cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.07.13р. Справа № 904/4359/13 За позовом Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Антуанетта ЛТД", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
про стягнення 23 097,46 грн. заборгованості за теплову енергію
Суддя Назаренко Н.Г.
Секретар судового засідання Бондик Є.В.
Представники:
Від позивача: Касьян І.В., довіреність № 8 від 21.02.2012 р.
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Антуанетта ЛТД" заборгованість за теплову енергію в сумі 22 505,99 грн., пеню - 156,92 грн., 3% річних - 434,55 грн. по договору на відпуск теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та пару № 3464 від 10.01.2002р.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням Відповідачем зобов'язань за договором на відпуск теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та пару № 3464 від 10.01.2002р., в частині повного та своєчасного розрахунку за отриману теплову енергію.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач відзив на позов не надав, явку повноважного представника в судові засідання, призначені для розгляду справи, не забезпечив, про дату, час і місце проведення судових засідань відповідач повідомлений належним чином за його місцезнаходженням згідно матеріалів справи, у тому числі підтвердженим витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за адресою: 50050, Дніпропетровська область, вул. Косіора, б. 37, к. 7 (а.с. 58-60).
З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались Товариству з обмеженою відповідальністю "Антуанетта ЛТД" за адресою: 50050, Дніпропетровська область, вул. Косіора, б. 37, к. 7, зазначеною в позовній заяві та документах, доданих до матеріалів справи, що підтверджується копіями з реєстрів поштових відправлень суду № 47 від 06.06.2013р. та № 216 від 27.06.2013р. (а.с. 81-82).
Від відповідача конверти з ухвалами повернулись на адресу господарського суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Таким чином, судом у повному обсязі виконано приписи Господарського процесуального кодексу України щодо повідомлення сторін про дату та час судового засідання у справі шляхом направлення ухвал рекомендованими листами з повідомленнями на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
При цьому, ухилення боржника від одержання на підприємстві зв'язку ухвали суду (відмова від її прийняття, нез'явлення до поштового відділення після одержання повідомлення про надходження рекомендованого або цінного листа), не дає суду підстав вважати що відповідач не був належним чином повідомлений про розгляд справи в господарському суді.
На підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладався з 26.06.2013р. до 29.07.2013р.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу представником сторони не заявлялось.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
10.01.2002р. між Криворізьким підприємством теплових мереж «Криворіжтепломережа» правонаступником якого є Комунальне підприємство "Криворіжтепломережа" (далі - постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Антуанетта ЛТД» (далі - споживач, відповідач) укладено договір № 3464 на відпуск теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та пару (далі - договір).
Відповідно до розділу 1 договору, за цим договором постачальник бере на себе відповідальність відпускати споживачу теплову енергію на потреби опалення, вентиляції, гарячого водопостачання в потрібних йому об'ємах, споживач зобов'язується сплачувати отриману теплову енергію по встановленим тарифам (цінам) в строки, передбачені цим договором.
Згідно п. 1.2. договору, постачальник зобов'язався відпускати споживачу теплову енергію згідно СНіП 2.04.07-86 для потреб центрального опалення та СНіП 2.04.01-85 для потреб гарячого водопостачання будівель за адресою вул. Постишева, б. 20, кв. 2, жіночий клуб від котельної ТК 218 у відповідності з встановленим планом теплопостачання 09.08.2000р. по 31.12.2002р. (таблиця № 1 та №2, акт граничного розподілу). Оплата виконується з моменту вказаного періоду дії договору.
Облік використаної теплової енергії проводиться відповідно приладів обліку або розрахунковим способом у разі їх відсутності (п.2.1 договору).
Пунктом 2.3. договору встановлено, що споживач, який має прилади обліку, щомісячно надає постачальнику звіт про фактичне споживання теплової енергії, в строк до 25 числа кожного місяця.
Відповідно до п.3.1. Договору оплата за споживану теплову енергію здійснюється в грошовій формі, векселями, взаємозаліками. Форма оплати попередньо узгоджується перед кожним платежем.
Споживач здійснює передоплату в грошовій формі, у розмірі 50% місячного споживання в строк до 25 числа кожного місяця (РІК від 08.11.2000р. № 885) (п. 3.3. Договору).
У відповідності до п. 4.2. договору, теплова енергія відпускається споживачу в розмірах відповідно таблиці № 2, у вигляді гарячої води на такі потреби:
а) опалення та вентиляція - період опалювального сезону;
б) гаряче водопостачання - на протязі року;
в) технологічні потреби;
г) кондиціювання повітря.
Згідно з п.6.1. договору, цей договір укладається з 09.08.2000р. до 31.12.2002р. та діє на протязі року, у випадку ненадходження ні від однієї із сторін заяви про розірвання договору не пізніше, чим за один місяць до закінчення строку договору, договір вважається пролонгованим на наступний рік. У разі заяви однієї з сторін про розірвання договору за один місяць та відсутності заборгованості споживача договір може бути розірваний. При наявності заборгованості за споживачем, нарахування по договору припиняються, а договір не розривається до повної оплати заборгованості.
Тарифи теплової енергії передбачені постановою НКРРКП України № 119 від 30.09.2011р. «Про встановлення тарифів на теплову енергію КПТМ Криворіжтепломережа» що складає 954,05 грн. за 1 Гкал (з ПДВ).
Позивач свої зобов'язання виконав в повному обсязі, що підтверджується виставленими рахунками - фактури, копії яких знаходяться в матеріалах справи (а.с.18- 30). Дані рахунки були отримані відповідачем, що підтверджується підписом повноважного представника відповідача в реєстрах рахунків (а.с. 31-39) та списком заказних листів (40-43).
Проте, відповідач виставлені рахунки за спожиту теплову енергію своєчасно та в повному обсязі не оплатив, що і стало причиною спору.
Позивач надав в судовому засіданні копію договору купівлі - продажу від 30.06.2000р., згідно якого Светлова В.В., яка є засновником та керівником ТОВ "Антуанетта ЛТД", являється власником приміщення за адресою м. Кривий Ріг, вул. Постишева, б. 20, кв. 2, по якому і був укладений Договір № 3464 на відпуск теплової енергії для потреб опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та пару.
Ст.ст. 33, 34 ГПК України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справ
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Заборгованість відповідача перед позивачем підтверджується довідкою про наявність заборгованості, станом на 25.07.2013р. (а.с. 80).
Доказів сплати цього боргу на час розгляду справи суду не надано, у зв'язку з чим позовні вимоги позивача щодо стягнення основного боргу в сумі 22 505,99 грн. обґрунтовані, доведені матеріалами справи, не заперечені відповідачем та підлягають задоволенню.
Крім основного боргу позивач просить стягнути з відповідача пеню у сумі 156,92 грн. за період з 31.11.2012р. по 15.04.2013р., 3 % річних - 434,55 грн. за період з 29.11.2012р. по 15.04.2013р.
Згідно з п.3.2. договору, у відповідності з Законом України від 20.05.1999р. № 686 XIV «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення оплати за поживання комунальних послуг, та утримання прибудинкових територій» споживач оплачує відпущену теплову енергію на протязі 14 днів після отримання рахунків постачальника. У випадку неоплати споживачем по закінченню 14 днів рахунку з дня отримання рахунку постачальника, споживач сплачує пеню у розмірі 1,0% за кожен день прострочки загальної суми заборгованості, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України.
У випадку несплати рахунка по закінченню 14 днів з дня його пред'явлення, постачальник має право без додаткового попередження припинити повністю або обмежити частково подачу теплової енергії не сплатившему рахунок споживачу.
У відповідності до ст. 214 ГК України «споживач зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення.
В силу п.1 ст. 216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до п. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).
Згідно з частиною 6 статті 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Положеннями ст. 3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Згідно з п. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
За вимогами статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, у вигляді сплати неустойки.
Здійснений розрахунок пені відповідає обставинам справи та приписам діючого законодавства, тому вимоги позивача про стягнення з відповідача пені в сумі 156,92 грн. за період з 30.11.2012р. по 15.04.213р. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
Враховуючи, що позивачем доведено шляхом надання належних доказів, та не заперечується відповідачем, що останнім допущено порушення строків розрахунків за відпущену теплову енергію, перевіривши здійснений позивачем розрахунок 3% річних, позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню в сумі 434,55 грн.
Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України, витрати у справі слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 546, 548, 610, 611, 627, 629 Цивільного кодексу України, ст. 193, 199, 231 Господарського кодексу України ст.ст. 1, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85, 87, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товаритсва з обмеженою відповідальністю «Антуанетта ЛТД» (50050, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вулиця Косіора, буд. 37/7, код ЄДРПОУ 20218942) на користь Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пров. Дежньова, 9, код ЄДРПОУ 03342184) основний борг у сумі 22 505,99 грн. (двадцять дві тисячі п'ятсот п'ять грн. 99 коп.), пеню у сумі 156,00 грн. (сто п'ятдесят шість грн. 00 коп.), 3% річних у сумі 434,55 грн. (чотириста тридцять чотири грн. 55 коп.) судовий збір у сумі 1 720,50 грн. (одна тисяча сімсот двадцять грн. 50 коп.), про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Н.Г. Назаренко Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України, - 30.07.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2013 |
Оприлюднено | 30.07.2013 |
Номер документу | 32667352 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні