Постанова
від 12.08.2013 по справі 664/2106/13-п
ЦЮРУПИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

12.08.2013

Справа № 664/2106/13-п

П О С Т А Н О В А

12 серпня 2013 року м. Цюрупинськ

Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Никифоров Є.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, директора ТОВ «Лікарські трави Херсонщини», що знаходиться в м. Цюрупинську Херсонської області по вул. Ракітній, 16,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом № 63 про адміністративне правопорушення від 04.06.2013р., складеного начальником податкового контролю ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області, актом ДПС у Цюрупинському районі Херсонської області ДПС від 29.05.2013р. № 256/22-0/37846993 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Лікарські трави Херсонщини» (код за ЄДРПОУ 37846993) з питань дотримання вимог валютного законодавства по зовнішньоекономічному контракту від 21.12.2011 року № 21/2-11, складеному з нерезидентом РУП «Белмедпрепарати» (Республіка Білорусь) за період з 21.12.2011р. по 23.05.2013р.» встановлено, що директором вказаного товариства ОСОБА_1 порушено ст. 1 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (зі змінами та доповненнями), в результаті чого донарахована пеня в сумі 7666,57 грн., на підставі статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (зі змінами та доповненнями) та ст. 1 Указу Президента України від 18.06.1994 р. № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» (зі змінами та доповненнями), в результаті чого за порушення порядку декларування валютних цінностей нарахована штрафна санкція у сумі 680,00 грн., чим порушив ч.1 ст.162-1 КУпАП

ОСОБА_1 під час розгляду справи провину свою не визнав та пояснив, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення, складеного начальником податкового контролю ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області, він притягається до відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 162-1 КУпАП, а саме - за умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності або громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей. При цьому у протоколі зазначається що він, як посадова особа - директор ТОВ «Лікарські трави Херсонщини», порушив ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в результаті чого нарахована пеня в сумі 7666,57 грн., на підставі ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», та ст. 1 Указу Президента України від 18.06.1994 року № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами», згідно якої за порушення порядку декларування валютних цінностей нарахована штрафна санкція у сумі 680,00 грн. Вважає, що провадження у вказаній адміністративній справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення з огляду на наступне. Перелічені вище статті нормативних актів встановлюють обов'язок вчинення суб'єктами господарювання дій по поверненню валютної виручки в строк не пізніше 180 днів з дати митного оформлення експортованої продукції та відповідно обов'язок декларування сум належних їм валютних цінностей. Відповідальність за вказані порушення не пов'язана з наявністю чи відсутністю вини господарюючого суб'єкта та їх посадових осіб і застосовується за формальними ознаками, тобто встановленням факту невчинення зазначених дій. При цьому застосування і стягнення адміністративно-господарських санкцій до суб'єктів господарювання - учасників зовнішньоекономічної діяльності здійснюється податковими органами в порядку, передбаченому Податковим кодексом України. В даному випадку були складені податкові повідомлення-рішення на загальну суму 8346,57 грн. Вказана сума сплачена ТОВ «Лікарські трави Херсонщини» до бюджету. Натомість, притягнення його як директора ТОВ до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 162-1 КУПАП можливе лише за наявності в його діях прямого умислу по ухиленню від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей.

Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162-1 КУпАП.

Так, ч. 1 ст.162-1 КУпАП передбачає відповідальність за умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності або громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

З наявних матеріалів справи та наданих ОСОБА_1 письмових доказів вбачається, що невчасне повернення валютної виручки в Україну не є наслідком умисних дій з його боку, а пов'язане виключно зі зменшенням суми оплати за поставлену сировину від передбаченої контрактом до фактично оплаченої (за мінусом відходів) після її переробки і приведення у відповідність до фармакологічних стандартів Білорусі.

Таким чином, відсутня вина у формі умислу, що є невід’ємною ознакою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 162-1 КУпАП, що свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 162-1 ч.1, 247 ч. 1 п. 1, 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.162-1 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному суді Херсонської області через Цюрупинський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Є.О. Никифоров

СудЦюрупинський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення12.08.2013
Оприлюднено17.01.2014
Номер документу32914431
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —664/2106/13-п

Постанова від 12.08.2013

Адмінправопорушення

Цюрупинський районний суд Херсонської області

Никифоров Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні