cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
про повернення позовної заяви
25 липня 2013 року Справа № 913/1998/13
Провадження №5в/913/1998/13
Суддя господарського суду Луганської області Вінніков С.В., розглянувши матеріали позовної заяви Дочірнього підприємства «Донбаснафтопродукт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт» в особі відокремленого підрозділу «Правовий захист підприємств та громадян» , м. Луганськ
про зобов'язання виконати обов'язок за договором в частині здійснення передплати
Розглянувши матеріали позову, суд встановив наступне.
У позовній заяві не вказано обставин, на яких грунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких грунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов ; обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.
Підстава позову - це обставини, тобто юридичні факти, що тягнуть певні правові наслідки, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Підстава позову складається з таких юридичних фактів , які підтверджують наявність спірних взаємовідносин, належність сторін до цієї справ та привід для позову. Правильне встановлення підстав позову визначає межі доказування, є гарантією прав відповідача на захист проти позову.
Обставини справи - це зовнішні фактори, що характеризують виявлене порушення прав і законних інтересів та особу, що вчинила дії в їх порушенні.
Такі обставини в позовній заяві слід не лише зазначати, а й обґрунтовувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Частиною 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
У зв'язку з цим, у позовні заяві необхідно вказувати докази, які підтверджують юридичні факти з викладенням їх суті.
Юридичний факт - сукупність даних, які характеризують подію, що відбулась і при цьому вплинула на визначення права та обов'язки сторін у справі між ними або перед третіми особами.
До позовної заяви, поданої позивачем до суду, не додано належних та допустимих доказів, які підтверджують порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача відповідачем.
Згідно із правилами ст. 36 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Уніфікованою системою організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163-2003 «Вимоги до оформлювання документів», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Додані до позовної заяви копії документи не посвідчені належним чином. А у разі невідповідності наданих суду копій документів вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги.
Згідно із п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додатні до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
За таких обставин, керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України дану позовну заяву і додані до неї документи слід повернути без розгляду.
До позовної заяви не подано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Позивач визначив вказану вимогу як немайнову та сплатив судовий збір в сумі
1147 грн. 00 коп.
Проте, заявлена позивачем вимога є майновою, оскільки дії які повинен здійснити відповідач має вартісний показник - а саме грошовий вираз у вигляді передплати в сумі 1 400 грн. 00 коп.
Відповідно до п.п.1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (який набрав чинності з 01.11.2011) від 08.07.2011 № 3674-VІ за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 2% ціни позову , але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірі.
Згідно із ч. 1 ст. 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» на 01.01.2012 мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1 147 грн. 00 коп.
Тому в даному випадку позивач повинен сплатити судовий збір за майновою вимогою в сумі 1 720 грн. 50 коп.
Виходячи з вищевикладеного позивачем не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, у зв'язку з чим та згідно п.4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України дану позовну заяву та додані до неї матеріали слід повернути без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України дану позовну заяву і додані до неї документи слід повернути без розгляду.
До позовної заяви не подано належних доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до приписів п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального коде ксу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направ лення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам ко пії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення (редакція із змінами, внесеними Законом України від 19.05.2011 № 3382-VI, який набрав чинності з 18.06.2011).
Реєстр опису вкладення, який згідно п.61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примі рники опису підписуються відправником. Працівник об'єкта поштового зв'язку пе ревіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається від правникові, другий вкладається до поштового відправлення.
Таким чином, виходячи з комплексного аналізу вказаних норм суд дійшов висновку, що вони встановлюють загальний порядок повідомлення сторін про поданий позов з метою дотримання рівності судового процесу. Зокрема, вони передбачають надіслання позову цінним листом з описом вкладення з метою встановлення змісту поштового відправлення , яке адресується позивачем відповідачу.
Так, належним доказом направлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів в контексті норм Господарського процесуального кодексу України є опис вкладення.
Позивачем до позовної заяви додано опис вкладення від 23.07.2013 , що не є належним доказом надіслання відповідачеві копії позовної заяви від 24.07.2013 та доданих до неї документів, оскільки із змісту вказаного опису вкладення не вбачається з яким саме додатком направлялася відповідачу позовна заява.
Відповідно до п. 6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду, якщо не подано доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.
На підставі викладеного, керуючись п. 3,4,6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України дану позовну заяву і додані до неї документи слід повернути без розгляду.
Відповідно до пункту 2 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачений квитанцією № к8/2/13 від 02.04.2013 судовий збір у розмірі 1 147 грн. 00 коп. за подання позову слід повернути платнику із Державного бюджету України.
Керуючись п. п. 3, 4, 6 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Повернути заяву та додані до неї документи заявнику без розгляду.
2.Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку.
3. Повернути Дочірньому підприємству «Донбаснафтопродукт» Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт» в особі відокремленого підрозділу «Правовий захист підприємств та громадян» (м. Луганськ, вул. Фабрична, б. 1, код за ЄДРПОУ 31288775) сплачений за квитанцією № к8/2/13 від 02.04.2013 судовий збір у сумі 1 147 грн. 00 коп. Підставою для повернення сплаченого судового збору є дана ухвала, підписана суддею та скріплена печаткою суду.
Додаток (тільки позивачу): на « 15» аркушах, тому числі квитанцію № к8/2/13 від 02.04.2013 про сплати судового збору у розмірі 1 147 грн. 00 коп..
Суддя С.В. Вінніков Згідно з оригіналом Помічник судді 29.07.2013 К.С. Гуленко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2013 |
Оприлюднено | 29.07.2013 |
Номер документу | 32648418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Вінніков С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні