ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
06.08.2013 року Справа № 917/1594/13
Суддя Білоусов С. М. , розглянувши матеріали,
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомеханіка-центр", вул. Садова 2, кв. 12, с. Божківське, Полтавський район, Полтавська область,38734 (код ЄДРПОУ 32919930 (поштова адреса: вул. Леніна, 91, м. Полтава, 36022)
про визнання банкрутом відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомеханіка-центр", с. Божківське (далі ТОВ "Автомеханіка-центр") в особі голови ліквідаційної комісії Коломієць А.О. -звернулось до господарського суду Полтавської області із заявою від 02.08.2013 р. (вх. № 1934/13 від 02.08.2013 р.) про визнання банкрутом товариства відповідно до вимог ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Дана заява мотивована тим, що рішенням засновника ТОВ "Автомеханіка-центр" (протокол загальних зборів учасників №11/05-12 від 11.05.2012 р.) вирішено припинити діяльність підприємства шляхом його ліквідації, призначено ліквідатора та зобов'язано його провести ліквідацію. В подальшому було встановлено, що при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства неможливо задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі. Протоколом зборів учасника боржника від 19.10.2012 р. прийнято рішення про звернення в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство боржника та надання голові ліквідаційної комісії товариства повноважень на складання, підпис та подачу до господарського суду заяви про банкрутство боржника.
Дослідивши подані матеріали заяви про визнання банкрутом, суд дійшов висновку, що заява підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.
Частина 1 ст. 2 Закону про банкрутство встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Стаття 95 Закону про банкрутство, яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, вказує, що в разі, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, тобто дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи.
Відповідно до ст. 9 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітних плат, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження , згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цим вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Отже, згідно Закону про банкрутство наявність безспірних вимог кредиторів, які підтверджені документами виконавчого провадження, є обов'язковою передумовою для порушення справи про банкрутство як за заявою кредитора (кредиторів) так і за заявою боржника.
Тобто, заявник повинен надати господарському суду постанову про відкриття виконавчого провадження та довідку про хід виконання рішення та наказу суду органом державної виконавчої служби або відповідний документ, який би свідчив про стан виконавчого провадження на день звернення з заявою про порушення справи про банкрутство.
В заяві про визнання банкрутом заявник зазначає про наявність у ТОВ "Автомеханіка-центр" кредиторської заборгованості в сумі 2 510 685,09 грн., але доказів її безспірності суду не надано (в матеріалах заяви відсутні копії судових рішень, які набрали законної сили та постанов про відкриття виконавчого провадження).
Також, всупереч вимогам ч. 3 ст. 11 Закону про банкрутство, до заяви не додано:
- належно оформленої довідки про перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються.
У поданій заявником довідці відсутні відомості про суми грошових вимог (загальної заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
- належно оформленого переліку майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб.
Поданий заявником перелік ТМЦ, які передані у заставу як товари в обороті станом на 216.01.2006 року не містить інформації про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором.
Крім цього, заява не містить документальних доказів направлення заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї матеріалів на адресу виявлених у ході самоліквідації кредиторів.
Статтею 11 Закону про банкрутство встановлено вимоги до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.
У разі, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Закону, а також з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України, з урахуванням вимог цього Закону, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство.
Враховуючи вищевикладені в ухвалі обставини в сукупності, заява ТОВ "Автомеханіка-центр" про визнання банкрутом не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Згідно із ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ст. ст. 11, 12, 15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 3 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд ,
У Х В А Л И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомеханіка-центр" від 02.08.2013 р. (вх. № 1934/13 від 02.08.2013 р.) про визнання банкрутом повернути без розгляду.
Додаток: заява від 02.08.2013 р. та документи, зазначені в ній, як додатки, в т.ч. квитанція ПАТ КБ "Приватбанк" від 11.07.2013 р.про сплату судового збору на суму 5735,00 грн.
Суддя Білоусов С. М.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2013 |
Оприлюднено | 09.08.2013 |
Номер документу | 32872958 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Білоусов С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні