ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2013 р.Справа № 814/1512/13-а
Категорія: 10.1 Головуючий в 1 інстанції: Лісовська Н. В.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого: Градовського Ю.М.
суддів: Вербицької Н.В.,
Кравченка К.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу Відділу Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2013р. по справі за позовом Миколаївського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Відділу Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області про стягнення заборгованості в сумі 571,06грн.,-
В С Т А Н О В И Л А:
У квітні 2013р. Миколаївське обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС) звернувся в суд із позовом до Відділу Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області (далі Держземагенство) про стягнення заборгованості в сумі 571,06грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що ним відповідно до позапланової перевірки порядку фінансування, використання та повернення невикористаних коштів виявлено неправомірне використання відповідачем коштів в розмірі 344,84грн. про що було складено акт від 18.12.2012р. На підставі висновків, викладених в акті ФСС 03.01.2013р. прийнято рішення за №3 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності», згідно з яким Держземагенствуу нарахований штраф за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 172,42грн., а всього до сплати 517,26грн.
В зв'язку з несвоєчасним поверненням Держземагенством страхових коштів ФСС 06.02.2013р. ухвалив рішення за №32 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» яким з відповідача стягнуто пеню в сумі 2,07грн. за кожен день прострочення платежу та штраф в сумі 51,73грн. Загальна сума, яка підлягає сплаті становить 571,06грн.
Враховуючи, що відповідачем в добровільному порядку вказані кошти не сплачені, позивач посилаючись на зазначені обставини просить позов задовольнити.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2013р. позовні вимоги задоволено.
Стягнуто з відділу Держкомзему у Жовтневому районі Миколаївськоої на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість у сумі 571,06грн.
В апеляційній скарзі апелянт просить постанову суду скасувати, ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення норм права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення на неї, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про залишення скарги без задоволення, постанови суду без змін, з наступних підстав.
За правилами ст.200КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що перевіркою встановлено, що Держземагенством неправомірно використані страхові кошти в розмірі 344,84грн. у зв'язку з чим з відповідача стягнено штраф у сумі 172,42грн. Оскільки страхові кошти своєчасно не повернуті позивачем прийнято рішення про нарахування Держземагенству фінансових санкцій - пені у розмірі 2,07грн. та штрафу у розмірі 51,73грн.
При прийнятті вказаних рішень Миколаївське обласне відділення ФСС з тимчасової втрати працездатності діяло в межах своїх повноважень, порушень при цьому не допустило, а тому суд вважав, що Держземагенство повинно перерахувати страхові кошти, а також фінансові санкції.
Вирішуючи спір судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно та об'єктивно дослідив обставини по справі, надані докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Так, апеляційним судом встановлено, підтверджено матеріалами справи і не спростовано сторонами, що відповідно до позапланової перевірки порядку фінансування, використання та повернення невикористаних коштів ФСС виявлено неправомірне використання відповідачем коштів в розмірі 344,84грн., про що складено акт від 18.12.2012р. та на його підставі 03.01.2013р. прийнято рішення за №3 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності», згідно з яким Держземагенству нарахований штраф за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 172,42грн., а всього до сплати 517,26грн.
У зв'язку з несвоєчасним поверненням Держземагенством страхових коштів, ФСС 06.02.2013р. ухвалив рішення за №32 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» яким з відповідача стягнуто пеню в сумі 2,07грн. за кожен день прострочення платежу та штраф в сумі 51,73грн. Загальна сума, яка підлягає сплаті становить 571,06грн.
Вирішуючи правомірність прийнятого рішення ФСС, судова колегія виходить з того, що за правилами ст.ст.22,27 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001р. страхувальник зобов'язаний у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, а також фінансові санкції.
Відповідно до абз.2,3 ч.1 ст.30 цього Закону, за несвоєчасне повернення страхових коштів на страхувальника накладається штраф у розмірі 10% несвоєчасно повернутих страхових коштів та нараховується пеня у розмірі 0,1% зазначеної суми коштів, розрахованої за кожний день прострочення платежу.
З матеріалів справи, що відповідач звертався до ФСС з листами щодо розстрочення платежу в яких також зазначав, що до казначейської служби вже надано платіжне доручення від 16.04.2013р. на суму 34грн. про часткову оплату заборгованості згідно існуючого фінансування (а.с.28,29). На час розгляду справи в суді апеляційної інстанції відповідачем надане платіжне доручення від 28.06.2013р. на суму 34грн. про часткову оплату заборгованості, тобто сума заборгованості становить 503,06грн.
Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що боржник не оскаржує саму по собі суму боргу, а зазначає, що має можливість сплачувати суму заборгованості частками.
При таких обставинах, судова колегія вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про стягнення з Відділу Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість у сумі 571,06грн.
В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. На думку судової колегії, викладені у скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.
За таких обставин, судова колегія вважає, що постанова суду постановлена з додержанням норм процесуального та матеріального права, а тому не вбачає підстав для її скасування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.198,200,206КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Відділу Держземагенства у Жовтневому районі Миколаївської області - залишити без задоволення.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2013р. - залишити без змін.
Ухвала набирає чинності через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: Ю.М. Градовський
Судді: Н.В. Вербицька
К.В. Кравченко
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2013 |
Оприлюднено | 16.08.2013 |
Номер документу | 32990577 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Градовський Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні