ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2618/13-а Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Сологуб Д.Я.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до спільного підприємства «Техніка» про стягнення заборгованості у розмірі 2544,92 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до спільного підприємства «Техніка», якою просить, стягнути з спільного підприємства «Техніка» заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 2544,92грн..
05.08. 2013 року за вх. № 11596 на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від Управління пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області надійшла заява в якій просить розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 травня 2012 року в адміністративні справі № 807/1393/13-а встановлено, що громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, в спільному підприємстві «Техніка» працювали в шкідливих умовах праці повний робочий день, що дало їм змогу призначити пенсії за віком на пільгових умовах по списку №1 відповідно до пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення.
За період з квітня 2013 року по червень 2013 року управлінням Пенсійного фонду в м. Ужгороді по даній пенсійній справі проведено виплату пільгової пенсії з якої підлягає відшкодуванню 2544,92 грн.
Відповідно до наказу від 22 липня 2004р. № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою та доставкою пенсій та грошової допомоги» тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79%, у селі та смт. - 1,56%, а з жовтня 2007 року згідно наказу Міністерства транспорту та зв'язку України № 828 від 19.09.2007 р. витрати на доставку пенсій становлять для міста 0,80%, для села 1,95%. Отже, крім суми виплаченої пенсії відшкодуванню підлягає й витрати на доставку пенсії.
Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Однак, порушуючи вищезазначену вимогу законодавства товариство не здійснило належного відшкодування фактично виплаченої суми пільгової пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у зв'язку з чим виникла заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пільгової пенсії у розмірі 2544,92 грн.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058, який набрав чинності з 01 січня 2004 року підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Таким чином у 2011 році підлягало відшкодуванню 90 % а з 2012 року - 100% фактичних витрат на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
За наведених вище обставин суд приходить до висновку, що права та інтереси позивача порушені та потребують судового захисту, а відтак позовні вимоги слід задовольнити повністю та стягнути з відповідача 2544,92 грн..
Керуючись статтями 11, 70, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до спільного підприємства «Техніка» про стягнення заборгованості у розмірі 2544,92 грн. задовольнити.
2.Стягнути з спільного підприємства «Техніка» (:88000, Закарпатська обл. м. Ужгород, вул.. Паризької Комуни, буд.4, код 20449280) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії, у розмірі 2544,92 грн. (дві тисячі п'ятсот сорок чотири гривні дев'яносто дві копійки).
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н.Д. Маєцька
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2013 |
Оприлюднено | 22.08.2013 |
Номер документу | 33077142 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Маєцька Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні