Справа №327/229/13-ц
Провадження № 2/327/86/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.07.2013 р. смт. Розівка
Розівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Аксьоненка В.І.,
при секретарі судового засідання Бондаренка Є.А.
за участю: представників позивача ОСОБА_1 та ОСОБА_2, представника відповідача Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції - Єрошенкова А.П., представника третьої особи Відділу Держземагенства у Куйбишевськоому районі Запорізької області в особі Говоренка О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Розівського районного суду Запорізької області цивільну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» (далі ТОВ «Агро-Вектор») до ОСОБА_6 та Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області (далі Реєстраційна служба), 3-я особа на боці відповідача фізична особа підприємець ОСОБА_7 (далі ФОП ОСОБА_7), 3-я особа без самостійних вимог Відділ Держземагентства у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації,-
В С Т А Н О В И В :
До Розівського районного суду Запорізької області звернулося ТОВ «Агро-Вектор» з позовом до ОСОБА_6 та Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області, 3-я особа на боці відповідача ФОП ОСОБА_7, 3-я особа без самостійних вимог Відділ Держземагентства у Куйбишевському районі Запорізької області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ОСОБА_6 на підставі державного акту на право на власності на землю виданого 02 квітня 2001 року, є власником земельної ділянки площею 10,1999 гектара, яка розташована за межами населених пунктів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області . Вищевказана земельна ділянка знаходиться в користуванні позивача ТОВ «Агро-Вектор» відповідно до договору оренди, укладеного між позивачем та відповідачем ОСОБА_6 22.07.2010 року терміном на 10 років. Зазначає, що позивач ТОВ «Агро-Вектор» звернувся з листом до державного реєстратора реєстраційної служби Розівського управління юстиції Запорізької області Єрошенкова А.П. з проханням не допустити реєстрацію договорів оренди земель між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 Також, при особистій зустрічі, між директором ТОВ «Агро-Вектор» та начальником реєстраційної службі Розівського районного управління юстиції Запорізької області, останньому був наданий оригінал договору оренди з ОСОБА_6 та довідка з відділу держземагентства у Куйбишевському районі Запорізької області , щодо реєстрації договору оренди в 2010р.
Державний реєстратор реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області Єрошенков А.П. письмову відповідь на лист позивача не надав та проігнорував його законні вимоги, зареєструвавши договір оренди між відповідачем ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7
Вважає, що оскільки, договір оренди земельної ділянки не змінений, не розірваний, не визнаний недійсним, його реєстрація не скасована то він вважається чинним, а дії відповідача ОСОБА_6 щодо передачі в оренду ФОП ОСОБА_7 спірної земельної ділянки 10,1999 га. кадастровий номер: 2324980200:03:002:0020 без припинення попереднього, діючого договору оренди земельної ділянки та відповідача державного реєстратора щодо реєстрації державним реєстратором речових прав на нерухоме майно є безпідставними та незаконними, які порушують право позивача на володіння та користування орендованою земельною ділянкою, прохає суд визнати недійсним договір оренди земельної ділянки між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 та скасувати державну реєстрацію договору права на оренду земельної ділянки.
Позицію позивача в судовому засіданні підтримали його представники ОСОБА_1 та ОСОБА_2, та надали відповідні позовній заяві пояснення.
Відповідач ОСОБА_6 в судове засідання вдруге не з'явився та в заяві наданій до секретаріату суду просив у зв'язку зі зміною представника, з яким укладено договір на захист його прав і який на даний час хворіє відкласти розгляд справи та узгодити з його адвокатом дату розгляду справи.
Представник відповідача ОСОБА_6, ОСОБА_10 у судове засідання не з'явився надавши суду заяву про неможливість участі у судовому засіданні у зв'язку з відрядженням.
Третя особа ФОП ОСОБА_7 в судове засідання не з'явився та до суду надіслав заяву в якій просив суд відкласти розгляд справи у зв'язку з виробничою необхідністю.
Ознайомившись з наданими заявами відповідача, третьої особи та представника позивача ОСОБА_6, суд вважає, що зазначені у заявах причини для відкладення розгляду справи є безпідставними та такі які не підтверджені жодними доказами і ведуть до навмисного затягування розгляду справи, а тому виходячи з наведеного судом може бути розглянута справа у відсутності зазначених учасників процесу.
Представник відповідача Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області державний реєстратор Єрошенков А.П. в судовому засіданні позов не визнав. Зазначив,що він діяв відповідно до норм чинного законодавства, вважає договір оренди укладений між ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 дійсним.
Представники третьої особи, відділу Держземагетнства у Куйбишевському районі Запорізької області в особі Говоренка О.В. суду пояснив, що 15 травня 2013 року до Держземагентства від державного реєстратора Єрашенкова А.П. надійшов письмовий запит на надання інформації щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно у тому числі на земельну ділянку ОСОБА_6, кадастровий номер якої: 2324980200:03:002:0020 та яка розташована на території Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області. В той же день за вихідним № 368 було надано відповід в якій було зазначено, що в книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 2324980200:03:002:0020 укладено між ОСОБА_6 та ТОВ «Агро-Вектор» терміном на 10 років про що вчинено запис від 09.12.2010 року реєстраційний номер 041027900205. Крім того в той же день начальник Держземагетнства Гуральський М.Л. зателефонував пес посередньо реєстратору Єрашенкову А.П. та в усній формі повідомив про реєстрацію вищезазначеного договору.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідач ОСОБА_6 є власником земельної ділянки кадастровий №2324980200:03:002:0020 , номер на схемі 468, площею 10,1999 га, яка розташована за межами населених пунктів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області , згідно державного акту на право власності на землю серії II - ЗП № 053709, виданого на підставі розпорядження голови Розівської райдержадміністрації від 02 квітня 2001 року № 19, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 146 від 20 вересня 2001 року, цільове призначення земельної ділянки - ведення сільськогосподарського виробництва.
22 липня 2010 року між позивачем ТОВ «Агро-Вектор» і відповідачем 1 - ОСОБА_6 укладено договір оренди земельної ділянки площею 10,1999 га, що розташована за межами населених пунктів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області терміном на 10 років до 01.12.2019 року.
09.12.2010 року вказаний договір зареєстровано у Розівському районному відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 09 грудня 2010 року за № 041027900205.
Відповідно до п.1 Договору оренди, Орендодавець ОСОБА_6 надає, а Орендар ТОВ «Агро-Вектор» приймає в строкове платне користування земельну ділянку цільове призначення якої ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за межами населених пунктів Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області.
У пункті 2 Договору оренди передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 10,1999 га, у тому числі рілля 10,1999 га.
Згідно п.2.2 Договору оренди індивідуальний кадастровий номер земельної ділянки: 2324980200:03:002:0020.
Відповідно до п.8 Договору оренди, договір укладено терміном на 10 років до 01 грудня 2019 року.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним Кодексом України, Цивільним Кодексом України, Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про оренду землі», іншими законами України, а також договорами оренди землі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Згідно ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін , спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є відплатним , якщо інше не встановлено договором , законом або не випливає із суті договору.
Згідно ч. 2 ст. 792 ЦК України, відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Статею 93 Земельного кодексу України передбачено, що відносини , пов'язані з орендою землі , регулюються законом, а саме спеціальним законом - Законом України «Про оренду землі».
Саме Законом України «Про оренду землі» визначаються загальні положення оренди землі, правове визначення договору оренди та його істотні умови, порядок укладання договору оренди землі, деталізована орендна плата (поняття форма, умови перегляду), права та обов'язки орендодавців, захист їхніх прав, положення щодо порядку зміни, припинення та поновлення договору оренди землі, а також порядок розгляду спорів і відповідальність сторін за невиконання зобов'язання за договором оренди землі.
Згідно ст. 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 210 ЦК України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Приписами ст.125 ЗК України передбачено, що право оренди землі виникає після укладання договору оренди та його державної реєстрації.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про оренду землі», в редакції, що діяла на момент укладення Договору оренди , укладений Договір оренди землі підлягає державній реєстрації.
Пунктом 5 ст. 126 ЗК України, в редакція, яка діяла на момент укладення Договору оренди землі, було зазначено, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.
Реєстрація Договору оренди проводилась відповідно до Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого Постановою КМУ від 25.12.1998р. № 2073, яка діяла на момент укладення вищевказаного договору.
Відповідно до п.2 Порядку державної реєстрації договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року № 2073, в редакції станом на час виникнення правовідносин, державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.
Факт передачі земельної ділянки від відповідача ОСОБА_6 до позивача ТОВ «Агро-Вектор» підтверджується план схемою розташування земельної ділянки, кадастровим планом земельної ділянки, актом визначення меж земельної ділянки, актом прийому передачі земельної ділянки підписаним між відповідачем 1 ОСОБА_6 та позивачем ТОВ «Агро-Вектор».
Договір укладено відповідно до вимог чинного законодавства та він є дійсним. Договір було укладено в письмовій формі з погодженням усіх наявних істотних умов, відповідач1 на час укладення договору мав необхідний обсяг цивільної дієздатності, його волевиявлення було спрямоване на укладення договору.
Виходячи з наведеного ТОВ «Агро-Вектор»» набув законної правової підстави на володіння та користування земельною ділянкою відповідача 1, відповідно до Договору оренди землі від 22.07.2010 р., який зареєстрований 09 грудня 2010 р. у Розівському відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» за № 041027900205.
Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Приписами ст. 27 ЗУ «Про оренду землі» передбачено, що орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону.
Відповідно до ст.31 ЗУ «Про оренду землі» дія договору припиняється у разі: закінчення строку на який його було укладено; придбання Орендарем земельної ділянки у власність;викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи - Орендаря , а також з інших підстав, визначених законом.
Відповідно до ч.3 та 4 ст.31 ЗУ «Про оренду землі», договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Пунктом 38 вищевказаного договору передбачено, що дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків , передбачених договором , та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
Згідно ст. 32 Закону України «Про оренду землі», на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених умовами договору.
Як передбачено п.39 Договору оренди, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
Відповідно до ст. 651 ЦК України, договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Таким чином, зміна умов договору і припинення його дії регламентовано у п. 36-39 вищезазначеного договору та ст.ст. 31, 32 Закону України «Про оренду землі» , а також ст.651 ЦК України.
На підставі зазначеного видно, що підстав для припинення дії договору оренди укладеного між ОСОБА_6 та ТОВ «Агро-Вектор» не було.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_6 своєчасно та в повному обсязі отримував орендну плату від позивача в грошовій формі.
Відповідно до видаткових касових ордерів ОСОБА_6 отримав за період з 2010 року по 2012 рік орендну плату. Та претензій з боку ОСОБА_6 з приводу неналежного виконання умов Договору оренди не було.
Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Суд може захистити цивільне право або інтерес способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.ст. 10, 11 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.4 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.
Як зазначалося вище право оренди земельної ділянки було посвідчене договором оренди землі, який був зареєстрований відповідно до закону, що діяв на момент укладення правочину та його реєстрації.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав тощо.
Як передбачено п.2 ч.2 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор: приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.
Відповідно до п.8 та 8-1 ч.2 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державний реєстратор:у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень; під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки.
Відповідно до п.2 и п.3 ч.1 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації;
Позивач звернувся до Державного реєстратора реєстраційної служби Розівського управління юстиції Запорізької області Єрошенкова А.П. листом вих. № 17 від 02.05.2013г. з проханням не допустити реєстрацію договорів оренди земель між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 Крім того , при особистій зустрічі, між директором позивача та начальником реєстраційної службі Розівського районного управління юстиції Запорізької області Єрошенковим А.П., останньому був наданий оригінал договору оренди з відповідачем ОСОБА_6 та довідка з відділу держземагенства у Куйбишевському районі Запорізької області , щодо реєстрації договору оренди в 2010р. у Розівському районному відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру».
Відповідач в особі державного реєстратора реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області Єрошенков А.П. звернувся до Держзем агентства про надання інформації щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно у тому числі на земельну ділянку ОСОБА_6, кадастровий номер якої: 2324980200:03:002:0020 та яка розташована на території Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області.
Не дочекавшись відповіді та в порушення вимог ст. 3 Закону ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зареєстрував право на оренду земльної ділянки за кадастровим номером 2324980200:03:002:0020 ФОП ОСОБА_7
З наданої у судовому засіданні відповіді на запит державного реєстратора про надання інформації щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно у тому числі на земельну ділянку ОСОБА_6, кадастровий номер якої: 2324980200:03:002:0020 та яка розташована на території Азовської сільської ради Розівського району Запорізької області видно, що державному реєстратору Єрошенкову А.П. 15.05.2013 року було надано відповідь, що ОСОБА_6 та ТОВ «Агро-Вектор» зареєстрували договір оренди земельної ділянки терміном на 10 років про, що в книзі реєстрації договорів оренди землі вчинено запис про державну реєстрацію від 09.12.2010 року за реєстраційним номером 041027900205.
Але відповідачем Реєстраційною службою в особі Єрашенкова А.П. було проігноровано як повідомлення позивача, так і відповідь Держземагентства у Куйбишевському районі Запорізької області про обтяжуючі обставини до спірної земельної ділянки, та зареєстрував право на оренду землі за ОСОБА_7 не дотримавшись вимог ст. ч.3 ст.4, п.1,п.2 , п.8 та 8-1 ч.2 ст.9,п.2 и п.3 ч.1 ст.15, ч.2 ст.28-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Оскільки, Договір оренди земельної ділянки не змінений, не розірваний, не визнаний недійсним, то він вважається чинним.
Дії відповідача ОСОБА_6 щодо передачі в оренду ФОП ОСОБА_7 спірної земельної ділянки 10,1999 га. кадастровий номер: 2324980200:03:002:0020 та державного реєстратора щодо реєстрації державним реєстратором речових прав на нерухоме майно є безпідставними та незаконними, так як при укладені договору оренди ОСОБА_6 з ФОП ОСОБА_7 відповідачами були порушені вимоги чинного законодавства, а саме п. 36-39 Ддоговору оренди землі від 22.07 2010 року укладеного між ОСОБА_6 та ТОВ «Агро-Вектор», а також ст.ст. 31, 32 Закону України «Про оренду землі», і ст.651 ЦК України.
Частиною 1 ст. 215 ЦК України встановлено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, які встановлені ч. 1-3,5,6 ст. 203 цього Кодексу.
У ч.1 ст. 203 ЦК України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Статтею 13 ЦК України передбачено: «Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства».
Частиною 1 ст. 14 ЦК України передбачено: «Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства».
Статтею 24 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендодавець зобов'язаний не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою.
Відповідачами не надано суду доказів якіб свідчили, що дія договору оренди та суборенди землі припинена.
Таким чином, суд, виходячи з встановлених обставин у справі, прийшов до висновку
що оскільки, договір оренди земельної ділянки не змінений, не розірваний, не визнаний недійсним, його реєстрація не скасована то він вважаються чинним, а дії відповідача ОСОБА_6 щодо передачі в оренду ФОП ОСОБА_7 спірної земельної ділянки 10,1999 га. кадастровий номер 2324980200:03:002:0020 без припинення попереднього, діючого договору оренди земельної ділянки та відповідача Реєстраційної служби в особі Єрашенкова А.П. державного реєстратора щодо реєстрації державним реєстратором речових прав на нерухоме майно, порушують право позивача на володіння та користування орендованою земельною ділянкою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 13, 14, 16, 202, 203, 215, 526, 530, 629, 651, 774, 792 ЦК України, ст.ст.13, 24, 27, 31, 32 ЗУ «Про оренди землі», ст.ст. 93, 152 ЗК України, ст. ч.3 ст.4, п.1,п.2 , п.8 та 8-1 ч.2 ст.9,п.2 и п.3 ч.1 ст.15, ч.2 ст.28-1 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ст.ст. 3, 10, 11, 57-60, 84, 212-215,218 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» до ОСОБА_6 та Реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації - задовольнити .
Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки кадастровий номер 2324980200:03:002:0020., розташованої за межами населених пунктів Азовської сільської ради, загальною площею 10,1999 га , у тому числі рілля 10,1999 га., укладеного між ОСОБА_6 та Фізичною особою підприємцем ОСОБА_7, зареєстрований реєстраційною службою Розівського районного управління юстиції Запорізької області.
Скасувати державну реєстрацію договору на право оренди земельної ділянки кадастровий номер 2324980200:03:002:0020., розташованої за межами населених пунктів Азовської сільської ради, загальною площею 10,1999 га. , у тому числі рілля 10,1999 га., укладеного між ОСОБА_6 та Фізичною особою підприємцем ОСОБА_7, зареєстрованого реєстраційною службою Розівського районного управління юстиції Запорізької області.
Рішення суду відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: В.І. Аксьоненко
Повний текст рішення виготовлений судом 12.07.2013 року.
Суд | Розівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2013 |
Оприлюднено | 16.08.2013 |
Номер документу | 32958865 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Розівський районний суд Запорізької області
Аксьоненко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні