Постанова
від 26.07.2013 по справі 23/333-б-15/466-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

ПОСТАНОВА

іменем України

про визнання боржника банкрутом

26.07.2013 справа № 23/333-б-15/466-2012

За заявою Приватного акціонерного товариства "Українська гірничо-металургійна компанія" ДоТовариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" (ідентифікаційний код 31779431) Пробанкрутство Суддя Омельченко Л.В.

Представники:

Від кредиторів:Савін О.О. - представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська гірничо-металургійна компанія" (довіреність від 24.12.2012 р. № 8725) Від боржникане з'явився Розпорядник майнаСніжко О.Ю. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа № 23/333-б-15/466-2012 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська гірничо-металургійна компанія" (правонаступником якого було Закрите акціонерне товариство "Українська гірничо-металургійна компанія", що змінило найменування на Приватне акціонерне товариство "Українська гірничо-металургійна компанія") про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-виробничий комплекс" на стадії розпорядження майном боржника.

Ухвалою суду від 18.12.2012 р. (суддя Хоменко М.Г.) було припинено провадження у частині грошових вимог Відритого акціонерного товариства комерційного банку "Хрещатик" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" на суму 6 186 257, 27 грн., що спричинило зміни у реєстрі вимог кредиторів та необхідність переобрання комітету кредиторів боржника.

18.06.2013 р. справу було прийнято до свого провадження суддею Омельченком Л.В. на підставі розпорядження виконуючого обов'язки голови Господарського суду міста Києва Бойка Р.В. від 18.06.2013 р., її розгляд призначено на 08.07.2013 р., зобов'язано учасників провадження у справі виконати вимоги попередньої ухвали суду.

Ухвалою від 08.07.2013 р. судом було продовжено строк розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" та відкладено розгляд справи на 26.07.2013 р. зважаючи на нестворення кредиторами комітету кредиторів та відсутності рішення щодо подальшого ходу процедури банкрутства у справі № 23/333-б-15/466-2012.

Станом на час розгляду справи від голови комітету кредиторів боржника до суду надійшло клопотання від 03.06.2013 р. про визнання боржника банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення його ліквідатором арбітражного керуючого Сніжка О.Ю.

У судове засідання, призначене на 26.07.2013 р., з'явилися представник Приватного акціонерного товариства "Українська гірничо-металургійна компанія" та розпорядник його майна.

У ході судового засідання представник голови комітету кредиторів підтримав клопотання про визнання боржника банкрутом з відповідними процесуальними наслідками та призначення його ліквідатором арбітражного керуючого Сніжка О.Ю.

Арбітражний керуючий Сніжко О.Ю. надав суду заяву про згоду на призначення ліквідатором боржника та підтвердив її особисто.

Виходячи з приписів ч. 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", обов'язок скликання зборів кредиторів боржника, а також проведення аналізу його фінансової, господарської та інвестиційної діяльності покладено на розпорядника майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" рішення про вибори членів комітету кредиторів відноситься до компетенції зборів кредиторів.

Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду (ч. 7 ст. 16) .

Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скоро чення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника, звернення до суду з клопо танням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури , про припинення повно важень арбітражного керуючого (розпорядника майна) та про призначення нового арбітражного керуючо го тощо.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається від повідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 16).

Як слідує з матеріалів справи, 03.07.2007 р. відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс", якими прийнято рішення про обрання комітету кредиторів у складів п'яти кредиторів, а саме: Приватного акціонерного товариства "Українська гірничо-металургійна компанія", Відкритого акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (після зміни найменування - Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль"), Відкритого акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик", Товариства з обмеженою відповідальністю "Діапазон", Закритого акціонерного товариства "Фінансово-промисловий альянс", що відображено у відповідному протоколі № 1 (примірник у матеріалах справи).

Як вказувалося вище, ухвалою від 18.12.2012 р. провадження у частині грошових вимог Відритого акціонерного товариства комерційного банку "Хрещатик" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" на суму 6 186 257, 27 грн. було припинено.

З поданих у справу доказів судом встановлено, що 23.05.2013 р. розпорядник майна направив членам комітету кредиторів повідомлення про скликання на 03.06.2013 р. комітету кредиторів для проведення зборів.

03.06.2013 р. на засідання комітету кредиторів з'явився представник Приватного акціонерного товариства "Українська гірничо-металургійна компанія" та розпорядник майна боржника. Інші члени комітету кредиторів на зборах були відсутні, незважаючи на завчасне повідомлення про їх проведення.

На засіданні комітету кредиторів, що відбулося 03.06.2013 р., було ухвалено рішення про обрання головою комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" Приватного акціонерного товариства "Українська гірничо-металургійна компанія", а також про звернення до Господарського суду міста Києва з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Сніжка О.Ю.

Як вбачається з матеріалів справи, прийняття комітетом кредиторів рішення про необхідність визнання боржника банкрутом стало наслідком заслуховування інформації розпорядника майна щодо проведеної роботи, протягом здійснення якої ним було встановлено відсутність шляхів для відновлення платоспроможності боржника та відсутність потенційних санаторів (протокол № 1 в матеріалах справи).

У ході судового засідання судом встановлено, що станом на 26.07.2013 р. повідомлень про виконання боржником грошових зобов'язань не поступало, не надходило заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника, а також письмових вимог від комітету кредиторів боржника щодо санації Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" чи припинення провадження у справі № 23/333-б-15/466-2012.

У ч. 1 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора у порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.

Згідно зі ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Судом встановлено, що запропонована комітетом кредиторів особа ліквідатора, а саме: арбітражний керуючий Сніжко О.Ю. узгоджується з приписами чинного законодавства, строк, в який заявлено вимогу про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури також не суперечить вимогам закону.

За таких обставин, оскільки вимоги комітету кредиторів є обґрунтованими та заявленими у рамках приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", процедура розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" підлягає припиненню, а підприємство-боржник - визнанню банкрутом з відповідними процесуальними наслідками.

Згідно зі ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Керуючись ч. 1 ст. 24 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарським процесуальним кодексом України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" (83059, Донецька обл., Калінінський район, вул. Гутченка, 26-а, ідентифікаційний код 31779431).

2. Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" - арбітражного керуючого Сніжка Олександра Юрійовича.

3. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" (83059, Донецька обл., Калінінський район, вул. Гутченка, 26-а, ідентифікаційний код 31779431).

4. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

5. Відкрити ліквідаційну процедуру.

6. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий комплекс" арбітражного керуючого Сніжка Олександра Юрійовича (свідоцтво № 18 від30.01.2013 р., місце проживання: 04080, м. Київ, вул. Костянтинівська, 63/12, кв. 87, ідентифікаційний номер 2672714255).

7. Зобов'язати ліквідатора банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів боржника, що ліквідується власником, та повідомлення їх про визнання зазначеного боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

8. Зобов'язати ліквідатора надати суду докази публікації оголошення у офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).

9. Зобов'язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх визнання або ж відхилення у встановленому порядку.

10. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

11. Строк виконання усіх грошових зобов'язань вважати таким, що настав з 26.07.2013 р.

12. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по усіх видах заборгованості банкрута з 26.07.2013 р.

13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 26.07.2013 р.

14. Зобов'язати ліквідатора проводити ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. у редакції від 22.12.2011 р., а також надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора у строк до 26.06.2014 р.

15. Копію постанови направити боржнику, відсутнім у засіданні кредиторам і державному реєстратору за місцем його знаходження для виконання.

Суддя Л.В. Омельченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.07.2013
Оприлюднено06.08.2013
Номер документу32808637
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —23/333-б-15/466-2012

Ухвала від 04.11.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 23.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 07.08.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 01.07.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 01.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 22.09.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 28.07.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 09.07.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 09.07.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 19.05.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні