ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
"02" серпня 2013 р. № 01-15/903/801/13 Суддя господарського суду Волинської області Пахолюк В.А ., розглянувши матеріали
за позовом Садівничого товариства «Коршів» Луцького району Волинської області
до відповідачів:
1) Садівничого товариства «Коршів-2», с.Лаврів, Луцький район,
2) Державного реєстратора Луцької районної державної адміністрації Горбач Наталії Петрівни, м.Луцьк,
3) Луцької районної державної адміністрації, м.Луцьк
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Коршівська сільська рада Луцького району Волинської області
про визнання недійсним рішення зборів та скасування державної реєстрації юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
Садівниче товариство «Коршів» Луцького району Волинської області, звертаючись з позовом до господарського суду, просить визнати недійсним рішення зборів про створення садівничого товариства «Коршів-2», яке оформлене протоколом № 1 від 13.05.2012 р.; скасувати державну реєстрацію юридичної особи садівниче товариство «Коршів-2», внесену до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців за реєстраційним номером - 10104867555, ідентифікаційний код юридичної особи - 38193643, вид діяльності 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів, державним реєстратором Луцької районної державної адміністрації Волинської області Горбач Н.П.
Однак, позовна заява не відповідає вимогам п.5 ст.54 Господарського процесуального кодексу України, а саме: не викладено обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не зазначено доказів, що підтверджують позов.
Крім того, в порушення вимог п.4 ст.ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позивачем в позовній заяві не зазначено та не додано доказів, що підтверджують факт відсутності на зборах осіб, які вказані в протоколі як присутні.
Крім того, порушено вимоги п.3 ст.57 Господарського процесуального кодексу України, а саме:
- не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що ксерокопії доданих до позовної заяви документів повинні бути завірені відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п.5.27. Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів"(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003р. №55, якою визначено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Додані заявником до позовної заяви ксерокопії документів не можуть бути розцінені як письмові докази, якими обґрунтовуються заявлені вимоги, оскільки вони не засвідчені у встановленому законом порядку уповноваженою особою.
Крім того, згідно ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, документом, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно абзацу 6 підпункту 3.3. пункту 3 роз'яснень Вищого арбітражного суду України №02-5/289 від 18.09.97 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" (з подальшими змінами) розрахунковий документ, виданий відправникові поштового відправлення відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку є належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Бланк опису вкладення засвідчує направлення відповідних документів відправником, в тому числі і копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам у справі з дотриманням вимог ст. 57 ГПК України.
Пунктом 19 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 передбачено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися з описом вкладення та/або післяплатою.
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку).
Отже, з наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а також бланк опису вкладення , завірений відповідним відділенням поштового зв'язку.
В даному випадку Садівничим товариством «Коршів» при зверненні до господарського суду з позовом не додано до матеріалів заяви документів в підтвердження направлення позовної заяви з додатками у відповідному, визначеному законом, порядку.
Допущені порушення є підставою для повернення даної позовної заяви без розгляду, що не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після їх усунення.
Господарський суд, керуючись п.п.3, 4, 6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву з додатками документів на 12 арк. повернути позивачу без розгляду.
Суддя Пахолюк В.А.
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2013 |
Оприлюднено | 05.08.2013 |
Номер документу | 32784873 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Пахолюк Валентина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні