Ухвала
від 07.08.2013 по справі 914/857/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

07.08.2013 р. Справа № 914/857/13-г

Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І., при секретарі судового засідання Скірі М.О. розглянув заяву Приватного підприємства «Кавказ», м. Хирів Старосамбірського району Львівської області про прийняття додаткової ухвали у справі

за позовом: Приватного підприємства «Кавказ», м. Хирів Старосамбірського району Львівсткої області;

до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Львівобленерго» в особі Старосамбірського району електромереж, м. Старий Самбір Львівської області;

про: визнання дії неправомірними та скасування вимог і повідомлень про припинення постачання електричної енергії незаконними

У судовому засіданні взяли участь представники:

заявника (позивача): не з'явився;

відповідача: ОСОБА_1 - представник на підставі довіреності № 112-7154 від 19.12.2012 року.

Обставини розгляду справи: Ухвалою господарського суду Львівської області від 17.04.2013 року у справі № 914/857/13-г затверджено мирову угоду, укладену між ПП «Кавказ» та ПАТ «Львівобленерго» та припинено провадження у справі на підставі п. 7 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

15.07.2013 року Приватне підприємство «Кавказ» звернулося до суду з заявою про прийняття додаткової ухвали, якою просить вирішити питання про повернення сплаченого ним судового збору в розмірі 1147 грн. 00 коп. з державного бюджету.

Ухвалою від 29.07.2013 року сторони були повідомлені про призначення заяви до розгляду в судовому засіданні 07.08.2013 року. Представник позивача в судове засідання 07.08.2013 року не з'явився, подав клопотання (вх. № 31 573 від 06.08.2013 року) про розгляд заяви без його присутності.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що в задоволенні заяви та прийнятті додаткової ухвали відмовити з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 88 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд має право за заявою сторони, прокурора, який брав участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою прийняти додаткове рішення, ухвалу, якщо: 1) з якоїсь позовної вимоги, яку було розглянуто в засіданні господарського суду, не прийнято рішення; 2) не вирішено питання про розподіл господарських витрат або про повернення судового збору з бюджету.

При цьому додаткові докази судом не приймаються і оцінка їх не здійснюється. У залежності від конкретних обставин справи суд може призначити відповідну заяву до розгляду в судовому засіданні, повідомивши учасників судового процесу про час і місце його проведення.

Підставою повернення судового збору з державного бюджету та, як наслідок, звернення позивача до суду із заявою про прийняття додаткової ухвали про повернення судового збору позивач вважає те, що відповідно до п. 5 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі закриття провадження у справі. Крім цього, позивач посилається на п. 4.12 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», відповідно до якого у вирішенні питань розподілу судових витрат необхідно мати на увазі, що за змістом пунктів 4 і 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" залишення позову без розгляду тягне за собою повернення сплачених сум судового збору (за винятком випадку, коли позов залишено без розгляду в зв'язку з повторною неявкою представника позивача на виклик у засідання господарського суду, якщо таке нез'явлення перешкоджало вирішенню спору).

В процесі розгляду даної заяви суд виходив із наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду ( ст. 2 Закону «Про судовий збір»).

Звертаючись до господарського суду із позовом Приватне підприємство «Кавказ» сплатило судовий збір в розмірі 1147 грн. 00 коп. згідно платіжного доручення № 81 від 25.02.2013 року на підставі п. п 2) п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Ухвалою від 17.04.2013 року господарський суд затвердив укладену сторонами мирову угоду та припинив провадження у справі на підставі п. 7 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

У п. 5.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України 21.02.2013 № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» вказано, що статтею 7 Закону передбачено підстави повернення судового збору, перелік яких є вичерпним. У їх числі не зазначено такої підстави, як припинення провадження у справі (стаття 80 ГПК). Водночас закриття провадження у справі, про яке йдеться у пункті 5 частини першої цієї статті Закону, є поняттям цивільного і адміністративного судочинства, передбаченим відповідно статтею 205 Цивільного процесуального кодексу України і статтею 157 Кодексу адміністративного судочинства України, які господарським судам у здійсненні судочинства не застосовуються.

Таким чином, припинення провадження у справі з підстав, передбачених статтею 80 ГПК, не тягне за собою наслідків у вигляді повернення сплаченої суми судового збору.

Крім цього, п. 4.2. названої вище постанови передбачено, що якщо ж сторони не зазначили в мировій угоді про розподіл сум судового збору або не дійшли згоди з даного питання, господарський суд у залежності від конкретних обставин справи покладає судовий збір на сторону, внаслідок неправильних дій якої виник спір (частина друга статті 49 ГПК).

Оскільки, в даному випадку судом не оцінено дії відповідача як неправильні, за які можна було б покласти відшкодування сплаченого судового збору на відповідача і сторони не визначили його розподіл в мировій угоді, то суд виходив з того, що судовий збір залишено за позивачем.

Крім цього, суд звертає увагу позивача і на те, що підпункт 4.12 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з постановами пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. N 7, від 29.05.2013 р. N 9) викладений в наступній редакції «У вирішенні питань розподілу судових витрат необхідно мати на увазі, що за змістом пункту 4 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" залишення позову без розгляду тягне за собою повернення сплачених сум судового збору (за винятком випадку, коли позов залишено без розгляду в зв'язку з повторною неявкою представника позивача на виклик у засідання господарського суду, якщо таке нез'явлення перешкоджало вирішенню спору)».

Із врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні заяви про прийняття додаткової ухвали.

Керуючись ст. ст. 86, 88, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

Відмовити Приватному підприємству «Кавказ» в прийнятті додаткової ухвали у справі № 914/857/13-г про повернення судового збору в сумі 1 147 грн. 00 коп.

Ухвалу про відмову прийняти додаткову ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Суддя Р.Матвіїв

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.08.2013
Оприлюднено19.08.2013
Номер документу33015945
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/857/13-г

Ухвала від 07.08.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 17.04.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 28.02.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні