У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Номер провадження 1-кс/229/293/2013
Справа № 229/3113/13-к
25 липня 2013 р. м. Дружківка
Слідчий суддя - суддя Дружківського міського суду Донецької області Молібога Г.В., при секретарі Рагозіній С.О., слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області старшого майора міліції ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області про тимчасовий доступ до документів
ВСТАНОВИВ:
До Дружківського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_1 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів.
Згідно клопотання, погодженого з прокурором Симонян А.А. з матеріалів кримінального провадження встановлено, що в провадженні СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області знаходиться кримінальне провадження за № 12013050260001121 від 26.06.2013 року, за кримінальним правопорушенням, передбаченим ст.366 ч.1 КК України, за фактом видачі 25.06.2013 р. ОСОБА_2 службовою особою КП «Центр підготовки та перепідготовки кадрів» м.Дружківка, код 19380070, завідомо неправдивого офіційного документа - «Свідоцтово № 01123 від 28.07.2005 р.», видано ОСОБА_2, в тому що він закінчив курс навчання в КП «Центр підготовки та перепідготовки кадрів», за спеціальним курсом «Оператор комп’ютерного набору», і рішенням екзаменаційної комісії від 28.07.2005 р. йому присвоєна кваліфікація «Оператор комп’ютерного набору».
Для повного, об’єктивного, всебічного розслідування цього кримінального провадження потрібно провести судові експертизи.
Вислухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до таких висновків.
Згідно ст.. 245 КПК України порядок відібрання зразків почерку для проведення експертизи встановлюється згідно з положенням про тимчасовий доступ до речей і документів ст.. 160-166 КПК України.
Відповідно до ч.2.ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя вважає, що дане клопотання слід розглядати без особи у володінні якої знаходяться речі, зазначені у клопотанні слідчого, бо слідчим повністю та обґрунтовано доведено, що існує реальна загроза зміни або знищення документів..
Клопотання слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) Перебувають або можуть перебувати у володінні у відповідної фізичної особи або юридичної особи;
2) Самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) Не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В ході розгляду клопотання слідчого, було встановлено, що для повного, об’єктивного, всебічного розслідування цього кримінального провадження потрібно провести судові експертизи.
Відповідно до ч.7.ст.163 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів,якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів,або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений ст.. 131 ч.2 п.5 КПК України, органом досудового слідства доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено ст.. 132 КПК України. Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ст. 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасованого доступу до документів.
Таким чином, клопотання органу досудового слідства є обґрунтованим, заснованим на законі, доводи слідчого знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, в зв’язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159, 163-164 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області майора міліції ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл на відбір експериментальних зразків підпису, почерку у засновників КП «Центр підготовки та перепідготовки кадрів» м.Дружківка, код 19380070 - ОСОБА_3, ОСОБА_4, та його керівника ОСОБА_5, для проведення судово-почеркознавчої експертизи.
Проведення слідчої дії прошу доручити працівникам СБСБЕЗ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області.
Наслідки невиконання ухвали передбачені ст. 166 КПК України.
Строк дії ухвали один місяць з моменту її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчийсуддя ОСОБА_6
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2013 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 32792636 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дружківський міський суд Донецької області
Молібога Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні