cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
08.08.2013Справа №02-21/ 901/2584/13
Суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Пукас А.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Національного Інституту винограду і віна «Магарач» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армата Груп» про стягнення 15 967,82 грн., розірвання договору та спонукання до виконання певних дій
ВСТАНОВИВ:
Національний Інститут винограду і віна «Магарач» звернувся до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Армата Груп» про стягнення 15 967,82 грн., у тому числі 13 969,96 грн. заборгованості з орендної плати з урахуванням індексації, 391,34 грн. пені, 98,68 грн. 3% річних та
1 507,84 грн. штрафу; розірвати укладений між сторонами договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.12.2012 № 248 М; зобов'язати відповідача звільнити орендовані нежитлові приміщення (майно) площею 33,6 кв. м, розташованих за адресою: вул. Кірова, буд. 31, корп. № 2, на першому поверсі, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, та передати їх позивачу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вважає, що дана позовна заява підлягає поверненню позивачу без розгляду, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Згідно з абзацом одинадцятим частини другої статті 17 названого Закону в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи: прізвище, ім'я, по батькові, дата обрання (призначення) та реєстраційні номери облікових карток платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно до частин 1,3 статті 18 зазначеного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що даний позов підписаний від імені позивача виконуючим обов'язки директора Загоруйко В.О., тоді як відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка відображається на офіційному веб-сайті розпорядника Єдиного державного реєстру, станом на 07.08.2013 директором НІВІВ «Магарач» є Зотов Анатолій Миколайович, особами, які уповноважені представляти юридичну адресу у правовідносинах з третіми особами та мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності є Іванченко В'ячеслав Йосипович та Піднебесний Сергій Володимирович.
Загоруйко В.О., який підписав позовну заяву не значиться серед осіб, уповноважених представляти позивача у правовідносинах з третіми особами, або які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності.
Додана до позовної заяви копія наказу Національної Академії Аграрних наук України від 39-к від 11.03.2013 про тимчасове призначення Загоруйко В.О. виконуючим обов'язки директора Національного інституту винограду і вина «Магарач», не є належним та допустимим в розумінні статті 34 Господарського процесуального кодексу України доказом на підтвердження повноважень Загоруйко В.О. на підписання позовної заяви.
Отже, позивачем до позову не додано доказів, які підтверджують наявне у Загоруйко В.О. право підпису позовних заяв від імені позивача.
Крім того, відповідно до частини 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
До позовної заяви позивачем додані описи вкладення до рекомендованого листа, з яких вбачається, що на адресу відповідача надіслана позовна заява (уточнена) на 2 аркушах, та позовна заява на 11 аркушах.
При цьому, позовна заява Національна Інституту винограду і вина «Магарач» викладена на 7 аркушах та в доданих до позову матеріалах відсутня будь-яка уточнена позовна заява, тому додані до позовної заяви описи вкладення не є належними доказами про направлення копії позовної заяви на адресу відповідача.
Згідно з вимогами пунктів 1,6 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів з описом вкладення.
Одночасно, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись статтями 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву з доданими до неї документами повернути Національному інституту винограду і вина «Магарач» без розгляду.
Додаток: матеріали позовної заяви на 49 аркушах, у тому числі оригінал платіжного доручення № 665 від 29.07.2013 про сплату 1 147,00 грн. судового збору, оригінал платіжного доручення № 666 від 29.07.2013 про сплату 1 147,00 грн. судового збору, оригінал платіжного доручення № 612 від 15.07.2013 про сплату 1 720,50 грн. судового збору та конверт.
Суддя А.Ю. Пукас
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2013 |
Оприлюднено | 09.08.2013 |
Номер документу | 32873840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
А.Ю. Пукас
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні