ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2013 року Справа № 803/1555/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Александрової М.А.,
при секретарі судового засідання Веремчуку В.В.,
за участю представника позивача Зубача П.В.,
представника відповідача Соловей Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області до товариства з додатковою відповідальністю "Довірче товариство - Перша Волинська фінансово-будівельна компанія "Траст-інвест-буд" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області (УПФУ в місті Луцьку) звернулося з адміністративним позовом до товариства з додатковою відповідальністю "Довірче товариство - Перша Волинська фінансово-будівельна компанія "Траст-інвест-буд" (ТзОВ Компанія "ТІБ") про стягнення заборгованості в сумі 418 176 грн. 54 коп., з них: 416 487 грн. 29 коп. основної заборгованості, 1 689 грн. 25 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на обліку в органі Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області та в порушення статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплачував в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. За відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 418 176 грн. 54 коп. З наведених підстав позивач просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску у вказаному розмірі.
Відповідно до відзиву на позовну заяву № 73 від 13 серпня 2013 року (а.с. 166) відповідач заявлений позов визнав в повному обсязі, причиною невиконання зобов'язання із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 418 176 грн. 54 коп. вказував важке фінансове становище підприємства, водночас просив суд відстрочити виконання рішення про стягнення зазначеної заборгованості до грудня 2013 року та розстрочити її стягнення на 12 календарних місяців починаючи з грудня 2013 року рівними частинами по 34 848 грн. 05 коп.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримує повністю з підстав, наведених у позовній заяві. Вважає, що питання про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення може бути вирішене після прийняття судового рішення та набрання ним законної сили.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов визнає повністю, клопотання про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення, заявлені у відзиві, підтримує.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ Компанія "ТІБ" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в УПФУ в місті Луцьку Волинської області та, відповідно до вимог пункту 10 частини першої статті 1, частини третьої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (Закон № 2464-VI), є платником зазначеного внеску (страхувальником).
Відповідно до поданих звітів з жовтня 2011 року по травень 2013 року про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем самостійно визначено суму вказаного внеску, яка становить 422 165 грн. 85 коп. (а.с. 9-148).
Оскільки зобов'язання зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на початок звітного періоду відповідачем виконане частково, сплачено 5 678 грн. 56 коп., тому за останнім рахується заборгованість із вказаного платежу в сумі 416 487 грн. 29 коп. Крім того, рішенням № 168 від 09 лютого 2012 року позивачем застосовано до ТзОВ Компанія "ТІБ" штрафні санкції у вигляді накладення штрафу в сумі 1 689 грн. 25 коп. (а.с. 8).
Відповідно до частин 1, 3 статті 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Як встановленно частинами 3, 4 статті 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до частини третьої статті 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Перевіривши заяву відповідача про визнання адміністративного позову, суд вважає, що таку заяву слід прийняти, та постановити рішення про задоволення адміністративного позову, оскільки таке визнання адміністративного позову не суперечить Закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заявлені відповідачем клопотання про відстрочення виконання рішення суду про стягнення заборгованості до грудня 2013 року та розстрочити її стягнення на 12 календарних місяців починаючи з грудня 2013 року рівними частинами по 34 848 грн. 05 коп. до задоволення не підлягають, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), якою встановлено повноваження суду при вирішенні справи, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Стаття 263 КАС України визначає підстави та порядок розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі з метою створення оптимальних умов для належного та якісного його виконання у процесі виконавчого провадження.
За наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Отже, згідно із наведеними нормами, відповідач не позбавлений права звернутися із заявою про розстрочення, відстрочення платежу в порядку виконання судового рішення.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю "Довірче товариство - Перша Волинська фінансово-будівельна компанія "Траст-інвест-буд" (43010, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Садовського, будинок 4Б; ідентифікаційний код юридичної особи 20136316) в користь управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області (43010, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Чехова, будинок 4; ідентифікаційний код юридичної особи 20125593; розрахунковий рахунок 37193101000319 ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014) заборгованість із сплати єдиного внеску і штрафних санкцій за період з жовтня 2011 року по травень 2013 року включно в сумі 418 176 грн. 54 коп. (чотириста вісімнадцять тисяч сто сімдесят шість гривень п'ятдесят чотири копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 19 серпня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.А. Александрова
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2013 |
Оприлюднено | 23.08.2013 |
Номер документу | 33096078 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні