cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.07.2013 р. Справа №917/946/13
за позовом Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області, вул. Гагаріна, 14,Кременчук,Полтавська область,39600
про стягнення грошових коштів в сумі 2328,26 грн.
суддя Тимощенко О.М.
Представники сторін:
від позивача: Гордієнко Ю.А., довіреність б/н від 03.06.2013 року
від відповідача: не з'явився
У судовому засіданні відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частину рішення та повідомлено термін виготовлення повного тексту судового рішення.
СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про стягнення грошових коштів в сумі 2328,26 грн. боргу за договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Кременчука № 2 від 24.02.2012 року, за договором відшкодування витрат на комунальні послуги № 2 від 24.02.2012 року та за договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Кременчука № 3 від 24.02.2012 року, за договором відшкодування витрат на комунальні послуги № 3 від 24.02.2012 року.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Ухвали суду, які направлялися відповідачу за адресою: вул. Нагірна, буд.6, м. Кременчук, 39600, повернулися до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцем проживання відповідача є вул. Нагірна, буд.6, м. Кременчук, 39600, тобто адреса, зазначена у позовній заяві, на яку і здійснювались направлення ухвал суду.
Відповідно до ч.3 п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою судом стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців) і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи наведене суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання.
Керуючись ст. 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд встановив :
Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради пунктом 1 рішення № 89 від 06.02.2012р. надав згоду на укладення договору оренди приміщень, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука, балансоутримувачем яких є Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області(позивач).
Згідно п. 1. вказаного рішення 24.02.2012 року між Кременчуцькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області (орендодавець,позивач) та Приватним підприємством "Академія розвитку гуманітарної освіти" (орендар, відповідач) було укладено договори оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Кременчука №2 та №3. (надалі договір оренди №2 та договорі оренди №3).
Згідно із п.1.1 договору оренди №2 орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування індивідуально визначене (нерухоме) майно: нежитлове приміщення площею 32,8 кв.м., розміщене за адресою: м. Кременчук, вул. Гагаріна,14, що знаходиться на балансі Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області (далі балансоутримувач), вартість якого визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку і становить 65 671,00 грн.
Згідно із п.1.1 договору оренди №3 орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування індивідуально визначене (нерухоме) майно: нежитлове приміщення площею 68,08 кв.м., розміщене за адресою: м. Кременчук, вул. Гагаріна,14, що знаходиться на балансі Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області (далі балансоутримувач), вартість якого визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку і становить 271 400,00 грн.
24 лютого 2012 року між сторонами договору оренди №2 та договору оренди №3 було складено Акти приймання-передачі нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Кременчука (арк. с. 14,25).
Згідно із п. 3.1. договору оренди №2 та договору оренди №3, орендна плата визначається на підставі ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука, і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інфляція про індекс інфляції) січень 2012 року і складає без ПДВ 550,00 грн. (за договором оренди №2) 2272,99 грн. Вартість однієї год. складає 9,47 грн. (за договором оренди №3).
В пункті 3.3. договору оренди №2 та договору оренди №3 сторони погодили, що орендна плата перераховується на рахунок, вказаний в договорі оренди, не пізніше останнього числа кожного поточного місяця за попередній місяць. Підставою для сплати орендної плати є даний договір (п. 3.8. договору оренди №2 та договору оренди №3 ).
Позивач зазначає, що між позивачем і відповідачем одночасно з договором оренди №2 та договором оренди №3 24.02.2012 року були укладені договори про відшкодування витрат на комунальні послуги № 2 та №3 (надалі - договір відшкодування витрат №2 та договір відшкодування витрат №3 ).
У п.1.4. договору відшкодування витрат №2 та договору відшкодування витрат №3 сторони узгодили, що так як користувач (відповідач) споживає частину комунальних послуг, що надаються Кременчуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 14 (позивачу) відповідними організаціями, то користувач (відповідач) зобов'язується відшкодовувати (виплачувати) позивачу вартість частини цих послуг, згідно рахунків, які будуть надані Кременчуцькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 14 (позивач).
Згідно п.5.1. договору відшкодування витрат№2 та договору відшкодування витрат№3, цей договір діє до припинення основного договору оренди приміщення (оренди комунального майна).
Відповідно до п. 5.2. договору оренди №2 та договору оренди №3 та п. 2.2. договору відшкодування витрат №2 та договору відшкодування витрат №3 , відповідач зобов'язаний своєчасно сплачувати орендну плату та суму відшкодування комунальних послуг.
Але, як стверджує позивач, відповідач не виконував свої зобов'язання належним чином, виконуючи оплати згідно вищевказаних договорів не в повному обсязі і нерегулярно, допускаючи накопичення заборгованості, а на даний момент - зовсім припинив виконувати свої зобов'язання за договорами.
На момент звернення з позовом та прийняття рішення по справі відповідач заборгував позивачу 2 328,26 грн. боргу по орендній платі та комунальним витратам.
При винесенні рішення суд виходив з наступного.
Спірне приміщення є комунальним майном, і спір щодо нього повинен вирішуватися з урахуванням вимог Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Відносини щодо оренди державного майна, майна, що належить Автономній республіці Крим або перебуває в комунальній власності, регулюються договором оренди, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами (ч. 1 ст. 2, ст. 3 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Згідно із ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтями 6, 627 ЦК України встановлено, що, сторони є вільними в укладені договору, в виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно із ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 760 ЦК України предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).
Згідно із ст. 765 ЦК України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.
Статтею 762 ЦК України визначено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до п. 3 ст. 285 Господарського кодексу України та п. 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (із змінами та доповненнями) орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату, одностороння відмова від договору оренди в силу п. 1 ст. 291 Господарського кодексу України та п. 1 ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" не допускається .
Відповідно п. 1, п. 3 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Статтями 509 - 510 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості. Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.
Відповідно до ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно із статтями 526 - 527 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Стаття 599 ЦК України передбачає, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Таким чином, вимога позивача про стягнення заборгованості в розмірі 2328,26 грн. по орендній платі та комунальним витратам є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі статтею 33 цього ж Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. В силу вказаної норми предметом доказування є обставини, які свідчать про дійсні права та обов'язки сторін у справі та складаються з фактів, якими позивач обґрунтовує підстави позову, та фактів, якими відповідач обґрунтовує заперечення проти позову.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.34 ГПК України).
Частиною 1 ст.43 ГПК України встановлено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, а згідно ч. 2 цієї ж статті ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Згідно положень ст. 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
На підставі матеріалів справи та керуючись 33,43,75,82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Академія розвитку гуманітарної освіти" (вул. Нагірна, 6, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 36804774, п/р 26005301335448 в ЗАТ "ОТП Банк", м. Київ, МФО 300528) на користь Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Кременчуцької міської ради Полтавської області (вул. Гагаріна, 14, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 23553948, п/р 35410001004292 в УДК м. Кременчук, МФО 831019) 2328,26 грн. боргу по орендній платі та комунальним витратам.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
повне рішення складено 22.07.2013 року
Суддя Тимощенко О.М.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2013 |
Оприлюднено | 26.07.2013 |
Номер документу | 32609297 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні