10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 серпня 2013 року Справа № 812/6644/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Борзаниці С.В.,
при секретарі: Величко Л.М.,
за участю сторін:
представник позивача - не з'явився,
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Істленд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 11371,82 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Істленд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 11371,82 грн.
У позовній заяві позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Істленд» заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 11371,82 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Істленд» зареєстроване в УПФУ в м. Алчевську Луганської області як платник страхових внесків з 09.11.2004.
В порушення п.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим, за період з 20.02.2009 по 27.04.2010 за відповідачем рахується заборгованість (недоїмка) по внескам у розмірі 11371,82 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі. Заперечень на позов не надавав.
Дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що за період з 20.02.2009 по 27.04.2010 за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 11371,82 грн., яка складається з: нарахованих страхових внесків відповідно до звітів, наданих ТОВ «Істленд» до УПФУ в м. Алчевську з січня по грудень 2009 року, в сумі 7002,50 грн.; штрафних санкцій в сумі 3641,81 грн. та пені в сумі 984,09 грн., нарахованих УПФУ в м. Алчевську згідно рішень №157 від 20.03.2009, №176 від 08.042010, №338 від 25.05.2009, №466 від 18.08.2009.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Абзацем 5,6 ч. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ", який діє з 01.01.2011 року, встановлено: "Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01.01.2011, у тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01.01.2011 не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01.01.2011, у тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 01.01.2011 не настав, та відповідних сум штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим законом."
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно з п.5 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону України № 1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем відповідачу була сформована та надіслана вимога від 05 січня 2011 року №ю-21 про сплату боргу на суму 11371,82 грн. (а.с.26). Вимога про сплату боргу відповідачем не була оскаржена, тобто на час розгляду справи є чинною та підлягає виконанню.
На час розгляду справи, відповідач у добровільному порядку борг зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 11371,82 грн. не сплатив, у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14, 15, 17, 18, 20, 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-I, ст.ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Істленд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 11371,82 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Істленд», ід.код 33256593, на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 11371,82 грн. (одинадцять тисяч триста сімдесят одна гривня 82 копійки).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено у повному обсязі 13 серпня 2013 року.
Суддя С.В. Борзаниця
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2013 |
Оприлюднено | 16.08.2013 |
Номер документу | 32987299 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.В. Борзаниця
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні