cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" серпня 2013 р. Справа № 5024/1804/2012
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Чернявській О.П., розглянувши справу порушену
за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби
про визнання банкрутом
за участю представників:
від кредитора: - Єрашов І.Є. дов. № 14661/9/10-105 від 29.12.2012р.,
від боржника : не прибули
розпорядник майна, арбітражний керуючий Гавриш Ю.В.
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 30.05.2013р. суд затвердив реєстр вимог кредиторів та включив до нього вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби. Інших кредиторів розпорядником майна не виявлено.
Пунктом 3 даної ухвали суд зобов'язав розпорядника майна арбітражного керуючого Гавриша Ю.В. надати докази виконання повноважень, передбачених Законом (ст. ст. 3-1, 13 Закону ), протоколи засідання загальних зборів кредиторів про вибори комітету кредиторів, протокол засідання комітету кредиторів, надати витяги з Державного реєстру застав та обтяжень, аналіз фінансового стану боржника, дослідження фактів доведення до банкрутства або навмисного банкрутства тощо.
До суду від розпорядника майна надійшло повідомлення про створення та склад комітету кредиторів, надано копію протоколу зборів кредиторів № 1 від 02 липня 2013р. та звіт про проведені дії.
Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованою поштою.
До суду прибув представник кредитора та розпорядник майна арбітражний керуючий Гавриш Ю.В.
У судове засідання боржник не з'явився. До суду повернулась копія ухвали про призначення судового засідання направлена на адресу боржника з відміткою пошти про відсутність адресанта за зазначеною адресою. Відсутність боржника у судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, оскільки матеріалів справи достатньо для цього за умови його відсутності
В судовому засіданні розпорядник майна Гавриш Ю.В. надав до суду рішення комітету кредиторів від 05.08.2013р., яким розпорядника майна зобов'язано звернутись до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури.
Від ініціюючого кредитора надійшло аналогічне клопотання з пропозицією призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська зернова логістична компанія" особи, яка здійснювала повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Гавриша Ю.В. До клопотання додано протокол засідання комітету кредиторів від 05.08.2013р.
Згідно п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011, положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 40 роз'яснень Вищого господарського суду України, наведених у інформаційному листі від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією.
Господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру:
- за клопотанням комітету кредиторів про введення процедури ліквідації (ч. 8 ст. 16 Закону);
- внаслідок настання обставин, передбачених частиною 8 ст. 50 Закону;
- за наявності незадовільних наслідків процедури санації (ч. 6 ст. 18, ч. 12 ст. 19, ч. ч. 6, 11 ст. 21 Закону);
- у разі застосування судом спрощених процедур банкрутства (ст.ст. 51, 52 Закону);
- уразі банкрутства громадян - підприємців (ст.ст. 47-49 Закону).
До суду надано протокол засідання комітету кредиторів з прийнятим рішенням про введення ліквідаційної процедури. У судовому засіданні дане клопотання підтримав представник кредитора.
Матеріали справи та відомості про майновий стан боржника свідчать про те, що підприємницька діяльність боржника відсутня протягом тривалого часу, боржник неспроможний провести розрахунок з кредиторами без визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутні будь-які активи для відновлення підприємницької діяльності боржника .
Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
3 дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрут ством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута .
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
- найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію)
Відповідно до п.6 ст. 41 Закону, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України
Враховуючи викладене, керуючись ст. 22 раніше чинної редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. ст.37 - 47 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом "(у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI), ст.ст. 209 - 215 Господарського кодексу України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в:
1.Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська зернова логістична компанія" місцезнаходження : вул. 9 Січня, буд. 15, кв. 512, м. Херсон , ЄДРПОУ 36505023 банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
2. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Гавриша Юрія Вікторовича ( свідоцтво № 989 від 27.06.2013р., адреса для листування : Головпоштамт, а/с 313, м. Херсон, 73003). та зобов'язати його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 37 - 47 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після закінчення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 46 Закону.
3. Зобов'язати ліквідатора опублікувати у офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Примірник газети надати до суду.
4. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власників майна банкрута.
5. Зобов'язати посадових осіб банкрута не пізніше 15- денного строку передати всі документи, печатки, штампи банкрута і його активи ліквідатору. Один примірник акту надати до суду.
6. Зобов'язати ліквідатора Гавриша Ю.В. у разі невиконання посадовими особами боржника - банкрута вимоги Закону і суду про передачу всіх документів та активів, звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення зазначених осіб до встановленої кримінальної відповідальності за незаконні дії у разі банкрутства. Копію заяви надати до суду.
7. Постанову направити: кредитору, боржнику, ВДВС Суворовського РУЮ м. Херсон, державному реєстратору, Відділу з питань банкрутства ГУЮ у Херсонській області, ліквідатору Гавришу Ю.В.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2013 |
Оприлюднено | 19.08.2013 |
Номер документу | 33031347 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні