Постанова
від 14.10.2008 по справі а6/552-08     
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А6/552-08     

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"14" жовтня 2008 р.                                                            Справа № А6/552-08

          17:15 год.

Господарський суд Київської області в складі:

головуючого  судді                                                               Маляренка А.В.

при секретарі                                                                          Поліщук О.Д.

розглянувши адміністративну справу № А6/552-08

за позовом          Заступника прокурора м. Івана-Франківська в інтересах держави в

особі Державної податкової інспекції в м. Івана-Франківську;

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перший фондовий дім»,           м. Тараща;

про стягнення 2 872,54 грн.

                                           

Представники сторін:

від прок-ри:          не з‘явився;

від позивача: Семкулич Г.В. представник за дов. № 50648/10-039 від 02.08.08р.;

          Якимів М.С. представник за дов. № 55096/10/24-150 від 23.09.08р.;

від відповідача:          не з‘явився.

       обставини спору:

 В порядку ч.2 ст. 60 КАС України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»звернувся Заступник прокурора м. Івана-Франківська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івана-Франківську з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перший фондовий дім»(далі –відповідач) про стягнення податку на прибуток в сумі 2 380,00 грн. та 492,54 грн. –пені.

Відповідно до ст.ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру»при виявлені порушень закону, прокурор наділений правом на звернення до суду із відповідною заявою щодо захисту інтересів держави.

Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Представники ДПІ в м. Івана-Франківську в усних поясненнях позовні вимоги підтримали, вважають їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.

Від прокуратури представники у судове засідання не з‘явились.

Представник відповідача без поважних причин в судове засідання не з'явився, письмовий відзив  на позов та інші витребувані документи ухвалою суду не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття  в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою  для розгляду справи.

Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті без участі представника відповідача.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -

встановив:

Прокуратурою м. Івана-Франківська проведено перевірку своєчасності сплати обов‘язкових платежів до бюджету.

Перевіркою встановлено, що філією відповідача не погашено заборгованість по сплаті податків обов‘язкових платежів перед бюджетом, яка виникла у період з 2003 року по 2006 року.

Згідно даних ДПІ, за відповідачем існує заборгованість в сумі 2 872,54 грн. (податку на прибуток - в сумі 2380,00 грн. та пені –492,54 грн.)

В підтвердження суми заборгованості позивачем надані податкові повідомлення рішення, податкові вимоги.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно підпункту 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону є виключно податкові органи.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України  № 2181-ІІІ передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за  останнім днем  відповідного граничного строку. У разі   коли   відповідно   до   закону  контролюючий  орган самостійно визначає податкове зобов‘язання  платника  податків  за причинами, не пов‘язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов‘язаний сплатити нараховану суму податкового зобов‘язання у строки,  визначені у законі з відповідного податку, а  за  їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання  податкового  повідомлення про таке нарахування.  Коли ж податкове зобов‘язання визначено контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. п. “а”“в” п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, платник податків зобов'язаний погасити  нараховану суму податкового зобов`язання протягом десяти календарних днів від дня отримання  податкового повідомлення.

У разі, коли платник податків, як це передбачено підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання  в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Так, позивачем у відповідності до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог, затвердженого наказом ДПА України № 266 від 03.07.2001р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2001р., на адресу відповідача надіслано податкові вимоги. Статтею 5 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки,  визначені цією  статтею,  визнається сумою податкового боргу платника податків (підпункт 5.4.1.).

Згідно підпункту 7.2.1. пункту 7.2. ст. 7 Закону України № 2181-ІІІ джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його  філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Як передбачено п. 1.7. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ, активи платника податків - це  кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги  підлягають повному задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, керуючись  ст.ст. 17, 94, 158-163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Перший фондовий дім»(Київська область, м. Тараща, пров. Дільничий, 16, ідентифікаційний код 21596072) в доход державного бюджету в особі Державної податкової інспекції в м. Івана-Франківську (76000, м. Івана-Франківськ, вул. Незалежності, 20, ідентифікаційний код 20543613) 2 872,54 грн. податкової заборгованості.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк  постанова суду  набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови  суду - без змін.

              Суддя                                                                                                 Маляренко А.В.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.10.2008
Оприлюднено01.04.2009
Номер документу3255381
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а6/552-08     

Ухвала від 01.10.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Черногуз А.Ф.

Ухвала від 18.09.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Заєць Д.Г.

Постанова від 14.10.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Маляренко А.В.

Ухвала від 15.09.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Маляренко А.В.

Ухвала від 29.09.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Маляренко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні