Рішення
від 23.07.2013 по справі 694/958/13-ц
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 694/958/13-ц

провадження 2/694/413/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А І Н И

23.07.2013 року м.Звенигородка

Звенигородський районний суд Черкаської області

в складі: головуючої судді Гончаренко Т.В.

при секретарі Ольховській А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Звенигородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника позивача ОСОБА_2 до Богачівської сільської ради, Звенигородського району, Черкаської області, треті особи: ОСОБА_3, відділ Держземагенства в Звенигородському районі Черкаської області, Звенигородський районний виробничий відділ Черкаської регіональної філії Державного підприємства В«Центр державного земельного кадаструВ» про визнання недійсним і скасування державного акту на право власності на земельну ділянку,-

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Богачівської сільської ради, Звенигородського району, Черкаської області про визнання недійсним і скасування Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №375118, виданого на підставі рішення Богачівської сільської ради від 10.06.2008 року №20-5/5 відділом Держкомзему у Звенигородському районі 07 жовтня 2009 року на ім"я ОСОБА_4 та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010978300041 і скасувати його державну реєстрацію, посилаючись на те, що після смерті матері ОСОБА_4, яка сталась 21.01.2011 року вона, отримала у спадок вказану земельну ділянку площею 0,2901 га, призначену для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Богачівка по вул.Т.Шевченка,53, Звенигородського району, Черкаської області та належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЕ №375118. В подальшому, при проведенні геодезичної зйомки ПП ОСОБА_5 земельної ділянки за адресою с.Богачівка, вул.Шевченка,53 було встановлено, що при виготовленні документації та при видачі Державного акту про право власності на землю, допущена помилка, а саме: в один ОСОБА_6 акт було включено два будинковолодіння за адресою с.Богачівка, вул.Т.Шевченка,53 та с.Богачівка, вул.Т.Шевченка,55-А. При проведенні геодезичної зйомки вказаної земельної ділянки були виявлені технічні помилки, а саме виявилось, що межі земельної ділянки, яка перебуває у власності позивача і які зазначені у державному акті, не співпадають із межами земельної ділянки, яка є у дійсності і реальні межі якої відображені у технічній документації на неї. Виявилось, що сама конфігурація земельної ділянки, яка зазначена у ОСОБА_6 акті, не співпадає із конфігурацією земельної ділянки, яка відобажена у самій технічній документації, а також не співпадає площа земельної ділянки, яка зазначена у плані меж землі, що є у ОСОБА_6 акті. У державному акті відсутнє схематичне нанесення споруд, які на ній розташовані, зазначено цільове призначення землі, що не віповідає дійсності.

За ухвалою суду справа розглянута за відсутності сторін та представників третіх осіб, які в судове засідання не з’явились, звернулись до суду із заявами про розгляд справи за їх відсутності. Позивач ОСОБА_1 та його представник позов підтримують, просять його задовольнити, представники відповідача та третіх осіб не заперечують проти задоволення позову.

За таких обставин суд, дійшов висновку про можливість розгляду даної справи без участі сторін, представників третіх осіб на підставі наявних у справі доказів.

У відповідності до ч.2 ст.197 ЦПК України в зв"язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню.

З матеріалів справи встановлено, що 21.01.2011 року померла мати позивача ОСОБА_4 /а.с.6/, після її смерті він, як спадкоємець отримав у спадок земельну ділянку площею 0,2901 га, призначеної для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в с.Богачівка по вул.Т.Шевченка,53, Звенигородського району, Черкаської області /а.с.8/ та належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЕ №375118, кадастровий номер земельної ділянки 7121280400:01:001:0099, виданого Богачівською сільською радою Звенигородського району Черкаської області 07.10.2009 року та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №010978300041 /а.с.18-19/.

В подальшому, при проведенні геодезичної зйомки ПП ОСОБА_5 земельної ділянки за адресою с.Богачівка, вул.Шевченка,53 встановлено, що при виготовленні документації та при видачі Державного акту про право власності на землю, допущена помилка, а саме: в один ОСОБА_6 акт було включено два будинковолодіння за адресою с.Богачівка, вул.Т.Шевченка,53 та с.Богачівка, вул.Т.Шевченка,55-А. Даний факт підтверджується довідкою Звенигородського районного виробничого відділу Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» від 14.06.2013 року №14-019/3 /а.с.16-17/.

При проведенні геодезичної зйомки вказаної земельної ділянки були виявлені технічні помилки, а саме виявилось, що межі земельної ділянки, яка перебуває у власності позивача і які зазаначені у державному акті, не співпадають із межами земельної ділянки, яка є у дійсності і реальні межі якої відображені у технічній документації на неї. Виявилось, що сама конфігурація земельної ділянки, яка зазначена у ОСОБА_6 акті, не співпадає із конфігурацією земельної ділянки, яка відображена у самій технічній документації, а також не співпадає площа земельної ділянки, яка зазначена у плані меж землі, що є у ОСОБА_6 акті. У державному акті відсутнє схематичне нанесення споруд, які розташовані на земельній ділянці, крім того, в ОСОБА_6 акті зазначено, що цільове призначення землі: «Для ведення особистого селянського господарства», що також не віповідає дійсності, так як земельна ділянка використовується для будівництва та обслуговування житлового будинку, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину від 18.11.2011 року, в якому зазначено, що позивач, як спадкоємець отримав у спадок житловий будинок №53, що знаходиться в с.Богачівка, Звенигородського району, Черкаської області по вул.Шевченка, вказаний житловий будинок розташований на земельній ділянці площею 0,2901 га, яка знаходиться у приватній власності, кадастровий номер земельної ділянки 7121280400:01:001:0099 /а.с.7/.

Відповідно до п.1.1 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року № 43 право власності на землю і право постійного користування землею посвідчується ОСОБА_6 актом.

Згідно п 1.15 Інструкції розробку технічної документації зі складання державного акту на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт або територіальні органи земельних ресурсів.

Згідно з Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 року № 325, що зареєстрований в Мінюсті 06.08.2009 року за № 735X16751, організацію робіт з видачі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою у разі виявлення землевласником (землекористувачем) у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок, втраті (пошкодженні)державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею), здійснюють Головні управління Держкомзему в м. Києві та Севастополі, управління (відділи) Держкомзему районах (містах), міжміські, міжрайонні, міськрайонні управління (відділи)Держкомзему (далі - територіальні органи Держкомзему).

Відповідно до ч.1 ст.78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Згідно ст.116 Земельного Кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ст.125 Земельного Кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

На підставі ст. 126 Земельного Кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відповідно до ч.1 ст.155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодоволодіння, користування чи розпорядження належної їй земельною ділянком, такий акт визнається недійсним.

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджатися своїм майном.

Відповідно до ст. 393 ЦК України, правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується, власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта.

З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судові витрати відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача не стягувати в зв»язку з відмовою позивача від їх стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.116, 125-126 Земельного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 в особі представника позивача ОСОБА_2 до Богачівської сільської ради, Звенигородського району, Черкаської області, треті особи: ОСОБА_3, відділ Держземагенства в Звенигородському районі Черкаської області, Звенигородський районний виробничий відділ Черкаської регіональної філії Державного підприємства В«Центр державного земельного кадаструВ» про взнання недійсним і скасування державного акту на право власності на земельну ділянку-задовольнити.

Скасувати ОСОБА_6 на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ № 375118, виданий на підставі рішення Богачівської сільської ради від 10.06.2008 року №20-5/5 відділом Держкомзему у Звенигородському районі 07 жовтня 2009 року на ім"я ОСОБА_4, площею 0,2901 га. для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: с.Богачівка, вул.Т.Шевченка,53, Звенигородського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки 7121280400:01:001:0099, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договору оренди землі за № 0109978300041.

Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №0109978300041.

Судові витрати по оплаті судового збору залишити за позивачем.

Копію рішення протягом двох днів з дня його проголошення направити сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення23.07.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу32573414
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —694/958/13-ц

Рішення від 23.07.2013

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Гончаренко Т. В.

Ухвала від 01.07.2013

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Гончаренко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні