Справа № 115/3693/13-ц
Провадження № 2/115/1446/2013
РІШЕННЯ
Іменем України
"01" серпня 2013 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд АР Крим у складі головуючого - судді Власенка А.П. при секретарі Новогребелець К.В., за участі позивача ОСОБА_1, представника відповідача - Тені Владислава Станіславовича, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Саки чисте місто» про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
У липні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Саки чисте місто» (надалі - ТОВ «Саки чисте місто») про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди.
Позов мотивований тим, що ОСОБА_1 працював в ТОВ «Саки чисте місто» на посаді двірника, проте не в повному обсязі отримував заробітну плату, заборгованість з якої позивач просить стягнути в розмір 4 026,89 грн. Крім того, позивач просить стягнути середній заробіток за час затримки виплати заробітної плати при звільненні в сумі 1 369,68 грн. та моральну шкоду у розмірі 1 369,68 грн.
Позивач в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди, просив суд відмовити в позові в цій частині, посилаючись на те, що підприємство не мало згоди виплатити заробітну плату своєчасно внаслідок арешту рахунків; проти позову щодо стягнення заробітної плати не заперечував.
Вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи сторін, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Аналогічну вимогу містить положення частини 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці».
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював в ТОВ «Саки чисте місто» на посаді двірника з 10 квітня 2012 року до 10 червня 2013 року (а.с. 4). З наданих сторонами доказів (розрахункових листків по заробітній платі та довідки про заборгованість) вбачається, що станом на червень 2013 року (місяць звільнення ОСОБА_1 з роботи) заборгованість із заробітної плати перед ним скала 4 026,89 грн. - за травень та червень 2013 року.
Відтак саме в такому розмірі підлягає задоволенню позов в частині стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.
Згідно з частиною 1 статті 116, статтею 117 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Виходячи з того, що із позивачем не був проведений остаточний розрахунок при звільненні, то з ТОВ «Саки чисте місто» підлягає стягненню середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При цьому, виходячи з положень частини 1 статті 11 ЦПК України, - в межах позовних вимог - за 25 днів затримки, починаючи з 11 червня 2013 року.
Враховуючи, що відповідачем надані відомості про середню заробітну плату позивача, які відповідають Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100, і її розмір складає 52,69 грн. на день, а позивач просить стягнути середній заробіток за 25 днів, то стягненню підлягає середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні в розмірі 1 317,25 грн. (25 Ч 52,69 = 1 317,25); отже позов в цій частині підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 2371 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, враховуючи те, що затримка розрахунку при звільненні до часу розгляду справи триває менше двох місяців, суд вважає за можливе стягнути з ТОВ «Саки чисте місто» на користь позивача моральну шкоду в розмірі 300 грн., частково задовольнивши таким чином відповідну позовну вимогу.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць. Оскільки розмір середньоденної заробітної плати позивача складав 52,69 грн., то до негайного виконання рішення суду підлягає допущенню в частині стягнення з відповідача 1 580,60 грн. (52,69 Ч 30 = 1 580,60).
Положенням частини 3 статті 88 ЦПК України визначено - якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави.
Виходячи з цього, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір, від сплати якого позивач був звільнений при зверненні до суду із позовом, в мінімальному розмірі - 229,40 грн., оскільки 1 % від ціни позову в частині задоволених вимог складає меншу суму (4 026,89 + 1 317,25 + 300 = 5 644,14; 1 % від 5 644,14 = 56,44).
Водночас не підлягають відшкодуванню з відповідача і 200 грн., які позивач просить стягнути з відповідача в якості оплати правової допомоги. Так, статтею 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.
Водночас з матеріалів справи не вбачається, що представник позивача брав участь у судовому засіданні, у вчиненні окремих процесуальних дій поза судовим засіданням чи ознайомлювався з матеріалами справи в суді. Не підтверджений доказами і факт отримання сплачених позивачем коштів саме адвокатом.
За таких обставин, сплачені позивачем 200 грн. (а.с. 7а) не можуть бути віднесені до судових витрат, а відтак і не підлягають розподілу між сторонами.
Враховуючи наведене, на підставі частини 1 статті 115, статті 116, частини 1 статті 2371 Кодексу законів про працю України, керуючись статтями 10, 11, 60, 61, 88, статтями 209, 212 - 215, пунктом 2 частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Саки чисте місто» про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди - задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Саки чисте місто» (код ЄДРПОУ 38006229, місцезнаходження: вул. Піонерська, 1, прим. 92, м. Саки, АР Крим) на користь ОСОБА_1 (ІІН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) 4 026,89 грн. заборгованості з виплати заробітної плати, 1 317,25 грн. середнього заробітку за час затримки розрахунку, 300 грн. моральної шкоди, а усього - в сумі 5 644 (п'ять тисяч шістсот сорок чотири) грн. 14 коп.
В решті позову - відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Саки чисте місто» (код ЄДРПОУ 38006229, місцезнаходження: вул. Піонерська, 1, прим. 92, м. Саки, АР Крим) в дохід держави судовий збір в розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 грн.
Рішення суду допустити до негайного виконання в частині стягнення заробітної плати за один місяць - в розмірі 1 580 (тисяча п'ятсот вісімдесят) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання через Сакський міськрайонний суд АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Власенко А. П.
Суд | Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2013 |
Оприлюднено | 13.08.2013 |
Номер документу | 32911863 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Власенко А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні