ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 липня 2013 року Справа №827/1706/13-а
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Куімов М.В.;
за участю секретаря - Євтушенко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя до Приватне акціонерне товариство "Севастопольський Будпроект" про стягнення заборгованості, суд,-
ВСТАНОВИВ:
УПФУ у Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до ПАТ "Севастопольський Будпроект" про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у порушення положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не здійснив сплату нарахованих страхових внесків за квітень 2013 року в сумі 170 658,15 грн..
У судовому засіданні представник позивача Трифонова Н.Г. підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, проте про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Причини неявки суду не відомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача за наявними у ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є роботодавці - підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 2464, розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною п'ятою ст. 8 Закону № 2464 встановлено, що єдиний внесок для платників, тобто роботодавців встановлюється у відсотках від 36,76 % до 49,7% від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами відповідно до 67 класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно з ч. 7 ст. 8 Закону № 2464, єдиний внесок для платників, тобто працівників, встановлюється у розмірі 3,6 відсотка від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, утому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до п. 3.1 ч. 3 Порядку про формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. під № 1014/18309 (далі Порядок № 22-2) страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Пунктом 2.2 частини другої Порядку № 22-2 передбачено, що звіт до органів Пенсійного фонду може подаватися страхувальником: в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7. зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за № 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається); на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації; на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.
Згідно з пунктом 4.3.6 частини 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. під № 994/18289 (далі Інструкція № 21-5), нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Термін сплати платниками єдиного внеску, визначений п. 8 ст. 9 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, тобто до 20 числа звітного місяця.
Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону № 2464, розмір єдиного внеску для ПАТ "Севастопольський Будпроект" встановлюється 37,78 % від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
ПАТ "Севастопольський Будпроект" зобов'язано вчасно сплатити суму заявлених зобов'язань, передбачених законодавством, а саме: за квітень 2013 року у розмірі 170 658,15 грн. до 20 травня 2013 року.
У встановлений законом строк, сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем сплачена не була.
Відповідно до пункту 6.2 частини 6 Інструкції № 21-5, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Сума єдиного внеску у розмірі 170 658,15 грн., своєчасно не сплачена, визнана недоїмкою.
Відповідно до пункту 6.3 частини 6 Інструкції № 21-5, Управлінням Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя виписана вимога про сплату боргу № Ю-227 від 05 червня 2013 року та направлена на адресу відповідача, яка 11 червня 2013 року була отримана уповноваженою особою.
В рахунок сплати заборгованості, зазначеної у вимозі, від боржника грошових коштів не надходило.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати єдиного внеску за квітень 2013 року в сумі 170 658,15 грн.
На день розгляду справи відповідачем доказів погашення заборгованості до суду не наведено.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що з ПАТ "Севастопольський Будпроект" підлягає стягненню на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя заборгованість по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за квітень 2013 року на загальну суму 170 658,15 грн..
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Постанову у повному обсязі буде складено та підписано 23 липня 2013 року.
Керуючись ст.ст. 71, 76, 94, 158-161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Севастопольський Будпроект" (вул. Щелкунова, буд.1 м. Севастополь, 99053, ЄДРПОУ 01264439) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Гер. Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059; ЄДРПОУ 22275002) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2013 року у сумі 170 658,15 грн., на р/р 37190101002702 у відділенні Державної казначейської служби Головного управління Державної казначейської служби України у м. Севастополі МФО 824509, код ЄДРПОУ: 22275002.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги.
Суддя М.В. Куімов
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2013 |
Оприлюднено | 26.07.2013 |
Номер документу | 32587570 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Куімов М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні