Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
22 липня 2013 р. № 820/5182/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М., розглянув у приміщенні суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі міста Харкова до Іноземного підприємства "Ювента" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з Іноземного підприємства "Ювента" прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень, лютий, березень, квітень 2013 року з урахуванням сплачених сум у сумі 2147, 81 грн. на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова на р/р 26001000123289 УДКСУ.
В обґрунтування позовних вимог, позивачем в позові зазначено наступне. Іноземне підприємство "Ювента" зареєстровано як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України. Іноземне підприємство "Ювента" не виконувало вимоги чинного законодавства щодо своєчасного перерахування єдиного внеску до Пенсійного фонду України. Станом на дату судового засідання у відповідача наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період січень-квітень 2013 року у розмірі 2147,81грн. Станом на дату судового засідання заборгованість відповідачем залишається не сплаченою, у зв'язку з чим, позивач просив стягнути сказану заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання, призначене на 22.07.2013р. не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надав заяву у якій просив слухати справу без його участі (а.с. 29).
Відповідач, в судове засідання, призначене на 22.07.2013 року не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 28). Заперечень до суду не надав, причин неприбуття не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на піставі наявних доказів.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Іноземне підприємство "Ювента" зареєстровано як юридична особа та взято на облік як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова.
Відповідачем були складені та подані до Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова звіти нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті за період січень-квітень 2013 року на загальну суму 2148,11 грн. (а.с. 5-14).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць. Суми єдиного внеску, своєчасно не сплачені страхувальником, вважаються простроченою заборгованістю із сплати єдиного внеску (недоїмка).
Відповідачем не було сплачено у вказані законом строки в повному обсязі заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період січень-квітень 2013 року, а тому станом на дату судового засідання сума заборгованості за період січень-квітень 2013 року складає 2147,81 грн.
Згідно до п. 2 ст. 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до п. 4 ст. 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
УПФУ у Фрунзенському районі м. Харкова було сформовано Вимогу № Ю-58 від 05.06.2013 року про сплату суми недоїмки. Вказана вимога була направлена відповідачу поштою за адресою внесеною до ЄДРЮОФОП.
Вказана вимога не була оскаржена відповідачем у встановлений законом строк.
Таким чином, суд приходить до висновку, що станом на дату судового засідання відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 2147,81грн., яка виникла внаслідок несплати в повному обсязі самостійно визначеної суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті за період січень-квітень 2013 року, що підтверджується даними картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 13-14).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування , Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., ст.ст. 94, 160, 161, ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі міста Харкова до Іноземного підприємства "Ювента" про стягнення заборгованості- задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Іноземного підприємства "Ювента" (ідентифікаційний код 34756216, місце знаходження: просп. Московський, буд. 257, м. Харків, 61044) прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень, лютий, березень, квітень 2013 року з урахуванням сплачених сум у сумі 2147, 81 (дві тисячі сто сорок сім грн. 81 коп.) грн. на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова (ідентифікаційний код 22645387, місце знаходження: пр. Московський, 198/3 м. Харків, 61082) на р/р 26001000123289 УДКСУ.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
Суддя Волкова Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2013 |
Оприлюднено | 25.07.2013 |
Номер документу | 32561533 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волкова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні