12/230/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" липня 2008 р. 15:00
Справа № 12/230/08
18 липня 2008 року 11:30 Справа № 12/230/08
м. Миколаїв
За позовом: Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
/54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під.2/
До відповідача: Мале ремонтно-будівельне приватне підприємство “фірма Граніт”, 54042,
м.Миколаїв, вул. Скороходова, 130, корпус 2.
Про: стягнення 3491 грн. 81 коп.
Суддя Семенов А.К.
Секретар Семенов А.А.
Представники:
Від позивачаЩукін І.І., довіреність № 03-487/726 від 10.06.2008 р.
Від відповідачаГриненко І.І. довіреність № 01 від 01.06.2008 р.
СУТЬ СПОРУ: стягнення 3491 грн. 81 коп.
Позивач звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача адміністратив-но-господарських санкцій у сумі 3454 грн. 55 коп. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2007 році та 37 грн. 26 коп. пені за порушення терміну сплати адмі-ністративно-господарських санкцій.
Відповідач письмові заперечення проти позову та доказів, що підтверджують заперечення проти позову надав.
Розглянувши надані докази, - господарський суд
в с т а н о в и в:
Згідно ч.3 статті 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Украї-ні” підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому чис-лі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чин-ним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організа-ції працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайня-тість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На підставі ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у роз-мірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку одне робоче місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на нього інваліда.
Наданий відповідачем "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" (форма 10-П1) свідчить, що на підприємстві інваліди не працювали (а.с.5).
Таким чином, відповідач встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів не виконав і не створив одне робоче місце для працевлаштування ін.-валіда.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інва-лідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громад-ських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньообліко-ва чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне ро-боче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, ус-танов, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізик-них осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб до яких відноситься відповідач, розмір адміністративно-господарських санкцій визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відпо-відному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2007 році складала 6909 грн. 09 коп., тому сума адміністративно-господарських санкцій визначається згідно розрахунку: 6909 грн. 09 коп.: 2 = 3454 грн. 55 коп.
Адміністративно - господарські санкції, згідно з частиною 3 статті 20 Закону та п. 2 Поряд-ку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Ук-раїни від 31 січня 2007 року за № 70 (далі - Порядку), розраховуються та сплачуються підприєм-ствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських орга-нізацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого части-ною 1 статті 19 цього Закону.
Частиною 1 статті 20 Закону, п. 4 Порядку передбачено, що порушення термінів сплати ад-міністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідач суму адміністративно - господарських санкцій у розмірі 3454 грн. 55 коп. у вста-новлені строки добровільно не сплатив, в зв'язку з чим йому нарахована пеня в розмірі 37 грн. 26 коп. за період з 16.04.2008р. по 12.05.2008р.
На час розгляду справи адміністративно - господарські санкції у розмірі 3454 грн. 55 коп. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2007 році та 37 грн. 26 коп. пені відповідачем не сплачені.
13.06.2008 року відповідачем було надано господарському суду та позивачу письмові запе-речення проти позову, якими відповідач з позовними вимогами не згоден мотивуючи тим, що він вчинив всі заходи передбачені чинним законодавством спрямовані на працевлаштування інвалідів, а саме: створив робоче місце для інваліда, яке відповідає вимогам робочого місця для інваліда встановленого положенням “Про робоче місце для інваліда” і “Про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів № 314 від 03.05.1995 р.
Заслухавши представників сторін та дослідивши усі матеріали справи господарський суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Заперечення представника відповідача проти позову господарським судом до уваги не приймаються з наступного. Постановою Кабінету Міністрів № 70 від 31.01.2007 р. затверджено “Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що вико-ристовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, не-обхідної для організації їх працевлаштування” (надалі порядок).
П.2. цього порядку передбачено, що інформацію про наявність вільних робочих місць (ва-кантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страху-вання на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстат-том.
Відповідачем не подано доказів надання інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів центру зайнятості за місцем їх реєстрації за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Керуючись ст.ст. 87, 162-163, 167, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, - суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з малого ремонтно-будівельного приватного підприємства “фірма Граніт”, 54042, м.Миколаїв, вул. Скороходова, 130, корпус 2, код ЄДРПОУ 30975705/ на користь Миколаївського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів /54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під.2, код ЄДРПОУ 23626096/ 3454 грн. 55 коп. адміністративно –господарських санкцій та 37 грн. 26 коп. пені.
Постанова у відповідності зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням господарського суду.
Суддя А.К.Семенов
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2008 |
Оприлюднено | 09.04.2009 |
Номер документу | 3309953 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенов А.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні