cpg1251 КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 серпня 2013 року № 810/4148/13-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Українські технології безпеки праці» доДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві проскасування рішень, ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські технології безпеки праці» (надалі - позивач) звернулося до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (надалі - відповідач) про скасування податкових повідомлень-рішень від 15.03.2013 № 0002122207 та № 0002112207.
Згідно пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд не знаходить підстав для її розгляду і вирішення у Київському окружному адміністративному суді, оскільки дана справа йому не підсудна згідно із визначеними статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України правилами територіальної підсудності.
Так, територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила територіальної підсудності дозволяють визначити, до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку.
Як загальне, в адміністративному судочинстві сформульоване правило територіальної підсудності про розгляд справи за місцезнаходженням відповідача (частина перша статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України).
Приписами частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як зазначено представником позивача у позовній заяві, місцезнаходженням позивача (адреса для листування) є Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Південна, 17, кв.81.
Відповідно до статті 1 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" місцезнаходження юридичної особи - це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Місцезнаходженням юридичної особи, згідно законодавства, визначається як місце її державної реєстрації, тобто адреса (поштовий індекс, назва країни, області, міста, вулиці, номера будинку, квартири) за якою її зареєстровано, а відповідні відомості містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Дослідивши матеріали справи, зокрема оскаржувані податкові повідомлення-рішення, акт перевірки та листування між сторонами, судом встановлено, що місцезнаходженням позивача є м. Київ, бульвар І. Лепсе, 6А.
Вказане підтверджується і даними, наведеними на веб-сайті Єдиного державного реєстру, на якому відображається інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про юридичних осіб, про органи державної влади і органи місцевого самоврядування як юридичних осіб та про фізичних осіб-підприємців, технічним адміністратором якого, відповідно до Наказу Міністерства юстиції України № 1846/5 від 14.12.2012, є Державне підприємство «Інформаційно-ресурсний центр».
Так, згідно витягу з Інформаційно-ресурсного центру - Пошук ЄДР, станом на 06.08.2013, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю «Українські технології безпеки праці» є м. Київ, бульвар І. Лепсе, 6А.
Відтак, судом встановлено, що місцезнаходженням позивача та відповідача - суб'єкта владних повноважень, - є м. Київ.
Згідно положень Указу Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область, а не на місто Київ.
З огляду на зазначене та беручи до уваги приписи норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що даний позов не підлягає розгляду Київським окружним адміністративним судом, а має розглядатися Окружним адміністративним судом м. Києва.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, суд дійшов висновку про повернення позивачеві позовної заяви з усіма доданими до неї матеріалами.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до приписів частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву та додані до неї матеріали повернути позивачеві.
2. Повернути з Державного бюджету України сплачений товариством з обмеженою відповідальністю «Українські технології безпеки праці» (код ЄДРПОУ 35714622) судовий збір у розмірі 2294 (дві тисячі двісті дев'яносто чотири) грн. 00 коп.
3. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Колеснікова І.С.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2013 |
Оприлюднено | 08.08.2013 |
Номер документу | 32850204 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Колеснікова І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні