ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2013 р. Справа № 821/2922/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Орина" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,
встановив:
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ТОВ "Орина" є страхувальником і його зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, №1058-ІV (далі по тексту Закон №1058) відповідач зобов'язаний відшкодовувати УПФУ витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, працівникам підприємства згідно п. "а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року, №1788-ХІІ (далі по тексту Закон №1788).
Відповідач згідно з п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України повинен щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні - розрахунку УПФУ місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю"Орина" заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за червень-липень 2013 року в розмірі 4416,78 грн.
Представник позивача розгляд справи просив проводити в порядку письмового провадження
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
ТОВ "Орина", відповідно до матеріалів справи в своїй діяльності використовує працю найманих працівників, тобто є роботодавцем, а тому в розумінні Закону №1058 є страхувальником та платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з ст.8 Закону №1788 виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону №1058 підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Тобто аналізуючи зміст даної норми слідує, що підприємства та організації зобов'язані вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, в незалежності від норми Закону №1788 на підставі якої особі було призначено пенсію за віком на пільгових умовах.
Згідно п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року, №21-1 (далі по тексту Інструкція №21-1) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону №1058. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Так, ОСОБА_1 призначено пільгову пенсію за віком, як особі яка була зайнята повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N1 виробництв, робіт, професій, посад і показників. Підставою для призначення пільгової пенсії стала довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Відповідно до матеріалів справи пенсія за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 призначена на підставі п."а" ст.13 Закону №1788, згідно якої на пільгових умовах мають право на пенсію чоловіки після досягнення 50 років, незалежно від місця останньої роботи, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результати атестації робочих місць при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Згідно до положень п.6.4 Інструкції №21-1 управлінням Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області на адресу ТОВ "Орина" надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) відповідно до яких відповідач зобов'язаний був до 25 числа внести до ПФУ зазначені в розрахунках місячні суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, які складають 90% від отриманої пенсії.
Однак ТОВ "Орина" не відшкодував суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у зв'язку з чим у нього перед ПФУ утворилась заборгованість на суму 4416,78 грн.
На момент розгляду справи у суді зазначена заборгованість ТОВ "Орина" не погашена.
За таких обставин, суд вважає за необхідним стягнути наявну заборгованість сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в судовому порядку.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив :
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Орина" (код ЄДРПОУ 22760800) на користь управління Пенсійного фонду України у Нововоронцовському районі Херсонської області (код ЄДРПОУ 21294945) заборгованість з витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за червень-липень 2013 року в розмірі 4416 (чотири тисячі чотириста шістнадцять) грн. 78 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 10.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2013 |
Оприлюднено | 22.08.2013 |
Номер документу | 33088488 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Варняк С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні