cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16.07.13р. Справа № 904/4098/13 За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "АТБ-маркет", смт.Ювілейне, Дніпропетровський р-н, Дніпропетровська область
до приватного підприємства "Фортуна Нова", м.Дніпропетровськ
про стягнення 319 977,44 грн.
Суддя Мельниченко І.Ф.
Представники:
Від позивача: Галкіна І.В. - довіреність від 18.04.13р.
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про стягнення 259 334,00 грн. заборгованості за договором суборенди нерухомого майна № 50763 від 01.01.13р., 3973,46 грн. річних, 19 870,84 грн. пені, 36 799,14 грн. заборгованості з відшкодування витрат, пов'язаних з наданням комунальних послуг.
Відповідач письмовий відзив на позов не надав, його представник в судове засідання не з'явився.
Згідно з Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 13.08.2008р. № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.
Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, примірники повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками „адресат вибув", „адресат відсутній", зокрема, "за зазначеною адресою не проживає" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.
Крім того, особи, які беруть участь у розгляді, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення (див. Постанову Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 01.07.13р., відповідач знаходиться за адресою, зазначеною у позовній заяві, на яку і була надіслана ухвала суду як про порушення провадження у справі так і про відкладення, а отже другий відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
В судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.01.13р. між товариством з обмеженою відповідальністю "АТБ-маркет" (Орендодавець) та приватним підприємством "Фортуна-Нова" (Суборендар) укладений договір суборенди нерухомого майна № 50763, відповідно до п.1.1 якого, Орендодавець (позивач у даній справі) передає, а Суборендар (відповідач) приймає у тимчасове платне користування нежитлові приміщення, вказані у Додатку № 1 до договору, а саме приміщення для здійснення комерційної діяльності, розташовані за адресами:
м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 51 А, загальною площею 1626,50 кв.м,
м. Кривий Ріг, мкрн. 5-й Зарічний, 39 А, загальною площею 791,90 кв.м,
м. Кривий Ріг, вул. Тинка, 24/1, загальною площею 584,50 кв.м,
м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 24 Е, загальною площею 1286,00 кв.м,
м. Кривий Ріг, вул. Балакіна, 28 А, загальною площею 966,20 кв.м.
Відповідно до п.2.1 договору, майно повинно бути передано Орендодавцем та прийнято Суборендарем на протязі 2 (двох) календарних днів з моменту підписання договору, а при наступному доповненні переліку переданого в суборенду майна - на протязі 2 (двох) календарних днів з моменту підписання двома сторонами додаткової угоди до договору.
Передача майна здійснюється уповноваженими представниками сторін та оформлюється актом приймання-передачі.
На виконання умов договору, Орендар (позивач) передав, а Суборендар (відповідач) прийняв вказані у п.1.1 договору приміщення, що підтверджується актом приймання-передачі від 01.01.13р.
Відповідно до ч.1 ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно п.9.1 договору сторонами встановлено, що даний договір вступає в силу з моменту його підписання обома сторонами та діє на протязі 365 днів - до 31.12.13р. включно.
На виконання умов договору, відповідачу було надано послуги по суборенді приміщення, у період з березня 2013 року по травень 2013 року на загальну суму 259 334,00 грн. та виставлено на оплату рахунки.
Згідно ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до п.3.1 договору, за отримане в суборенду майно Суборендар щомісячно сплачує Орендодавцю орендну плату. Сума орендної плати в місяць вказана в Додатку № 1 до договору.
Розмір суборендної плати згідно Додатку № 1 до договору складає:
- за приміщення в м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 51 А - 22 000,00 грн.;
- за приміщення в м. Кривий Ріг, мкрн. 5-й Зарічний, 39 А - 20 000,00 грн.;
- за приміщення в м. Кривий Ріг, вул. Тинка, 24/1 - 3000,00 грн.;
- за приміщення в м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 24 Е - 23 000,00 грн.;
- за приміщення в м. Кривий Ріг, вул. Балакіна, 28 А - 22 000,00 грн.
Всього сума орендної плати складає 108 000,00 грн. на місяць, в т.ч. ПДВ.
Індексація орендної плати здійснюється щоквартально (кожний календарний квартал протягом календарного року, незалежно від дати передачі майна Суборендареві), з врахуванням офіційного індексу інфляції за попередній календарний квартал, розразованого на підставі офіційних індексів інфляції за відповідні місяці попереднього календарного кварталу (п.3.6).
З урахуванням індексації орендна плата складає 108 107,00 грн. місяць.
Суборендар протягом 3-х календарних днів з моменту підписання обома сторонами акту прийому-передачі майна в суборенду вносить в безготівковій формі на банківський рахунок Орендодавця попередню оплату по орендній платі, яка складається з:
3.2.1 суми орендної плати за перший місяць суборенди (її розмір визначається згідно п.3.1 договору, з урахуванням положень підпункту 3.3.1 та 3.3 договору);
3.2.2 суми орендної плати за передостанній та останній місяці суборенди (при цьому загальний розмір даної суми визначається, виходячи з розміру орендної плати в місяць, вказаний в п.3.1 договору).
Орендна плата нараховується:
3.3.1 за перший місяць суборенди - з дати передачі майна Суборендарю по акту прийманні-передачі по останнє число місяця;
3.3.2 за послідовні місяці суборенди (за виключенням випадків, передбачених підпунктами 3.3.1 та 3.3.3 п.3.3 договору) з першого числа місяця по останнє число місяця;
3.3.3 за останній місяць суборенди - з першого числа останнього місяця суборенди по дату повернення Суборендарем майна Орендодавцю по акту приймання-передачі.
Пунктом 3.4 договору передбачено, що в інших випадках, крім вказаних вище, орендна плата сплачується Суборендарем Орендодавцю щомісячно в безготівковій формі на банківський рахунок Орендодавця не пізніше 10 (десятого) числа поточного місяця, в якому Суборендар користується майном.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідач зобов'язання по оплаті орендних платежів у спірний період, з березня 2013 року по травень 2013 року, виконав неналежним чином, здійснивши розрахунки частково.
Доказів виконання зобов'язання, щодо внесення орендної плати у спірний період, в сумі 259 334,00грн. на момент розгляду спору, відповідач не надав.
З огляду на вищевикладене, вимоги позивача щодо стягнення орендної плати на зазначену вище суму, слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до п.3.8 договору, витрати, пов'язані з оплатою комунальних послуг (опалення, водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення твердих побутових відходів та ін.) та послуг електрозв'язку, в орендну плату не включаються та оплачуються Суборендарем окремо. Суборендар повинен безпосередньо укласти договори з підприємствами, які надають вищевказані послуги, або він зобов'язаний відшкодувати їх вартість Орендодавцеві згідно рахунків, які щомісячно надаються Орендодавцем. Відшкодування Суборендарем Орендодавцю вартості даних послуг здійснюється протягом 3 (трьох) банківських днів з дня отримання Суборендарем вказаних рахунків.
Виконуючи умови договору, між сторонами складено акти здачі-прийняття робіт (надання послуг), на оплату яких виставлено рахунки.
Доказів виконання зобов'язання по відшкодуванню витрат за комунальні послуги за спірний період, в сумі 36 799,14 грн. на момент розгляду спору, відповідач не надав.
В зв'язку з вищевикладеним, зазначена вище сума підлягає до примусового стягнення.
Відповідно ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошових зобов'язань на вимогу кредитора, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 відсотка річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно наданому розрахунку сума річних за період прострочення з 04.01.13р. по 31.05.13р. складає 3973,46 грн .
Зазначена вище сума підлягає до стягнення.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Пунктом 7.3 договору передбачено, що у випадку несвоєчасного внесення орендної плати Суборендар сплачує Орендодавцеві пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення. Нарахування пені здійснюється протягом всього періоду заборгованості, незалежно від його тривалості.
Відповідно наданому розрахунку позивача, пеня нарахована згідно вимог чинного законодавства за період прострочки з 04.01.13р. по 31.05.13р., що здійснений відповідно по кожній сумі та складає 19 870,84 грн., яка і підлягає до примусового стягнення.
Керуючись ст.ст. 526, 610, 611, 625, 759, 762 Цивільного кодексу України, ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
Стягнути з приватного підприємства "Фортуна Нова" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Ульянова, 10, р/р 26005050201631 в КБ "Приватбанк", МФО 305299, код ЄДРПОУ 33611193) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АТБ-маркет" (52005, Дніпропетровська область, смт. Ювілейне, вул. Радгоспна, 76, р/р 26006208770100 в ДОД ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 305653, код ЄДРПОУ 30487219) 259 334,00 грн. (двісті п'ятдесят дев'ять тисяч триста тридцять чотири гривні) заборгованості по орендній платі, 36 799,14 грн. (тридцять шість тисяч сімсот дев'яносто дев'ять гривень) 14 коп. заборгованості по комунальним послугам, 3973,46 грн. (три тисячі дев'ятсот сімдесят три гривні) 46 коп. річних, 19 870,84 грн. (дев'ятнадцять тисяч вісімсот сімдесят гривень) 84 коп. пені, 6399,56 грн. (шість тисяч триста дев'яносто дев'ять гривень) 56 коп судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.Ф. Мельниченко Повне рішення складено 23.07.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2013 |
Оприлюднено | 26.07.2013 |
Номер документу | 32601659 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні