Рішення
від 30.07.2013 по справі 394/799/13-ц
НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

2 6100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26

30.07.2013

394/799/13-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 липня 2013 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

в складі головуючого судді: Партоліної І.П.

при секретарі: Довгій С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Новоархангельської районної державної адміністрації Кіровоградської області, третя особа - Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Кіровоградській області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на спадкову земельну ділянку, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_3, після смерті якого його матір ОСОБА_4 вступила у спадщину за законом на земельну ділянку площею 5,26 га в межах згідно з планом, розташованої на території Тернівської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, про що було зроблено запис в Державному акті на право власності на земельну ділянку, виданого на ім'я ОСОБА_3

Матір через свій похилий вік хворіла і за життя не встигла отримати на своє ім'я Державний акт.

Він та відповідач ОСОБА_2 прийняли спадщину після смерті матері своєю реєстрацією і при зверненні до нотаріуса їм було роз'яснено, що на Державному акті на право власності на земельну ділянку нотаріус, який видає документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчудження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчудження.

Оскільки на Державному акті відсутня відмітка органу, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про перехід права власності на сказану земельну ділянку до ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, тому нотаріусом їм було рекомендовано звернутись до суду.

В судове засіданні позивач не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечує.

Представник відповідача - Новоархангельської райдержадміністрації Кіровоградської області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить зворотнє повідомлення, заперечень на позов не надано.

Представник третьої особи- Реєстраційної служби Головного управління юстиції в Кіровоградській області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить зворотнє повідомлення, заперечень на позов не надано.

Дослідивши докази в сукупності з іншими матеріалами справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Частиною 2 ст.1223 ЦК України визначено, що у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Статтею 81 Земельного кодексу України(2001 року) зазначено, що громадяни набувають право власності на земельні ділянки, в тому числі і на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 04.07.2011 року, посвідченого державним нотаріусом Другої Кіровоградської державної нотаріальної контори Биковим С.Є. за реєстровим № 1-1096, спадкоємцем майна ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 є його дружина ОСОБА_4 і спадщина на яку видано свідоцтво складається із земельної ділянки площею 5,26 га в межах згідно з планом, розташованої на території Тернівської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, переданої спадкодавцю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 12.08.2009 року № 1643, належної спадкодавцю на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 790206, кадастровий номер 3523687000:02:000:0194, виданого Новоархангельською райдержадміністрацією 21 липня 2010 року.

В наданій до суду копії Державного акта належного ОСОБА_3, державним нотаріусом здійснено напис про перехід права власності на земельну ділянку на ОСОБА_4.

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Кіровограді , позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 доводяться синами покійної і є спадкоємцями першої черги по закону.

За інформацією приватного нотаріуса Кіровоградського міського нотаріального округу ОСОБА_6 після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, останнє місце проживання якої було АДРЕСА_1 на підставі сина померлої ОСОБА_2 про прийняття спадщини за законом від 27.11.2012 року було заведено спадкову справу № 53/2012.

Син спадкодавця ОСОБА_1 своєю заявою від 27.11.2012 року відмовився від прийняття спадщини матері на користь сина померлої ОСОБА_2. Спадщину в шестимісячний строк прийняв ОСОБА_2, подавши заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно ч.1 ст.1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.

Позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 скористались своїм правом відповідно до норм чинного законодавства.

Для визнання права власності на земельну ділянку необхідно щоб спадкоємець прийняв спадщину.

Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Визнання відповідачем ОСОБА_2 позовних вимог суперечить вимогам чинного законодавства, а саме нормам ч.4 ст.1273 ЦК України, оскільки відмова позивача від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.

Доказів того, що відмова від прийняття спадщини була визнана судом недійсною сторонами до суду не надано.

Згідно ст.ст. 10, 60 ЦПК кожна зі сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК.

За таких обставин, оскільки позивач відмовився від прийняття спадщини після смерті матері, відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною, тому правові підстави задоволення позову відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1217,1223,1225,31269,1273 ЦК України, ст. 81,126 Земельного кодексу України (2001 року), ст.ст. 213,214,215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Новоархангельської районної державної адміністрації Кіровоградської області, третя особа - Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Кіровоградській області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Новоархангельський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або у разі, якщо особи, які брали участь у справі, не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

СудНовоархангельський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення30.07.2013
Оприлюднено06.08.2013
Номер документу32691876
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —394/799/13-ц

Рішення від 30.07.2013

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Партоліна І. П.

Ухвала від 16.07.2013

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Партоліна І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні