Рішення
від 05.08.2013 по справі 901/1832/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.08.2013 Справа № 901/1832/13

За позовом Приватного підприємства "Севастопольське капітальне будівництво"

до відповідача Підприємства "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера"

про стягнення 30217,20 грн.

Суддя Іщенко І.А.

За участю представників:

від позивача - не з'явився.

від відповідача - Котов О.П., довіреність № 01 від 19.09.2012, представник

Суть спору : Приватне підприємство "Севастопольське капітальне будівництво" звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Підприємства "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" та просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості за договором підряду № 2/010 від 01.09.2010 в розмірі 30217,20 грн.

Представник позивача явку у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Частиною 5 статті 22 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що відповідач має право визнати позов повністю або частково.

Відповідно до частини 5 статті 78 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Оскільки заява відповідача не суперечить чинному законодавству та не порушує чиїх-небудь прав або інтересів, суд прийняв заяву відповідача порядку статті 78 Господарського процесуального суду України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що матеріали справи в достатній мірі характеризують правовідносини, що склалися між сторонами, та вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався в межах строку встановленого статтею 69 Господарського процесуального кодексу України.

Судовий процес фіксувався за допомогою звукозаписувального пристрою в порядку статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд

ВСТАНОВИВ:

01.09.2010 між Підприємством «Науково-виробнича асоціація «Біосфера» та Приватним підприємством «Севастопольське капітальне будівництво» укладено договір підряду № 2/010 (а.с. 20-23).

Згідно з пунктом 1.1 договору Підрядник бере на себе зобов'язання своїми силами виконати роботи з відновлення огорожі по периметру будівельного майданчика за адресою: (м. Севастополь, вул. Колобова - Шевченка) згідно затвердженої кошторисної документації і передати Замовнику.

Пунктом 1.2 Договору зазначено, що Замовник зобов'язується надати Підряднику будівельний майданчик, проектну документацію, забезпечити своєчасне фінансування і прийняття закінченого будівництвом об'єкта, та забезпечення необхідними будівельними та іншими матеріалами, а також повністю сплатити вартість виконаних робіт і матеріалів, якщо будівництво здійснюється з матеріалів Підрядника.

Пунктом 1.3 Договору передбачено, що забезпечення будівництва технологічним, електротехнічним обладнанням покладається на Підрядника.

Пунктом 2.1 договору сторони встановили, що ціна цього Договору становить з ПДВ: 30217,20 грн.

Відповідно пункту 2.2 договору ціна Договору включає в себе: матеріали, необхідні для виконання робіт, їх доставка і розвантаження; виконання робіт, перерахованих в кошторисній документації.

Пунктом 2.3 договору передбачено, що ціна цього договору не є остаточною і може бути переглянута Сторонами в ході виконання підрядних робіт.

Відповідно пункту 3.1 договору, Замовник не пізніше 5 днів після підписання цього договору передає Підряднику будівельний майданчик і проектно-кошторисну документацію.

Пункт 3.2 договору говорить, що не пізніше 5 днів після отримання будівельного майданчика та проектно-кошторисної документації Підрядник приступає до виробництва будівельних робіт.

Претензії до робіт, які не впливають на використання об'єкта, не повинні перешкоджати прийняттю об'єкта Замовником. При цьому Сторони складають перелік претензій, які долучаються до акта передачі об'єкта Замовнику, і визначають строки їх усунення (пункт 3.3 договору).

Пунктом 4.1 сторони обумовили, що до початку проведення робіт Замовник виплачує передоплату у розмірі 50% від загальної вартості робіт на розрахунковий рахунок Підрядника.

Пунктом 4.2 Договору передбачено, що оплата за договором проводиться шляхом безготівкового розрахунку.

Пунктом 4.3 договору сторони узгодили, що Замовник проводить оплату виконаних робіт підряднику на підставі підписання актів Форми № 2, але не пізніше 5 днів після передачі Підрядником замовнику акту виконаних робіт, підписаного обома сторонами, включаючи усунення виявлених недоліків під час здачі-прийому робіт (якщо такі є).

Розділом 5 даного договору сторони визначили, що Замовник зобов'язаний:

- забезпечити своєчасну передачу Підряднику проектно-кошторисної документації не пізніше Едней після укладення договору;

- не пізніше 5 днів після повідомлення Підрядника про виконання певного обсягу робіт, забезпечити їх приймання та здійснити оплату відповідно наданими актами Форми № 2;

- нести відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим договором.

Договір набирає чинності з дня його підписання Сторонами і діє до 31.10.2010 (пункт 7.1 договору).

Приватне підприємство «Севастопольське капітальне будівництво» стверджує, що свої зобов'язання за договором підряду № 2/010 від 01.09.2010 виконало належним чином і в повному обсязі.

29.10.2010 між Підприємством «Науково - виробнича асоціація «Біосфера» та Приватним підприємством «Севастопольське капітальне будівництво» було підписано акт приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2010 року на суму 30217,20 грн.(а. с. 24-27).

29.10.2010 між сторонами було складений акт здачі-приймання робіт № КС-0000001, згідно якого зазначено, що Виконавцем проведено роботи на загальну суму 30217,00 грн., сторони претензій один до одного не мають (а. с. 29). Даний акт підписано представниками Приватного підприємства "Севастопольське капітальне будівництво" та Підприємства "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера", а також скріплено печатками сторін.

Однак, Підприємство «Науково-виробнича асоціація «Біосфера» свої зобов'язання в частині оплати виконаних робіт не виконало.

20.05.2011 Приватне підприємство "Севастопольське капітальне будівництво" спрямувало на адресу Підприємства "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" претензію про сплату заборгованості, яка була отримана відповідачем 23.05.2011, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 30).

Підприємство "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" листом вих. № 17 від 09.06.2011 надало Приватному підприємству "Севастопольське капітальне будівництво" відповідь на претензію, та повідомило, що суму заборгованості в розмірі 30217,20 грн. визнає та запропонувало врегулювати оплату заборгованості шляхом її реструктуризації та погашення протягом 2011 року рівними частками (а.с. 31).

Проте, довідкою Севастопольської філії Публічного акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» від 15.03.2013 підтверджується, що у період з01.09.2010 по 15.03.2013 з поточного рахунку Підприємство "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" на поточний рахунок Приватного підприємства "Севастопольське капітальне будівництво" грошових коштів не надходило (а.с. 11).

Таким чином, несплата Підприємством "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" у добровільному порядку заборгованості за договором підряду №2/010 від 01.09.2010 стала підставою для звернення Приватного підприємства "Севастопольське капітальне будівництво" з даним позовом до суду за захистом порушених прав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 15 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Статтею 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 202 передбачено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Різновидністю правочину є договір.

Відповідно до частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до частини 1 статті 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно частини 1 статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 629 Цивільного Кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (частина 1 статті 638 Цивільного Кодексу України).

Судом було встановлено, що 01.09.2010 між сторонами було укладено договір підряду №2/010.

Згідно частини 1 статті 875 Цивільного кодексу України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.

Частиною 4 статті 879 Цивільного кодексу України передбачено, що оплата робіт провадиться після прийняття замовником збудованого об'єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.

Уклавши договір, сторони набули низку прав та зобов'язань.

Згідно з частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до частиною 1 статті 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. При цьому, майново-господарськими, згідно з частиною 1 статті 175 Господарського кодексу України, визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічне положення стосовно господарських зобов'язань міститься в частині 1 статті 193 Господарського кодексу України, якою визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. (частина 2 статті 530 Цивільного кодексу України).

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Таким чином, враховуючи визнання відповідачем позовних вимог у повному обсязі, та не надання на дату розгляду справи належних доказів сплати цієї заборгованості, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову у повному обсязі та стягнення з Підприємство "Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" 30217,20 грн. заборгованості за договором підряду №2/010 від 01.09.2010.

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

При цьому, ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі; в необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Доказів, що підтверджують зворотне, ніж встановлено судом сторонами не надано.

Судовий збір покладається на відповідача відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення, повне рішення складено 06.08.2013.

Керуючись статтями 32, 33, 34, 43, 49, 75, 82-84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Підприємство"Науково - Виробнича асоціація "Біосфера" (вул. Рубцова, 44, м. Сімферополь, АР Крим, 95017, ЄДРПОУ 14283881) на користь Приватного підприємства "Севастопольське капітальне будівництво" (вул. Степаняна, 1, кв. 21, м. Севастополь, 99038, ЄДРПОУ 36603447) суму заборгованості за договором підряду №2/010 від 01.09.2010 в розмірі 30217,20 грн., судовий збір в розмірі 1720, 50 грн.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя І.А. Іщенко

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення05.08.2013
Оприлюднено07.08.2013
Номер документу32821364
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/1832/13

Рішення від 05.08.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

І.А. Іщенко

Ухвала від 06.06.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

І.А. Іщенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні