cpg1251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
11 липня 2013 р. Справа № 802/2678/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Немирівському районі Вінницької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Державна податкова інспекція у Немирівському районі Вінницької області Державної податкової служби (надалі - ДПІ у Немирівському районі) до товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" (надалі - TOB "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс") про стягнення податкового боргу.
Позов мотивовано тим, що TOB "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" є платником податків, зборів і на даний час має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 20897,12 грн. Дане грошове зобов'язання є узгодженим, проте в добровільному порядку відповідачем не виконується.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав через відділ прийому суду клопотання про розгляд справи за його відсутності у письмовому провадженні (а.с. 30).
Відповідач в судове засідання двічі не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином шляхом направлення ухвали та повістки за адресою місця реєстрації. Проте, до суду повернулися конверти з відміткою поштового відділення зв'язку: "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 18, 27).
З огляду на положення Закону, закріплені в ч.4 ст.122 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності, та те, що відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, без поважних причин не з"явився в судове засідання, не надав суду заперечень на позовну заяву, суд дійшов висновку про розгляд справи в письмовому провадженні.
Дослідивши доводи адміністративного позову та матеріали справи, оцінивши докази, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
ТОВ "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" зареєстровано як юридичну особу Немирівською районною державною адміністрацією Вінницької області 21.10.1999 року, про що видано відповідне свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи (а.с. 5). Згідно довідки про взяття на облік платника податків (а.с. 6), ТОВ "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" взято на облік 28.10.1999 року за №29/10/99 в ДПІ у Немирівському районі.
Судом встановлено, що на момент розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість в загальній сумі 20897,12 грн., з них, 11815,31 грн. - штрафні санкції та 9081,81 грн. - пені.
Так, ДПІ у Немирівському районі згідно податкового повідомлення-рішення форми "Ш" № 0000031600 від 16.01.2013 року відповідачу нараховано штрафні санкції в розмірі 11815,31 грн., за пропущення строків сплати узгодженого грошового зобов'язання по податку на додану вартість.
Податкове повідомлення - рішення форми "Ш" № 0000031600 від 16.01.2013 року направлялось боржнику за місцем реєстрації, проте конверт повернувся з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с 8).
Крім того, відповідачу, в зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на додану вартість, в автоматичному режимі нараховано пеню за період з 31.07.2012 року по 02.04.2013 року в сумі 9081,81 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку на додану вартість (а.с. 9-10).
На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Пунктом 57.3 зазначеної статті Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідачем вищезазначене податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 цього ж Кодексу, податковий борг це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пункт 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України встановлює, що у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідачу 01.08.2011 року вручено податкову вимогу № 95 від 31.07.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 7).
Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, передбачено, що коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виникла після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Пунктом 95.3 зазначеної статті Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки. З метою реалізації обов'язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.
Враховуючи вищевикладені положення законодавства, а також те, що вказана у позовній заяві сума заборгованості підтверджується належними доказами, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький регіональний молодіжний житловий комплекс" (вул. Леніна, 281, м. Немирів, Вінницька область, р/р 26155050048340 в філії АКБ "Укрсоцбанк" в м.Вінниці, МФО 302010, код ЄДРПОУ 30506168), з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в дохід бюджету кошти в сумі 20897,12 грн. (двадцять тисяч вісімсот дев'яносто сім гривень 12 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя/підпис/ Заброцька Людмила Олександрівна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2013 |
Оприлюднено | 31.07.2013 |
Номер документу | 32691238 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні