Справа №295/11987/13-к
1-кс/295/4769/13
У Х В А Л А
01.08.2013 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Кузнєцов Д.В., при секретарі Чайківській Н.М., за участю начальника відділу кримінальних розслдіувань СУФР ГУ Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні винесене у кримінальному провадженні № 42013060000000053 ст. слідчим з ОВС СУФР ГУ Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_2, та погоджене старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_3, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю та їх вилучення, а також додані до клопотання матеріали кримінального провадження,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Богунського районного суду із клопотанням в якому зазначає, що у провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Житомирській області знаходиться кримінальне провадження № 42013060000000053 щодо службових осіб ТОВ «НК Синтез» (код ЄДР 37151707, м. Житомир), за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Слідчий вказує, що досудовим розслідуванням по кримінальному провадженню встановлено, що службові особи ТОВ «НК Синтез» (код ЄДР 37151707), яке зареєстроване та перебуває на обліку у ДПІ у м. Житомирі, в період часу з 2010 по 2012 роки, в порушення п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), протиправно завищували податковий кредит з податку на додану вартість внаслідок відображення у бухгалтерському та податковому обліках підприємства проведення безтоварних операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Ріаліз Ойл» (код ЄДР 36440286, м. Дніпропетровськ), ТОВ «Віконд Ойл» (код ЄДР 36440244, м. Дніпропетровськ) та ТОВ «Сан Тревел» (код ЄДР 33574822, м. Полтава). Вказані суб’єкти підприємницької діяльності використовувались з метою штучного завищення реальної вартості нафтопродуктів фактично отриманих ТОВ «НК Синтез» від заводів - виробників (імпортерів) ПАТ «Укртатнафта», ВАТ «НПК Галичина», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та, відповідно для ухилення від сплати податку на додану вартість на суму понад 3 млн. грн.., що складає особливо великі розміри.
Проведеними розшуковими діями та в результаті аналізу матеріалів кримінального провадження встановлено, що у ТОВ «Ріаліз Ойл», яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, та ТОВ «Віконд Ойл», яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, відсутні виробничі фонди та потужності, мала кількість працюючих при значних оборотах підприємства, що може свідчити про неможливість настання реальних наслідків від здійснення господарської діяльності.
Слідчий зазначає, що у ТОВ «Ріаліз Ойл» та ТОВ «Віконд Ойл» відкриті розрахункові рахунки у ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299), а також закріплений один IP-адрес, з яких відправлялись електронні платіжні доручення на перерахунок коштів ТОВ «Ріаліз Ойл» та ТОВ «Віконд Ойл» по вказаним банківським рахункам, а саме 195.248.177.110, що свідчить про те, що електронна система «клієнт банк» вказаних СПД локалізована в одному місці.
З відкритих джерел мережі «інтернет» встановлено, що послуги по обслуговуванню даного IP-адресу 195.248.177.110 надає інтернет-провайдер ТОВ «Алькар - Телепорт» (код ЄДР 23369328, м. Дніпропетровськ, пр-т. Кірова, буд. 82).
У ТОВ «Алькар - Телепорт» (код ЄДР 23369328) зберігаються наступні документи (інформація на паперових носіях, інформація на електронних носіях, інформація електронної інформаційної системи інтернет-сервісу електронної пошти): інформація щодо абонентів, яким виділено в користування вказаний ІР-адрес 195.248.177.110 (ПІБ користувачів, юридичних осіб-користувачів, адресні дані (в тому числі адресу, за якою закріплений вказаний ІР-адрес), контактні телефони, паспортні або інші наявні персональні дані).
Дані документи (інформація) перебувають у володінні та зберігаються лише у ТОВ «Алькар - Телепорт», де обслуговуються абоненти електронної інформаційної системи інтернет-сервісу, та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні, а саме: щодо персональних електронно-обчислювальних машин, серверів, інших електронних пристроїв, які використовуються невстановленими особами, що фактично керують фінансово-господарською діяльністю СПД та на яких знаходиться електронна система «клієнт-банк», що надає можливість дистанційного перерахування коштів по рахункам ТОВ «Ріаліз Ойл» та ТОВ «Віконд Ойл», тобто мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та являються джерелом доказів, а тому виклик в судове засідання службових осіб ТОВ «Алькар - Телепорт», призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, у зв’язку з чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Тобто довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків. Окрім цього вищевказані документи, які містять охоронювану законом таємницю, становлять банківську таємницю, тимчасовий доступ до яких, здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Заслухавши доповідь учасника судового розгляду, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що за таких обставин клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню з підстав, наведених у ньому.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно п.1,2,3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно положення ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою ст.. 163 КПК України, доведе наявність достатніх підстав можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 110, 132, 159, 160, 163 та 164 КПК України слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС ВКР СУФР ГУ Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_2 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та можливість їх вилучення (виїмку) у ТОВ «Алькар - Телепорт» (код ЄДР 23369328, м. Дніпропетровськ, пр-т. Кірова, буд. 82), а саме: оригіналів документів (інформації), як на паперових так і на електронних носіях, щодо абонентів, яким виділено в користування ІР-адрес 195.248.177.110 (ПІБ користувачів, юридичних осіб-користувачів, адресні дані, в тому числі адресу, за якою закріплений вказаний ІР-адрес), контактні телефони, паспортні або інші наявні персональні дані.
Встановити строк дії ухвали до 01.09.2013 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Д.В. Кузнєцов
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 32956371 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні