ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2013 року № 813/4831/13-а
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Сасевича О.М.
за участю секретаря судового засідання Чижук М.М.,
за участю сторін:
представника позивача Колиби М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова (надалі - УПФУ в Галицькому районі м.Львова) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс», в якому просить стягнути заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 21 207,66 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведеної позивачем перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати зобов'язання зі збору та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 12.05.2003 року по 27.04.2006 року Приватному підприємству станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» донараховано страхових внесків на суму 27 851,18. Відповідачем у добровільному порядку було сплачено кошти у розмірі 6 643,52 грн., тому УПФУ в Галицькому районі м.Львова просить стягнути з Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 21 207,66 грн.
Згідно ухвали судді від 25.06.2013 року, провадження у даній адміністративній справі відкрито.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просив суд позов задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча своєчасно та належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Із матеріалів справи вбачається, що поштовий конверт із судовими документами, відправлений судом за зареєстрованим місцем знаходження відповідача, органами поштового зв'язку повернений з відміткою «за закінченням терміну зберігання». У встановлений строк заперечень чи пояснень Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
З урахуванням вимог ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи факт повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, суд вважає, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з'ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Таким чином, суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких обставин, суд приходить до переконання, що справа може бути розглянута по суті за наявними у ній доказами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи, а відсутність представника відповідача, відповідно до ст.128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» є юридичною особою і у зв'язку із зміною його юридичної адреси та внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідача було взято на облік в УПФУ в Галицькому районі м.Львова, що підтверджується повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску.
Як вбачається із акта передачі платника УПФУ у Шевченківському районі м.Львова до УПФУ в Галицькому районі м.Львова від 21.12.2012 року, у відповідача на цей період вже існував борг у розмірі 47 538,27 грн.
Так, з 27 квітня 2006 року по 27 квітня 2006 року УПФУ у Шевченківському районі м.Львова було проведено позапланову перевірку Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати зобов'язання зі збору та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 12.05.2003 року по 27.04.2006 року, про що складено акт №42 від 27.04.2006 року.
На підставі висновків акту перевірки від 27.04.2006 року, відповідачу донараховано страхові внески на загальну суму 27 851,18 грн. за 2004 р., червень-грудень 2005 р. та січень-березень 2006 року.
До правовідносин щодо погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка виникла до 01 січня 2011 року, як в даному випадку, застосовуються положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, чинній до 01 січня 2011 року, а за органами Пенсійного фонду України зберігається право звернення до суду з позовними вимогами про її стягнення.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно із пунктом 6 частини другої статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частин першої, шостої статті 20 цього ж Закону, страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Із пояснень представника позивача, наданих у судовому засіданні та розрахунку суми боргу по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вбачається, що Приватним підприємством станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» було лише частково погашено заборгованість по сплаті страхових внесків, а саме у розмірі 6 643,52 грн., а отже, загальна заборгованість відповідача станом на день розгляду справи становить 21 207,66 грн.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 21 207,66 грн. щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано до суду письмових заперечень, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з останнього заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у вказаному розмірі підлягають до задоволення.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають .
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства станції технічного обслуговування «Авто-Захід-Сервіс» (адреса: м.Львів, вул.Зелена, буд. №238, код ЄДРПОУ 32409656) на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 21 207 (двадцять одна тисяча двісті сім) грн. 66 коп.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сасевич О.М.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 серпня 2013 року.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2013 |
Оприлюднено | 22.08.2013 |
Номер документу | 33093739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сасевич Олександр Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сасевич Олександр Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сасевич Олександр Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні