Справа № 471/971/13-ц
Провадження №2/471/383/13
Номер рядка звіту 36
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.07.2013 Братський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого Губанова В. М.,
при секретарі Тягнирядно І. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-щі Братське справу за заявою
ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визнання правап власності на спадкове майно ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Григорівської сільської ради, третя особа: Братська державна нотаріальна контора, в якому просить визнати за нею право на земельні ділянки в порядку спадкування.
Свої позовні вимоги мотивує тим, ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її сестра ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина, яка складається з: земельної ділянки площею 5,83 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, що належала померлій згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594498, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 07 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р; земельної ділянки площею 0,16 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, що належала померлій згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594654, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 08 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р. Вона як сестра померлої є спадкоємцем другої черги спадкування за законом відповідно до ст.1262 ЦК України. Про існування інших спадкоємців їй не відомо. Протягом шести місяців після смерті сестри вона не зверталась в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини так, як був живий син останньої ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Вже після смерті племінника вона звернувшись в нотаріальну контору про прийняття спадщини, зрозуміла, що отримати свідоцтво на право на спадщину не має можливості, так як втрачено оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку. В нотаріальну ж контору для оформлення спадщини необхідно представити оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно. Крім цього не збереглося документів, які б підтвердили факт родинних відносин між нею та сестрою, оскільки вони рідні лише по матері, а документи початку 20 століття не можливо віднайти. Встановлення факту родинних відносин з померлою має для неї юридичне значення, так як дає можливість оформити спадкове майно після сестри. В зв"язку з вказаним звернулася з даним позовом до суду.
До судового засідання позивач звернулася до суду з заявою, в якій підтримала заявлені вимоги та просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач - представник Григорівської сільської ради по телефону повідомив, що не може з"явитися до суду та просив справу розглянути в його відсутність.
Завідуюча Братською державною нотаріальною конторою в судове засідання не з"явилася, але надала суду заяву, в якій просила справу слухати в її відсутність.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що вона з позивачем являються односельцями, а тому підтверджує, що дійсно остання є рідною сестрою померлої ОСОБА_2 по матері, батьки в них були різні. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до заміжжя проживали разом з батьками, а потім остання часто приїздила до позивача та їх матері ОСОБА_5 в гості.
Свідок ОСОБА_6 суду пояснив, що він багато років знає ОСОБА_1 та її сім"ю, так як проживає з ними в одному селі, а також разом працював з позивачем, а тому підтверджує, що остання є сестрою померлої ОСОБА_2 Про те, що не має документів, які не підтверджують родинні стосунки між останніми, дізнався від ОСОБА_1 тільки тоді, як постало питання про оформлення спадщини.
Вислухавши пояснення свідків, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року в селі Вілка Іванівського району Одеської області померла ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1
Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з:
- земельної ділянки площею 5,83 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, що належала померлій згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594498, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 07 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р;
- земельної ділянки площею 0,16 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, що належала померлій згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594654, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 08 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р.
Відповідно повідомлення Братської державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_2 заведено спадкову справу. Спадкоємець, що прийняв спадщину ОСОБА_3, об"єкт спадщини: земельна ділянка площею 5,75 га. Свідоцтво про право на спадщину видано не було.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_3.
Інших спадкоємців ОСОБА_2 судом не встановлено.
Згідно вимог Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, видача свідоцтва про право на спадщину проводиться нотаріусом після подання оригіналу правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві.
У відповідності ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні.
Згідно ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах.
Згідно вищезазначеного, суд вважає, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт родинних відносин ОСОБА_1 з її сестрою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
ст.55 Конституції України передбачає, що в судовому порядку можуть бути встановлені будь-які факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, тобто тих, які тягнуть за собою виникнення правових наслідків для заявника.
Відповідно до ст.256 ЦПК України судовим порядком можуть бути встановлені юридичні факти родинних відносин між фізичними особами.
З урахуванням зазначеного суд вважає за можливе визнати за позивачем, право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_2
Тому, на підставі викладеного і керуючись ст. ст.10, 60, 209,213, 215, 218 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Братська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Встановити факт що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, являється сестрою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
- Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на :
- земельну ділянку площею 5,83 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594498, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 07 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р, кадастровий номер 4821480800:07:000:0192;
- земельну ділянку площею 0,16 га, в межах території Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №594654, виданого Братською райдержадміністрацією Миколаївської області 08 лютого 2007 року на підставі розпорядження Братської райдержадміністрації від 14 грудня 2006 року №427-р, кадастровий номер 4821480800:02:000:1080, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Стягнути з Григорівської сільської ради Братського району Миколаївської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 468 грн.90коп.
Апеляційна скарга на рішення Братського районного суду Миколаївської області може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Братського
районного суду Губанова В. М.,
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2013 |
Оприлюднено | 01.08.2013 |
Номер документу | 32687138 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Братський районний суд Миколаївської області
Губанова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні