ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2652/13-а Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області до приватного підприємства «Нива» про стягнення заборгованості в сумі 2422,20 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємства «Нива» про стягнення заборгованості у розмірі 2422,20 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним, приватне підприємство «Нива» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України Виноградівському районі, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26 червня 1997 року, а з 01 січня 2004 року також як платник страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 разом з тим, відповідачем допущено виникнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії в сумі 2422,20 грн. перед позивачем, яка станом на день розгляду справи є непогашеною.
Позивач, а саме УПФУ у Виноградівському районі в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 березня 2013 року в адміністративні справі № 2а-0770/3398/12 (а.с.а.с.20-22) встановлено, що громадянка ОСОБА_1 працювала працівником зерноскладу у виробництві сільськогосподарської продукції на ПП «Нива» їй була призначена пенсія з 03.07.2009 року, відповідно до п. «ж» ст..13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до статті 72 частини 1 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За період з квітня 2013 року по червень 2013 року, згідно розрахунку сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ПП «Нива» підлягало відшкодуванню 2422,20 грн. (а.с.а.с. 6-8) вказані розрахунки були надіслані відповідачеві рекомендованим листом з повідомленням про вручення (а.с.а.с.6-8-зворотній бік).
Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22.07.2004, № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги» тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79%, у селі та смт. - 1,56%.
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (№ 400/97) для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за ставкою 100% від об'єкта оподаткування.
Частиною 2 Прикінцевих Положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», який діяв до набрання чинності цим Законом.
Ст.6 п.6.8 Інструкції від 19.12.2003 року №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Проте в порушення зазначених вимог ПП «Нива» належного відшкодування сум виплаченої громадянці пільгової пенсії не здійснило.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Станом на час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена і становить 2422,20 грн.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Нива» (90343, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Теково, вул.. Дружби, 216, код 01212945) на користь Управління пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 2422,20 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві грн. 20 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2013 |
Оприлюднено | 22.08.2013 |
Номер документу | 33077132 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні