Рішення
від 13.08.2013 по справі 910/10135/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/10135/13 13.08.13

За позовомКомунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» ДоВідкритого акціонерного товариства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Укрнафтогазбудпроект» Простягнення 23 723,80 грн. Суддя: Домнічева І.О.

Представники:

Від позивача Каштанова Н.В., Мазурок Я.В. - за дов.

Від відповідача Чутов Ю.М., Беньковський А.А. - за дов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація» (надалі - Позивач) звернулось до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Проектно-конструкторський технологічний інститут «Укрнафтогазбудпроект» (надалі - Відповідач) про стягнення з 23 723,80 грн. заборгованості за Договором № 203 від 10.09.2003 р.

Ухвалою від 31.05.2013р. Господарським судом міста Києва за вищевказаним позовом порушено провадження у справі.

26.06.13р. через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про долучення до матеріалів справи.

На підставі ст.77 ГПК України, в судовому засіданні 02.07.13р. оголошено перерву до 13.08.13р.

13.08.13р. через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява в якій просить припинити провадження у справі на суму основного боргу в розмірі 11 888,98 грн. та стягнути 10 440,99 грн. - основного боргу, 3,95 грн. - інфляційних втрат, 231,65 грн.- 3% річних, 1 158,23 грн.- пені.

В судовому засіданні 13.08.2013р. судом було оголошено вступну і резолютивну частини рішення у справі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оглянувши надані оригінали документів, копії яких долучені до матеріалів справи, суд -

ВСТАНОВИВ:

10.09.2003 р. між Комунальним підприємством "Київжитлоспецексплуатація" (надалі - позивач, дирекція) та Відкритим акціонерним товариством "Проектно-конструкторський і технологічний інститут "Укрнафтогазбудпроект" (надалі - відповідач, абонент), як споживачем, було укладено договір про надання послуг на теплопостачання та технічне обслуговування і утримання внутрішньобудинкових інженерних систем центрального опалення, гарячого водопостачання та їх абонентських уводів № 203.

Згідно п 1.1 договору предметом цього договору є надання послуг на теплопостачання та своєчасна сплата в повному обсязі спожитої енергії у гарячій воді та експлуатаційних витрат; обслуговування та утримання внутрішньобудинкових інженерних систем ЦО, ГВП та їх абонентських уводів в нежитловому приміщенні (будинку) за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 51-Б.

Відповідно до п. 2.2.1 договору дирекція зобов'язана розподіляти надану енергопостачальною організацією вцілому на будинок теплову енергію у вигляді гарячої води на потреби: опалення та вентиляції (під час опалювального сезону), в кількості та обсягах згідно з заявкою орендаря.

Пунктом 2.3.3 договору встановлено, що споживач зобов'язаний виконувати умови та порядок оплати в обсягах і терміни, які передбачені в додатку № 2 до цього договору.

Також сторонами договору № 203 від 10.09.2003 р. було погоджено:

- тарифи на теплову енергію (додаток № 1);

- порядок розрахунків за теплову енергію (додаток № 2), відповідно до яких сторонами визначено, що споживач щомісяця з 14 по 18 число самостійно отримує у дирекції акт звірки на початок розрахункового періоду, розрахунок фактичного споживання теплової енергії за попередній період та платіжну вимогу-доручення, куди включена вартість теплової енергії на поточний місяць, з урахуванням остаточного сальдо розрахунків на початок розрахункового періоду та акт виконаних робіт. Сплату за вказаними документами споживач виконує не пізніше 23 числа поточного місяця. Крім сплати вартості спожитої теплової енергії споживач сплачує на рахунок дирекції вартість послуг по технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем та інженерного обладнання відповідно до додатку № 1 з оформленням актів виконаних робіт;

- умови припинення подачі теплової енергії (додаток № 3);

Відповідно до п. 6.1 договору він набуває чинності з 10.09.2003 р. та діє до 31.12.2004 р.

Пунктом 6.4 договору встановлено, що договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншими учасниками відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші ), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням іншої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

З матеріалів справи вбачається, що 10.09.2003 р. між Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (продавець) та Відкритим акціонерним товариством "Проектно-конструкторський і технологічний інститут "Укрнафтогазбудпроект" (покупець) укладено акт передачі нежилого приміщення площею 272,5 кв.м. на вул. Б. Хмельницького, 51, літ. "Б", відповідно до якого продавець передав, а покупець прийняв продане шляхом викупу вказане нежиле приміщення.

Відповідно до актів прийому виконаного опалення та технічного обслуговування за період з листопада 2012 р. по квітень 2013 р., позивачем нараховано відповідачу до сплати основного боргу 22 329,97 грн. за надані послуги згідно договору.

Наявність заборгованості відповідача підтверджується щомісячними обліковими картками, актами прийому виконаного опалення та технічного обслуговування, реєстрами платіжних вимог-доручень, довідками про надходження коштів та банківськими виписками по рахунку відповідача.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що у відповідача наявна заборгованість по сплаті за договором за період з листопада 2012 р. по квітень 2013 р. в розмірі 22 329,97 грн.

Відповідач свої зобов'язання по оплаті у встановлений термін не виконав, сплативши суму заборгованості під час розгляду справи, що підтверджується наявними у справі матеріалами.

Враховуючи заяву про зменшення позовних вимог заборгованість відповідача, на час прийняття рішення становить 10 440,99 грн.

Крім суми основного боргу, позивач також просить стягнути з відповідача інфляційні в сумі 3,94 грн., 3% річних в сумі 231,65 грн. та пеню в розмірі 1 158,23 грн. за період з грудня 2012 р. по травень 2013р.

За несвоєчасну сплату передбачених цим договором нарахувань споживач на користь дирекції сплачує пеню в розмірі 0,5% від суми прострочених платежів за кожний день прострочки, але не більше 2-ох облікових ставок НБУ, що діяли на період внесення платежу (п. 2.3.7).

За приписами ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

У відповідності до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Статтею 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочу платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За розрахунком позивача, не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній має сплатити інфляційні в сумі 3,94 грн., 3% річних в сумі 231,65 грн. та пеню в розмірі 1 158,23 грн. за період з грудня 2012 р. по травень 2013р.

Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

У відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Проектно-конструкторський і технологічний інститут "Укрнафтогазбудпроект" (01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 51-Б, ідентифікаційний код 01291382) на користь Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 51-А, ідентифікаційний код 03366500) 10 440 (десять тисяч чотириста сорок) грн. 99 коп. -основного боргу, 1 158 (одну тисячу сто п'ятдесят вісім) грн. 23 коп. пені, 231 (двісті тридцять одну) грн. 65 коп. 3 % річних, 3 (три) грн. 95 коп. інфляційних та 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.

3.Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 15.08.2013р.

Суддя І.О.Домнічева

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.08.2013
Оприлюднено16.08.2013
Номер документу32988785
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10135/13

Рішення від 13.08.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні