cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
12.08.13 № 910/15331/13. Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши
позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Краківська 15-17"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-ВВ"
про про зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Краківська 15-17" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер -ВВ" про зобов'язання передати на баланс житловий будинок.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік"від 06.12.2012 року №5515-VI станом на 01.01.2013 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1147,00 грн.
Ставки судового збору з позовної заяви майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати ( 1720, 50 грн. ) та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат ( 68 820, 00 грн. ).
Відповідно до позовної заяви, позивач просить суд: 1) зобов'язати відповідача передати за актом приймання - передачі на баланс позивачу житловий комплекс за адресою вул. Краківська, 15/17 з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією; 2) зобов'язати відповідача передати за актом приймання - передачі на баланс позивачу службові площі у розмірі 2 % від загальної площі будинку за адресою вул. Краківська, 15/17.
Відповідно до п. 2.11. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу 6 Господарського процесуального кодексу України", якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Оскільки позовна заява містить дві пов'язані між собою позовні вимоги немайнового характеру, позивачем повинно бути сплачено судовий збір в розмірі 2 294, 00 грн. Проте, із доданого до позовної заяви платіжного доручення № 140 від 19.07.2013 року про сплату судового збору у розмірі 1 147, 00 грн. не вбачається оплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Оскільки, платіжне доручення № 140 від 19.07.2013 року про сплату судового збору у розмірі 1 147, 00 грн. на зворотньому боці не містить напису "зараховано в державний бюджет", суд не може дійти висновку, що судовий збір був зарахований до державного бюджету, у відповідності до ст. 9 Закону України "Про судовий збір".
Також, згідно п. 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу 6 Господарського процесуального кодексу України", платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідно реквізитів "призначення платежу" платіжного доручення від 19.07.2013 № 140 дана позовна заява жодним чином не ідентифікована, тобто не визначені реквізити позовної заяви (дата, номер), яка оплачується судовим збором, а також не зазначена сторона до якої заявлені позовні вимоги.
За таких обставин, суд приходить до висновку про недотримання позивачем вимог п. 4 ст. 63 ГПК України.
Відповідно до п. 6 ст. 63 ГПК України - не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно п. 2 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як випливає з вимог ч.1 ст. 56 ГПК України, обов'язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів не залежить від того чи є у наявності у відповідача дані документи.
Матеріали позовної заяви надісланої суду в якості доказів направлення відповідачу позовної заяви, містять опис вкладень в поштовий конверт та касовий чек, і при цьому із опису вкладень вбачається, що позовна заява та додані до неї документи були направлені на адресу: 08600, м. Васильків, вул. Шевченка, 15, в той час як із матеріалів позовної заяви вбачається, що місцезнаходження відповідача: 08600, Київська область, м. Васильків, вул. Шеаченка, буд. 15. Таким чином, позовна заява та додані до неї документи, направлені позивачем не на адресу відповідача.
Отже, суд приходить до висновку про недотримання позивачем вимог п. 6 ст. 63 ГПК України.
Відповідно до ст. 57 ГПК України - до позовної заяви, підписаної представником не додано документів, що підтверджують повноваження представника позивача.
Статтею 54 ГПК України встановлено, що позовна заява подається до господарського суду в письмові формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Статтею 57 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача .
Згідно ч. 3 ст. 28 ГПК України представником юридичних осіб можуть бути особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Позовну заяву підписано В. С. Кишеня, з посиланням на те, що він є представником позивача за довіреністю № б/н від 16.06.2013 року.
Матеріали позовної заяви містять довіреність № б/н від 06.06.2013 року, відповідно до якої В. С. Кишені надається право, зокрема, представляти інтереси Об'єднання в будь-яких підприємствах, установах, організаціях, в органах державної влади та місцевого самоврядування, в загальних, господарських, адміністративних судах всіх інстанцій по всім справам та з будь-яких питань, здійснювати від імені Об'єднання всі процесуальні дії, користуватися всіма правами наданими позивачу, відповідачу та третій особі, в тому числі: знайомитись з матеріалами справи; робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, заяявляти клопотання і відводи; давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; подавати докази, брати участь у досліджені доказів, одержувати копії судових рішень, збільшувати або зменьшувати розмір позовних вимог, праа повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання позову, зміну підстав та/або предмет позову, укладання мирваої угоди, оскарження рішень, постанов, ухвал суду будь-якої інстанції з правовм підпису всіх вищезазначених документів, завіряння копій документів, а також вчинювати всі інші дії, пов'язані з виконанням цієї довіреності.
Вищевказаною довіреністю Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Краківська 15-17" не наділило свого представника В. С. Кишеню правом подання та правом підписання позовних заяв.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду якщо: позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Отже, суд приходить до висновку про недотримання позивачем вимог п. 1 ст. 63 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню для усунення допущених порушень, після чого заявник не позбавлений права повторно звернутись з позовною заявою до господарського суду в загальному порядку (ч. 3 ст. 63 ГПК України).
Також, суд звертає увагу на те, що у разі повторного подання позовної заяви, додані до неї матеріали мають бути додані в оригіналі або у належним чином засвідченій копії.
Керуючись п. 1, 4, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву і додані до неї документи повернути без розгляду.
Суддя Г.П. Бондаренко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2013 |
Оприлюднено | 12.08.2013 |
Номер документу | 32918913 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні