cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"05" серпня 2013 р.Справа № 922/2642/13
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Дзюби О.А.
при секретарі судового засідання
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", м. Харків про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", м. Харків , код ЄДРПОУ 33817754 за участю :
Представника боржника - Шамрай М.М., довіреність від 01.07.13р.
ВСТАНОВИВ:
Керівник боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", м. Харків, в порядку п. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 липня 2013 року прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" про порушення справи про банкрутство до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 01 серпня 2013 року; зобов'язано боржника надати суду необхідні документи для розгляду справи по суті; зобов'язано арбітражного керуючого Шишлова О.М. подати до суду заяву про участь у справі, в якості розпорядника майна боржника.
До канцелярії суду від арбітражного керуючого Шишлова О.М. надійшла заява (вх№ 25550) на участь у справі в якості розпорядника майна боржника, а також письмова інформація про його кандидатуру (вх№ 25552) разом з додатками.
Також, через канцелярію суду від боржника надійшло клопотання (вх. №28017) про доручення до матеріалів справи витребуваних судом документів.
Зазначені докази судом прийняті, розглянуті та залучені до матеріалів справи.
В судовому засіданні 01 серпня 2013 року оголошувалась перерва до 05 серпня 2013 року, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх матеріалів та обставин справи.
Після перерви розгляд справи продовжено.
В судовому засіданні представник боржника підтримав в повному обсязі заяву про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" та просив суд її задовольнити, ввести у справі процедуру розпорядження майном та призначити розпорядника майна.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутнього у засіданні суду представника боржника, суд зазначає наступне.
Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно п.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Скориставшись своїм правом керівник боржника звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" посилаючись на те, що боржник не може виконати грошові зобов'язання перед кредиторами після настання встановленого строку їх сплати, а також на те, що структура балансу підприємства є незадовільною, існують ознаки надкритичної неплатоспроможності, що свідчить про неможливість боржника задовольнити грошові вимоги його кредиторів та зобов'язує його звернутися до суду в порядку п.5 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання йог банкрутом".
Відповідно до п. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності);
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 505798 Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", ідентифікаційний код 33817754, зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 11.11.2005 року за номером 1 480 102 0000 017786, місцезнаходження: 61030, м. Харків, вул. Диканівська, буд. 5.
Судом встановлено, що боржник здійснював підприємницьку діяльність, набув статусу суб'єкта підприємницької діяльності та на момент звернення до господарського суду включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 03.06.2013р. та довідкою Головного управління статистики у Харківській області.
Враховуючи, що підприємство знаходиться у незадовільному фінансовому стані, оскільки розмір загальної кредиторської заборгованості значно перевищує вартість активів боржника та у зв'язку з наявністю потенційної загрози його неплатоспроможності, на виконання п. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" учасником Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" прийнято рішення від 27 травня 2013 року про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство відносно боржника та доручено директору підприємства підготувати, підписати т анадати до господарського суду усі необхідні документи.
Як вбачається з матеріалів справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" має грошові зобов'язання перед кредиторами, що не оспорюються боржником, які пов'язані з його господарською діяльністю та строк сплати яких настав в загальній сумі 3 289 005,72 грн., а саме
Перед ТОВ «Стилбуд» заборгованість в сумі 247 188, 05 грн., підтверджується договором підряду № 22/10-09 від 22 жовтня 2009 року, додатком №1 до вказаного догвовру, а також ухвалою господарського суду Харківської області віб 03 липня 2012 року у справі № 55/53-10 за якою задоволено заяву ТОВ «Стилбуд» та видано товариству дублікат наказу господарського суду про стягнення з боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" на користь ТОВ «Стилбуд» відповідної суми заборгованості.
Перед ВАТ «Харківметробуд» заборгованість в сумі 11970,62 грн., підтверджується відповідними видатковими накладними.
Перед ТОВ «Спецтеплосервіс» заборгованість в сумі 229 701,49 грн., підтверджується договором субпідряду №17 від 01 вересня 2010 року, довідкою про вартість виконаних робіт та актами прийому виконаних будівельних робіт.
Перед ПАТ «Південспецбуд» заборгованість в сумі 967 032,53 грн., підтверджується договором купівлі - продажу №1 від 05 січня 2011 року, а також оформленими у встановленому порядку видатковими накладними.
Перед ПрАТ СБМУ «Тунель буд» заборгованість в сумі 318 620,99 грн., підтверджується договором купівлі - продажу №4 від 28 січня 2011 року та договором про надання послуг №1тр від 02 лютого 2012 року, а також відповідними актами передачі -приймання робіт (виконаних послуг) та витратними накладними.
Перед ТОВ «Будтех» заборгованість в сумі 1 508 035,50 грн., підтверджується договором про надання послуг №8 від 01 квітня 2011 року, договором про надання послуг № 4 від 11 січня 2012 року, договором поставки №29/8-1 від 27 серпня 2011 року, договором купівлі - продажу (поставки) №21 від 29 вересня 2006 року, а також актами здачі-прийняття робіт та видатковими накладними.
Також, у своїй довідці боржник вказав заборгованість перед ПП «ЕлектроКомпелект», проте доказів в її підтвердження не представив.
Встановивши дані обставини, суд зазначає, що відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення господарських прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватись належним чином і у встановлений строк відповідно до вказівок закону, договору.
Частиною 3 статті 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до ст.ст. 525- 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору, а при відсутності таких - відповідно до вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання і одностороння зміна умов договору не допускаються, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно до ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Згідно ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом
Суд враховує, що згідно з наявними в матеріалах справи актами звірки взаєморозрахунків актами здачі-прийняття робіт та видатковими накладними, підписаними боржником та його кредиторами без будь-яких зауважень та заперечень та скріпленими печатками сторін, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що боржником підтверджено свою заборгованість перед кредиторами.
Також, боржником до своє заяви додана довідка, згідно якої Товариство з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" станом на 27 травня 2013 року має неоплачені видані векселі на суму 43 817 326,98 грн., що підтверджується реєстром виданих векселів та актами прийому - передачі векселів.
Згідно з бухгалтерськими даними боржника, в складі кредиторської заборгованості відсутні борги по заробітній платі підприємства, по податках та зборах, пенсійних та страхових внесках. Заборгованість по аліментам, відшкодуванню шкоди, заподіяної здоров'ю та виплати авторської винагороди також відсутня.
Також, суду надані докази, з метою виявлення усього наявного на підприємстві майна, на виконання вимог п. 3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року № 69 (із наступними змінами і доповненнями), п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМ України від 28.02.2000 року №419 (із наступними змінами і доповненнями) проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, нематеріальних активів, кредиторської та дебіторської заборгованості боржника.
Згідно інвентаризаційних описів та актів інвентаризації майна боржника від 27 травня 2013 року основних засобів, нематеріальних активів, виробничих запасів та іншого майна у боржника не має, грошові кошти в касі відсутні.
Майна, що перебуває в не має.
На виконання приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржником до заяви додана довідка про дебіторську заборгованість, яка становить 78 412, 11 грн.
Згідно наявної в матеріалах справи відповідної довідки статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" становить 33 200,00 грн.
Згідно довідки боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" має один відкритий розрахунковий рахунок в банківській установі ПАТ «Мегабанк», грошові кошти на якому відсутні.
Відповідно до довідки ПАТ «Мегабанк» від 04.06.13р. залишок коштів на якому складає 0,00 грн.
Відповідно до представленої довідки, боржник не має філій та представництв.
Згідно наданих балансів підприємства, а також звітів про фінансові результати, фінансовий стан Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" знаходиться в стані критичної неплатоспроможності і потенційного банкрутства, підприємство має недостатньо активів для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник це суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що грошовим зобов'язанням є зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Судом встановлено, що боржник має заборгованість строк сплати якої настав в сумі 3 289 005,72 грн., майно, грошові кошти та інші активи у боржника відсутні, отже на час розгляду заяви боржник не може в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, у зв'язку з наявною неплатоспроможністю та недостатністю майнових активів.
Зазначене свідчить про те, що керівником боржника при подачі до суду заяви про порушення справи про банкрутство у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" дотримані приписи статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно п.п. 6 та 9 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - За наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна та інш.
На підставі вищенаведеного., суд дійшов висновку порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, у відношенні боржника ввести процедуру розпорядження майном та призначити розпорядника майна.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Шишлова О.М. на участь у справі в якості розпорядника майна боржника, в якій він сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має, управління боржником раніше не здійснював, не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою особою, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, а також врахувавши письмову інформацію щодо даної кандилатруи, суд вважає можливим призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича, ідентифікаційний номер 3165812653, адреса реєстрації: Луганська обл., м. Свердловськ, квартал 60 років СРСР, буд. 43, кв. 39; офіс: м. Харків, вул. Плеханівська, 126/1 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 975 від 11.06.2013р.) та встановити розмір оплати його послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень, за рахунок активів боржника та стягнення дебіторської заборгованості.
Відповідно до п. 10 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку зобов'язати заявника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой" подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство та призначити попереднє засідання суду.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 10, 11, 12, 16, 19, 22, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство ТОВ "Універсалстрой", м. Харків, код ЄДРПОУ 33817754.
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника, строком на сто п'ятнадцять календарних днів.
4. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича, ідентифікаційний номер 3165812653, адреса реєстрації: Луганська обл., м. Свердловськ, квартал 60 років СРСР, буд. 43, кв. 39; офіс: м. Харків, вул. Плеханівська, 126/1 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 975 від 11.06.2013р.) та встановити розмір оплати його послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень, за рахунок активів боржника та стягнення дебіторської заборгованості.
5. Зобов'язати боржника в десятиденний строк з дня прийняття даної ухвали опублікувати в офіційному друкованому органі України газеті "Голос України" або "Урядовий Кур'єр" оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсалстрой", із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника, докази надати суду.
6. Зобов'язати розпорядника майна розглянути в тридцятиденний строк від дня публікації оголошення вимоги кредиторів, за наслідками розгляду вимог кредиторів повністю або частково визнати їх або відхилити, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що повідомити письмово заявників та господарський суд, в строк до 25 вересня 2013 року.
Зобов'язати розпорядника майна скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду, в строк до 30 вересня 2013 року.
Зобов'язати розпорядника майна провести інвентаризацію майна боржника, а також здійснити аналіз фінансового становища підприємства, інвестиційного положення, та положення на товарному ринку, в строк до 30 вересня 2013 року.
7. Призначити попереднє засідання суду на 15 жовтня 2013 року об 11:15 у приміщенні Господарського суду Харківської област, к. 107.
8. Дану ухвалу направити боржнику, розпоряднику майна, Основянська МДПІ, ДВС Червонозаводького р-ну, Червонозаводський районний суд м. Харкова, державному органу з питань банкрутства.
Суддя Дзюба О.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2013 |
Оприлюднено | 12.08.2013 |
Номер документу | 32908634 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні