керуючись положеннями ст.128 КАС України, розглянути справу за відсутністю сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Білий Лев» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 30271561), про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Білий Лев» знаходиться на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду в м. Ялта АР Крим за реєстраційним номером 08023636.
Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 передбачено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно - правовими договорами (крім цивільно - правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організації, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для виду платника, до якого відноситься відповідач, є календарний місяць.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону № 2464).
Судом встановлено, що ТОВ «Білий Лев» нараховувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, однак сплата внеску здійснювалась несвоєчасно, про що свідчить картка особового рахунку відповідача.
Згідно статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Згідно частин 10, 13 статті 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно частини 14 статті 25 Закону про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Судом встановлено, що у зв'язку з порушенням відповідачем Закону України «Про збір та облік на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим прийняті:
- рішення № 602 від 15.11.2011 року, яким за несвоєчасну сплату єдиного внеску, на підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 застосовано штраф у розмірі 737,71 грн. та нарахована пеня в розмірі 751,20 грн.
- рішення № 2152 від 07.11.2012 року, за несвоєчасну сплату єдиного внеску, на підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 застосовано штраф у розмірі 666,69 грн. та нарахована пеня в розмірі 1326,24 грн.
Доказів щодо оскарження вказаних рішень відповідачем суду на надано.
Таким чином, на час розгляду справи за відповідачем склалась заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями та пенею за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 3481,84 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У такому випадку територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Судом встановлено, що позивач сформував вимогу про сплату боргу від 07.05.2013 року № Ю-1306.
Відповідач не надав суду доказів оскарження наведеної вимоги про сплату заборгованості, а відтак відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.
Судом з'ясовано, що на час розгляду справи за відповідачем значиться заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 3481,84 грн.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення заборгованості в розмірі 3481,84 грн., позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні 16.07.2013 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 22.07.2013 р.
На підставі викладеного, керуючись положеннями ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Білий Лев» (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Свердлова, 3А, код ЄДРПОУ 30271561) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим заборгованість у розмірі 3481,84 грн., у т.ч. фінансові санкції - 1404,40 грн., пеня - 2077,44 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Г.Л.Тоскіна
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2013 |
Оприлюднено | 24.07.2013 |
Номер документу | 32553714 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Тоскіна Г.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні