Ухвала
від 29.07.2013 по справі 161/12112/13-к
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/12112/13-к

Провадження № 1-кс/161/2810/13

У Х В А Л А

м. Луцьк 29 липня 2013 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковтуненко В.В.,

при секретарі Захаровій Н.А.,

з участю слідчого Солохи М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду м. Луцька клопотання старшого слідчого з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з начальником відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції прокуратури Волинської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4».

В обґрунтування клопотання посилається на те, щов його провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013020000000087 від 29.05.2013 року щодо ухилення від сплати податків службовими особами ТзОВ «ОСОБА_4 Україна», за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що проведеною Луцькою ОДПІ позаплановою документальною перевіркою ТзОВ «Ансер-Україна» згідно акту №2535/22.4/30887525 від 24.04.2013 року встановлено відображення в податковому обліку товариства фінансово-господарських операцій з ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДРПОУ 36677875), TOB «Бінайт» (код ЄДРПОУ 38104925) та TOB «Ейсконстракшен менеджмент» (код ЄДРПОУ 36757122), які здійснювались поза межами правового поля та проведені з метою отримання СП TOB «Ансер-Україна» ЛТД податкової вигоди у вигляді мінімізації сплати податків до бюджету, та встановлено не відображення СП TOB «Ансер-Україна» ЛТД у декларації з податку на додану вартість за листопад 2012 р. податкових зобов'язань з реалізації майна, що призвело до заниження належних до сплати в 2011-2012 роках податку на додану вартість в розмірі 385 338 грн. та податку на прибуток, в розмірі 238 195 грн.

В ході досудового слідства встановлено, що ТзОВ «Ансер-Україна» придбавало у TOB «Ейсконстракшен менеджмент», TOB «Бінайт» та ПП «БікоАгротрейд» сикатив, смазку. Згідно показань ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_4, які рахувались засновниками та службовими особами даних підприємств не мали відношення до їх фінансово-господарської діяльності, оскільки отримували фінансову винагороду за формальне перебування на посаді засновників та службових осіб, а також за підписання первинних бухгалтерських та звітних документів.

З вище зазначених фактів, вбачається, що фінансово-господарська діяльність СП ТзОВ «ОСОБА_4 Україна» по взаємовідносинах з ПП «БікоАгротрейд», TOB «Бінайт», TOB «Ейсконстракшен менеджмент», є такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювались цими правочинами.

В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин злочину, виникла необхідність в дослідженні обставин здійснення фінансово-господарських операцій між ТзОВ «Ансер-Україна», ПП «БікоАгротрейд», TOB «Бінайт», TOB «Ейсконстракшен менеджмент» щодо придбання сикативу та смазки, а також реалізації майна, умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, підтвердження або спростування імітації проведення таких розрахунків, а перевірити ці обставини можливо лише шляхом розкриття банківської таємниці ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДРПОУ 36677875) та здійснення аналізу про рух грошових коштів по таких рахунках.

В ході досудового розслідування встановлено, що згідно інформаційної бази ДПС України ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДРПОУ 36677875) відкрито банківський рахунок у ПАТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4» (МФО 380805) №26004191203.

У зв'язку з тим, що документи про використання ПП «БікоАгротрейд» вказаного банківського рахунку в даному кримінальному провадженні мають значення речових доказів, які на даний момент належним чином ще не оглянуті і наведені в них відомості не зафіксовані і тому можуть бути змінені, а самі документи можуть бути пошкодженні чи знищені, через що не зможуть бути використані як доказ факту та доведення обставин ухилення від сплати податків службовими особами ТзОВ «Ансер-Україна» - існує необхідність у їх вилученні.

Іншим способом отримати тимчасовий доступ та вилучити вказані документи неможливо, так як відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Факт скоєння злочину за ч. 1 ст.212 КК України, пов'язаного із ухиленням від сплати податків за наслідками здійснення протиправної діяльності ТзОВ «Ансер-Україна» - підлягає доказуванню під час досудового розслідування і в суді, у зв'язку з чим, відомості щодо обставин здійснення такої діяльності є доказом у даному кримінальному провадженні, що в свою чергу доводить те, що саме через отримання тимчасового доступу до документів про відкриття та використання рахунку ПП «БікоАгротрейд», зазначеного у клопотанні, може бути виконано завдання, для досягнення якого, слідчий звертається із клопотанням і, наведені в ньому доводи є підставними.

Разом з тим, з метою швидкого дослідження обставин ухилення від сплати податків товариством з обмеженою відповідальністю «Ансер-Україна», клопотання про тимчасовий доступ до документів про відкриття та використання рахунку ПП «БікоАгротрейд» у АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4» (МФО 380805, м. Київ, вул. Ліскова, 9), просить розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходяться такі документи.

Просить надати тимчасовий доступ до документів про відкриття та використання рахунку ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДРПОУ 36677875) № 26004191203 відкритого у АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4» (МФО 380805, м. Київ, вул. Ліскова, 9), за період з 01.01.2011 року по даний час, а також провести вилучення таких документів, а саме:

- заяви про відкриття рахунку;

- карток із зразками підписів осіб, допущених до користування рахунком та печаток користувачів рахунку;копій паспортів або інших документів, якими було посвідчено особу, що відкривала рахунок та осіб, допущених, до користування рахунком; договорів про розрахунково-касове обслуговування та інших угод між власниками рахунку та банком;

- договору дистанційного розрахункового обслуговування та інших документів пов'язаних його виконанням;

- платіжних доручень, в тому числі зроблених за допомогою систем дистанційного обслуговування, документів про зняття готівки та інших документів про здійснення операцій з коштами по вказаному рахунку; протоколів з'єднань системи дистанційного обслуговування із зазначення провайдера та ІР - адреси клієнта, включаючи години, хвилини та секунди з'єднань;

- копії установчих та реєстраційних документів юридичної особи - власника рахунку;

наказів про призначення (звільнення) службових осіб власника рахунку;

- інформації про рух коштів по рахунку на паперовому носії та в електронному вигляді, включаючи години, хвилини та секунди надходжень та витрат коштів, із зазначенням кодів ЄДРПОУ та найменування платників та отримувачів коштів і призначення платежів;

- чеків про зняття готівки та інших документів про здійснення операцій зкоштами на вказаному рахунку;

- заяви про закриття рахунку (якщо він був закритий).

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання з підстав у ньому викладених та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши письмові матеріали клопотання, приходжу до висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню:

1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);

2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;

3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;

4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом'якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;

5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 92 КПК України обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого. Обов'язок доказування належності та допустимості доказів, даних щодо розміру процесуальних витрат та обставин, які характеризують обвинуваченого, покладається на сторону, що їх подає.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно п. 5 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Із ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» вбачається, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

При розгляді клопотання встановлено, що відображення в податковому обліку ТзОВ «ОСОБА_4 Україна» фінансово-господарських операцій з ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДРПОУ 36677875), ТОВ «Бінайт» (код ЄДРПОУ 38104925) та ТОВ «Ейсконтракшенменеджемент» (код ЄДРПОУ 36757122), які здійснювались поза межами правового поля та проведені з метою отримання СП ТОВ «ОСОБА_4 Україна» ЛТД податкової вигоди у вигляді мінімізації сплати податків до бюджету та встановлено невідображення СП ТОВ «ОСОБА_4 Україна» ЛТД у декларації з податку на додану вартість в розмірі 385 338 гривень та податку на прибуток в розмірі 238 195 гривень.

Також встановлено, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ та можливість їх вилучення, в дійсності перебувають у володінні АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4». За юридичною адреса АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4»: м. Київ, вул. Ліскова, 9.

Також встановлено, що стороною кримінального провадження доведено, що документи, до яких просять надати тимчасовий доступ, самі по собі та в сукупності з іншими документами наявними в кримінальному провадженні, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і довести іншими способами, обставини вчинення правопорушення та отримати вказані документи не можливо.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України для надання тимчасового доступу, оскільки іншими способами довести обставини, вчинення кримінального правопорушення не можливо. А тому за таких обставин приходжу до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 162-164 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити повністю.

Надати слідчому старшому слідчому з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документівпро відкриття та використання рахунку ПП «БікоАгротрейд» (код ЄДОРПОУ 36677875) № 26004191203, що знаходятьсяу володінні АТ «ОСОБА_3 ОСОБА_4» (МФО 380805, м. Київ, вул. Ліскова, 9) за період з 01.01.2011 року по даний час, а саме:

заяви про відкриття рахунку;

- карток із зразками підписів осіб, допущених до користування рахунком та печаток користувачів рахунку;копій паспортів або інших документів, якими було посвідчено особу, що відкривала рахунок та осіб, допущених, до користування рахунком; договорів про розрахунково-касове обслуговування та інших угод між власниками рахунку та банком;

- договору дистанційного розрахункового обслуговування та інших документів пов'язаних його виконанням;

- платіжних доручень, в тому числі зроблених за допомогою систем дистанційного обслуговування, документів про зняття готівки та інших документів про здійснення операцій з коштами по вказаному рахунку; протоколів з'єднань системи дистанційного обслуговування із зазначення провайдера та ІР - адреси клієнта, включаючи години, хвилини та секунди з'єднань;

- копії установчих та реєстраційних документів юридичної особи - власника рахунку;

наказів про призначення (звільнення) службових осіб власника рахунку;

- інформації про рух коштів по рахунку на паперовому носії та в електронному вигляді, включаючи години, хвилини та секунди надходжень та витрат коштів, із зазначенням кодів ЄДРПОУ та найменування платників та отримувачів коштів і призначення платежів;

- чеків про зняття готівки та інших документів про здійснення операцій зкоштами на вказаному рахунку;

- заяви про закриття рахунку (якщо він був закритий).

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В.В. Ковтуненко

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення29.07.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу32994156
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —161/12112/13-к

Ухвала від 29.07.2013

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Ковтуненко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні