Постанова
від 07.08.2013 по справі 805/10901/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 серпня 2013 р. Справа №805/10901/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:27

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С., розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському

районі м. Горлівки Донецької області

до приватного акціонерного товариства «Горлівський

машинобудівний завод «Універсал»

про стягнення заборгованості в сумі 427 462,42 грн.

за участю:

представника позивача: Медведєв С.І. (довір. № 315/07 від 9.01.2013 року)

представника відповідача: Галушко В.М. (довір. № 420 від 6.08.2013 року)

Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області звернулося до суду з позовом до приватного акціонерного товариства «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України за травень 2013 року в сумі 427 462,42 грн.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що станом на 24 липня 2013 року за приватним акціонерним товариством «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» обліковується заборгованість в сумі 427 462,42 грн., що виникла через несплату в повному обсязі єдиного внеску за червень 2013 року. Посилаючись на вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» позивач просив суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 427 462,42 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, викладені в позовній заяві.

Представником відповідача 08 серпня 2013 року до канцелярії Донецького окружного адміністративного суду надано клопотання про встановлення у судовому рішенні спосіб, строк і порядок його виконання шляхом розстрочення виконання судового рішення на 24 місяці, з щомісячною сплатою суми боргу відповідно до наданого графіку, посилаючись на важке фінансове становище підприємства.

В судовому засіданні представник відповідача визнав факт наявності несплачених зобов'язань у сумі 427 462,42 грн. та просив задовольнити клопотання про встановлення у судовому рішенні спосіб, строк і порядок його виконання шляхом розстрочення виконання судового рішення на 24 місяці.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач, приватне акціонерне товариство «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 00174616. Як платник єдиного внеску відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області з 8 лютого 1991 року.

У наданому до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області звіті про суми нарахованого доходу з застрахованих осіб та нарахованого єдиного внеску відповідач самостійно визначив єдиний внесок за червень 2013 року у розмірі 532 863,25 грн. (арк. справи 4-7). На підставі наведеного розрахунку позивачем в картці особового рахунку відповідача відображено збільшення суми нарахованого єдиного внеску на 532 863,25 грн. З урахуванням здійсненої позивачем сплати, що відображено в картці картки особового рахунку відповідача, станом на 23 липня 2013 року залишок несплаченого єдиного внеску складає 427 462,42 грн.

Правомірність визначення позивачем недоїмки відповідача за єдиним внеском та наявність підстав для формування вимоги є спірним питанням цієї справи.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються нормами Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі за текстом Закон № 2464), який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування являє собою консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідач, як платник єдиного внеску, зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, про що зазначено у пункті 1 частини 2 статті 6 вищевказаного Закону. Як вбачається з пункту 1 частини 1 статті 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до статті 7 вищезазначеного Закону № 2464 нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. Крім того, єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат на інші цілі за дорученням отримувача. Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно частини 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Для класу професійного ризику виробництв 54 встановлюється розмір єдиного внеску 38,57 %.

Згідно частини 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2464).

Даними особового рахунку платника станом на 23 липня 2013 року та підписаним уповноваженими представниками сторін актом звірки суми заборгованості, підтверджено наявність заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску в сумі 427 462,42 грн.

Отже, в ході судового розгляду справи судом встановлено обґрунтованість заявлених вимог та їх відповідність вимогам чинного законодавства, що свідчить про наявність підстав для їх задоволення в повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Враховуючи матеріальні інтереси сторін, фінансовий стан відповідача, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості клопотання відповідача про встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання постанови в цій справі строком на 24 місяці шляхом сплати суми заборгованості щомісячно наступним чином: з серпня 2013 року по червень 2015 року - по 17 810,00 грн., у липні 2015 року - 17 832,42 грн.

Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Враховуючи вищевикладене, на підставі Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області до приватного акціонерного товариства «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України в сумі 427 462,42 грн., - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного акціонерного товариства «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» (84647, Донецька область м. Горлівка, вул. Вуглегірське шосе, будинок 1б, код ЄДРПОУ 00174616) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 427 462,42 грн. (чотириста двадцять сім тисяч чотириста шістдесят дві гривні 42 копійки).

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання постанови по справі № 805/10901/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки Донецької області до Приватного акціонерного товариства «Горлівський машинобудівний завод «Універсал» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 427 462,42 грн. строком на 24 місяці шляхом сплати заборгованості щомісячно в період з серпня 2013 року по червень 2015 року - по 17 810,00 грн., та у липні 2015 року - 17 832,42 грн.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови у присутності представників сторін.

Повний текст постанови складений та підписаний 7 серпня 2013 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Михайлик А.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.08.2013
Оприлюднено08.08.2013
Номер документу32865369
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/10901/13-а

Ухвала від 26.07.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Постанова від 07.08.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні