Ухвала
від 16.08.2013 по справі 760/17572/13-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА



Справа № 760/17572/13-к

1-кс/760/3303/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2013 року слідчий суддя Солом‘янського районного суду м. Києва Демидовська А.І, розглянувши клопотання слідчого СВ Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_1 погоджене зі старшим прокурором прокуратури Солом'янського району м. Києва ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, на підставі матеріалів кримінального провадження № 12013110090003463, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.03.2013 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, яке обґрунтоване тим, що до слідчого відділу Солом'янського РУ ГУМВС України в м. Києві надійшла заява від директора ТОВ „Фарм Агро” ОСОБА_3 з приводу можливих неправомірних дій колишніх працівників, а саме: ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Досудовим слідством встановлено, що у період до 14.09.2009 р. у ТОВ „Фарм Агро” працювали технічний директор ОСОБА_4 та головний інженер ОСОБА_5. Вказані особи були матеріально відповідальними, та їм як фахівцям товариства були ввірені та закріплені мобільні телефони з відповідними телефонними номерами „ОСОБА_6Ес.Ем”, які були у використанні згідно договорів ТОВ „Фарм Агро”. Зазначені телефонні номери використовувались ТОВ „Фарм Агро” в якості офіційних номерів товариства сервісної підтримки, гарантійного та пост гарантійного, ремонтного та іншого обслуговування постійних клієнтів, за що відповідальними працівниками були ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Вказані особи самовільно виготовили довіреність від 14.09.2009 р. від імені ТОВ „Фарм Агро”, з правом представництва інтересів товариства перед ЗАТ „ОСОБА_6Ес.Ем” з питань перереєстрації двох службових телефонних номерів, що належали товариству. В довіреності використано примірник печатки, зовнішньо схожий на печатку товариства. Водночас підпис директора ОСОБА_7 навіть зовнішньо є несхожим на даний підпис ОСОБА_7. Примірник оригіналу довіреності ТОВ „Фарм Агро” перебуває в архіві ЗАТ „ОСОБА_6Ес.Ем”, який може підтвердити факт виконання підписів пастою однієї і тієї ж ручки, що в подальшому використана для заповнення цього документа його підписантом.

Враховуючи, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, мають значення для розслідування даного кримінального провадження, а також для проведення судово-почеркознавчої експертизи, слідчий просив клопотання задовольнити.

Відповідно до ч. 1 ст. 163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Вважаю за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, до яких просить надати доступ слідчий.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, прихожу до висновку про необхідність задоволення даного клопотання, виходячи з такого.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1)          перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2)          самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3)          не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку про необхідність задоволення клопотання оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання – задовольнити.

Надати слідчому СВ Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, що зберігаються у приміщенні ЗАТ «ОСОБА_6Ес.Ем», а саме :

-          довіреність ТОВ „Фарм Агро” (ЄДРПОУ 33345410) № 3538205 від 14.09.2009 р.;

-          довіреність № 3538241.

Надати дозвіл слідчому на тимчасове вилучення оригіналів зазначених документів для проведення судово – почеркознавчої експертизи, з обов'язковим їх поверненням.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Демидовська А.І.

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.08.2013
Оприлюднено23.01.2014
Номер документу33097809
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/17572/13-к

Ухвала від 16.08.2013

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Демидовська А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні