6/53пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.09 Справа № 6/53пд
Суддя Василенко Т.А., розглянувши матеріали за позовом
Товариство з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об'єднання”,
м. Луганськ
до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Зоря”, м. Алчевськ Луганської області
про розгляд розбіжностей
за участю представників сторін:
від позивача –Вороніна О.А., дов. № 24 від 01.01.09;
від відповідача – голова правління - Чернуха Г.П.;
в с т а н о в и в:
Обставини справи: позивачем заявлено вимогу про викладення п. 4.4.1. договору № А 6201 від 31.12.08 в редакції позивача.
Відповідач надав до суду заперечення на позовну заяву, за яким проти позову заперечує з підстав, вказаних у них та зокрема зазначає, що він не є прибутковим підприємством і відповідно до п. 1.1. ст. 1 статуту Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Зоря»створено власниками для управління, утримання користування майном жилого будинку, яке знаходиться в загальному користуванні на основі Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»шляхом виходу з ОСК «Союз».
На теперішній час в ОСББ «Зоря»не має заборгованості за поставлену електроенергію перед ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», але у зв'язку з фінансовою кризою в країні, в майбутньому мешканці будинків можуть не отримувати заробітну плату і вони не зможуть оплачувати внески на утримання будинку і прибудинкової території, у ОСББ «Зоря»може не бути коштів на оплату рахунків за потребуючу електроенергію.
Також, відповідач посилається на положення Закону України «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення за житлово-комунальні послуги та вказує, що у зв'язку з невиконанням державою зобов'язань по виплаті заробітної плати, пенсії, стипендії, інших грошових виплат населенню тимчасово забороняється нараховувати по рахункам з 01.10.1996 року та стягувати з громадян України пеню за несвоєчасне внесення квартирної оплати та жилого - комунальних послуг».
Представник позивача з доводами відповідача не погодився та зокрема зазначив, що дія вказаного Закону на їх правовідношення не розповсюджується.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного.
04.11.04 між ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання»(позивач по справі) та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Зоря»(відповідач по справі) був укладений договір про постачання електричної енергії № А 6201 від 04.11.04.
28.11.05 вступила в силу постанова НКРЕ «Про внесення змін до правил користування електричної енергії від 17.10.05 № 910, яка була зареєстрована в Міністерстві Юстиції України 18.11.05 за № 1399/11679, яка зобов'язала позивача як суб'єкта господарювання на якого поширюється дія правил, протягом трьох років від дати набрання чинності цієї постановою привести взаємовідносини з споживачем у відповідність до вимог правил.
У зв'язку з цим, з метою приведення договору у відповідність з діючим законодавством, позивачем було надано відповідачу у двох екземплярах проект договору про постачання електричної енергії від 31.12.08 № А 6201.
22.01.09 позивачем від відповідача було отримано протокол розбіжностей до договору про постачання електричної енергії від 31.12.08 № А 6201.
Розглянувши протокол розбіжностей, позивач склав протокол узгодження розбіжностей до договору. Разом з цим, п.4.4.1 договору сторонами узгоджений не був.
Так, п.4.4.1 договору про постачання електричної енергії від 31.12.08 № А 6201 у редакції позивача викладений так:
«4.4.1 У разі порушення споживачем строку розрахунку за активну електроенергію, строку внесення плати за перетікання реактивної електроенергії та строків оплати за перевищення договірних величин споживання електроенергії, за не обліковану електричну енергію та на відшкодування збитків Споживачу нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, діючої в період, за який сплачується пеня від розміру прострочення платежу за кожен день прострочення.
На суму нарахованої пені, 3% річних та інфляційних нарахувань Споживачу надаються окремі рахунки.»
Відповідачем за протоколом розбіжностей не було узгоджено взагалі весь пункт 4.4.1 договору і вказаний пункт був виключений з тексту договору, це положення було виключено останнім в протоколі розбіжностей.
Оскільки сторонами в добровільному порядку не були врегульовані всі розбіжності за договором № А6201 від 31.12.08 позивач, в порядку ст. 181 ГК України звернувся до суду із даним позовом.
Відповідач з позовними вимогами не погодився та надав до суду відповідні заперечення.
Оцінивши матеріали справи та доводи сторін у їх сукупності суд прийшов до такого.
Відповідно до ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом складається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печаткою. Проект договору може буди запропонований любою із сторін. Сторона, яка отримала проект договору, при згоді з його умовами оформлює договір відповідно до вимог діючого законодавства і повертає один екземпляр іншій стороні. При наявності окремих заперечень за договором сторона, що отримала проект договору складає протокол розбіжностей, про що зазначає у договорі і у 20-ти денний строк направляє іншій стороні 2 екземпляри протоколу розбіжностей.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники
протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що
залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
З метою укладення відповідного договору позивач склав та направив відповідачу проект договору № А 6201 від 31.12.08 про постачання електричної енергії.
Зазначений договір був підписаний відповідачем з протоколом розбіжностей, в який включені п.2.3.18 і 4.4.1. Відповідач пропонував виключити ці пункти із тексту договору.
Позивач отримав 22.01.09 зазначений протокол і склав протокол узгодження розбіжностей від 22.01.09, за яким узгодив позицію відповідача щодо п. 2.3.18 та залишив у розбіжностях п.4.4.1 договору. В той же час, зазначений протокол був направлений відповідачу за листом від 28.01.09(що підтверджується фіскальним чеком від 30.01.09).
В той же час, 10.02.09, позивач звернувся до суду із позовом, про розгляд розбіжностей, які виникли при укладанні договору.
Аналіз умов договору свідчить про те, що за вказаним договором позивач зобов'язався постачати відповідачу електричну енергію, а відповідач зобов'язався сплачувати вартість використаної електричної енергії та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору.
Тобто, в даному випадку сторонами було досягнуто згоди щодо певних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексу визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ст. 231 ГК України у разі, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Відповідно до ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Також, статтею 549 ЦК України передбачено, що у разі порушення боржником зобов'язань до нього застосовується неустойка (штраф, пеня). Пеня –це неустойка, що рахується у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожний день прострочення виконання.
В той же час, відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»платники грошових коштів за прострочення платежу сплачують на користь одержувачів цих коштів пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Виходячи з наведеного, вимоги позивача є обґрунтованими та відповідають положенням діючого законодавства. Водночас з цим, заперечення відповідача є необґрунтованими та не відповідають наведеним вище положенням законодавства.
З огляду на викладене позов слід задовольнити та викласти п.4.4.1 договору № А6201 від 31.12.08 в редакції позивача.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України судові витрати слід покласти на відповідача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 44,49,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити.
2. Пункт 4.4.1 договору № А6201 про постачання електричної енергії від 31.12.08
викласти у редакції позивача за таким змістом:
У разі порушення споживачем строку розрахунку за активну електроенергію, строку внесення плати за перетікання реактивної електроенергії та строків оплати за перевищення договірних величин споживання електроенергії, за не обліковану електричну енергію та на відшкодування збитків Споживачу нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, діючої в період, за який сплачується пеня від розміру прострочення платежу за кожен день прострочення.
На суму нарахованої пені, 3% річних та інфляційних нарахувань Споживачу надаються окремі рахунки.
3. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зоря», м. Алчевськ Луганської області, проспект Металургів, б.24, код 32936846, на користь:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання, м. Луганськ, кв. Гайового, 35 «а»(поштова адреса м. Стаханов Луганської області, вул. телефонна, 8), код 31443937, витрати по оплаті державного мита в сумі 85 грн. 00 коп., витрати на інформаційне технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн. 00 коп. (на розрахунковий рахунок № 2600418745 в ЛОД ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 304007), видати наказ позивачу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Дата підписання : 17.03.2009.
Суддя Т.А.Василенко
Помічник судді Т.В.Шкуть
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2009 |
Оприлюднено | 01.04.2009 |
Номер документу | 3258313 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Василенко Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні