cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.08.2013 Справа № 6/104-10 Господарський суд Сумської області у складі: головуючого судді Гордієнко М.І., секретаря судового засідання - Закутайло М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області клопотання кредитора Управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі про встановлення кінцевого строку подання звіту та ліквідаційного балансу по справі № 6/104 -10 про банкрутство ВАТ « Роменська ПМК23»,
За участю представників:
Від кредитора - УПФУ в м. Ромнах та Роменському районі - Романенко В.В.
Від боржника - не з'явився
Ліквідатор - Солдаткін С.В.
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою господарського суду від 21.08.2010 р. порушено провадження у справі № 6/104-10 про визнання ВАТ « Роменська ПМК23» банкрутом відповідно ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Постановою Господарського суду Сумської області від 02.09.2010 р. по справі № 6/104-10 боржника ВАТ « Роменська ПМК23» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Солдаткіна С.В.
Ухвалою суду від 19.09.2011 р. було продовжено строк ліквідаційної процедури по справі № 6/104-10 до 02.03.2012 р.
Ухвалою суду від 28.01.2013 року по справі № 6/104-10 були підтверджені повноваження арбітражного керуючого Солдаткіна С.В. як ліквідатора ВАТ «Роменська ПМК 23» до завершення ліквідаційної процедури.
До суду звернувся кредитор Управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі з клопотанням № 4205/09-26 від 17.05.2013 р. про встановлення кінцевого строку подання звіту та ліквідаційного балансу по справі № 6/104 -10 про банкрутство ВАТ « Роменська ПМК23».
Вищевказане клопотання було призначено до розгляду в засідання суду на 05.08.2013 року
Згідно з частиною 2 ст.22 Закону України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно з п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 15 « Про судову практику у справах про банкрутство» у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців. Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі. Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.
Законодавством передбачено, що подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язків перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів ( комітету кредиторів).
Тому, подання до суду звіту ліквідатора неможливе до завершення ліквідаційної процедури.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор ( ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Максимальний строк ліквідаційної процедури встановлено ч.2 ст.22 Закону України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Законом України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачено встановлення судом граничного строку для подачі звіту та ліквідаційного балансу на затвердження до суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання Управління Пенсійного фонду України.
В силу викладеного, керуючись ст.ст. 22,24,32 Закону України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.. 86 Господарського процесуального кодексу України, п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 15 « Про судову практику ц справах про банкрутство», суд-
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні клопотання УПФУ в м. Ромнах та Роменському районі про встановлення граничного строку подання ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута у справі № 6/104-10 - відмовити.
2. Зобов'язати ліквідатора подати до суду звіт та лдіквідаційний баланс після завершення ліквідаційної процедури.
3. Ухвалу надіслати ліквідатору, кредитору, банкруту.
СУДДЯ М.І.ГОРДІЄНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2013 |
Оприлюднено | 07.08.2013 |
Номер документу | 32821797 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Гордієнко Михайло Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні